ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקליפורניה לא רוצים אח גדול 
 
 
מערכת חיים ברשת

הצעת חוק חדשה בקליפורניה קובעת כי למדינה אסור יהיה להטמיע שבבי זיהוי אלקטרוניים במסמכי הזיהוי שהיא מנפיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המחוקקים בקליפורניה מצטרף אף הוא למאבק המתחולל לאחרונה בארה"ב בסוגיית החדרת שבבי זיהוי אלקטרוניים (תגי RFID) אל תוך רשיונות הנהיגה, כרטיסי סטודנטים ופספורטים. דיווח של אתר CNET.

הצעת חוק שמציעה להגביל את השימוש של מדינת קליפורניה בתגים הללו בכל המסמכים שהיא מנפיקה עושה את דרכו בבית המחוקקים של המדינה ואושר השבוע ברוב של 6 מול 1 בהצבעה מקדימה שנערכה בוועדת המשפט של הסנאט המקומי. מדובר בהצעת חוק ראשונה מסוגה בארה"ב.

תומכי ההצעה, ביניהם האיגוד לזכויות האזרח בארה"ב וקרן החירות הדיגיטלית (EFF), מסרו כי שימוש לא מרוסן בטכנולוגיית תגי הזיהוי בתדרי רדיו עלולה לרמוס לחלוטין את פרטיות האזרחים ולסייע, באופן פרדוקסלי, לבעיית גניבת הזהויות.

הצעת "החוק להגנת מידע פרטי לשנת 2005" הוגשה על ידי הסנטור הדמוקרטי מאיזור פאלו אלטו ג'ו סימיטאן, לאחר שבית הספר היסודי "בריטן" זנח תוכנית שהחל ליישם שבמסגרתה התבקשו התלמידים לענוד כרטיסי זיהוי עם שבב מעקב אלקטרוני. התוכנית נזנחה לאחר צעקה ציבורית שקמה בעקבות חשיפת התוכנית בכלי התקשורת.

בית הספר הנפיק תגים מזהים לכל תלמידי כיתות ז' ו-ח' על מנת לעקוב אחר נוכחותם בשיעורים ולוודא שהם לא מבריזים או הולכים חלילה למחששה (או כפי שהגדירו זאת אנשי בית הספר: הידוק הביטחון בבית הספר). מתנגדי הטכנולוגיה, המשמשת גם למעקב אחר עדרי בקר, אמרו כי הי מפשיטה את התלמידים מצלם האנוש שלהם.

הצעת החוק בקליפורניה מהווה כאמור תקדים בקנה מידה לאומי. מחלקת המדינה הפדרלית מתכנן בקרוב להוציא דרכונים מוטמעי RFID וסיפריות במימון פדרלי גם הן מתנסות בטכנולוגיה. המפלגה הרפובליקנית הצליחה להעביר בקריאה ראשונה חוק פדרלי שיחייב הטמעת שבבי רדיו ברשיונות נהיגה.

"תקוותי היא שהחוק ידגיש את חשיבות הנושאים הללו ויעורר ויכוח רחב ועמוק יותר ברמה הלאומית", אמר הסנטור סימיטאן. החוק אמור לאסור על המדינה ליצור או להנפיק מסמכים המכילים שבבים הניתנים לקריאה מרחוק. החריג היחידי שהחוק מאפשר הוא במקרה של אסירים בבית כלא ותינוקות שזה עתה נולדו בבתי החולים, כדי למנוע החלפת תינוקות.

החוק גם קובע כי כל מי שיאסוף מידע באופן חשאי מתגי RFID, כאלו שהונפקו על ידי המדינה או אחרים, עובר עבירה ברת שיפוט שהעונש עליה הוא עד שנה אחת מאסר בפועל וקנס של 5,000 דולרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by