ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסאן נגד ניסן - הסוף? 
 
 
מערכת חיים ברשת

עוזי ניסן ניצח את חברת המכוניות הגדולה ניסאן - הדומיין Nissan.com ישאר בידיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון בארה"ב סירב לדון בערעור שהגישה ענקית המכוניות היפנית ניסן מוטור, בנוגע לשמות הדומיין Nissan.com ו-Nissan.net, זאת בעקבות החלטה של בית המשפט לערעורים שלא לצוות על העברת שני הדומיינים לידיה. דווח של ה-LA Times.

היזם האמריקאי עוזי ניסן, ישראלי לשעבר, רשם את הדומיין Nissan.com עוד בשנת 1994 על מנת לשמש כתר הבית של חברה לציוד מחשבים שבבעלותו, "ניסן מחשבים". את הדומיין Nissan.net רשם ניסן ב-1996 עבור חברה לאספקת שירותי אינטרנט שייסד.

בשנת 1999 תבעה חברת המכוניות ניסאן מניסן 10 מיליון דולרים, בטענה כי המילה ניסן היא סימן מסחרי רשום וכי לחברה שמורה הזכות הבלעדית לשימוש בשם הזה.

ניסן דחה את האשמות חברת המכוניות וטען כי זהו גם שם משפחתו וגם שמו של חודש בלוח השנה העברי והערבי. ניסן ציין גם כי ענקית הרכב כבר משתמשת בשם הדומיין NissanMotors.com לשם ניהול עסקיה ברשת.

בתיק, שנידון בשנת 2002 בבית המשפט המחוזי בלוס אנג'לס, החליט השופט כי לא ניתן להוכיח כי הייתה כאן כוונת זדון מצידו של עוזי ניסן, וכי לא יאפשר העברת שני הדומיינים לרשותה של חברת המכוניות ניסאן.

בדיון מאוחר יותר קבע בית המשפט כי למרות שניסן אינו "מתנחל-רשת" הוא שינה את האתרים שלו והחל להציג בהם פרסומות וקישורים לאתרים למכירת כלי רכב. השופט קבע גם כי ניסן בהחלט "חולל רווחים" מהתנועה שהגיעה לאתריו מצד אנשים שחיפשו את אתר הבית של חברת המכוניות.

בנובמבר 2002 הוציאה ניסאן (מוטורס) צו מניעה קבוע על פיו נאסר על ניסן (עוזי) לפרסם תכנים מסחריים, פרסומות ותכנים כנגד ניסאן (שוב מוטורס). ניסן עתר על צו המניעה, ובאוגוסט 2004 הצליח להוציא פסיקה של בית המשפט לערעורים שקבע כי האיסור לפרסם תכנים ולינקים המובילים לאתרים הפועלים כנגד חברת המכוניות עומד בניגוד גמור לחופש הדיבור.

בית המשפט הפך את הפסיקה הקודמת וקבע כי ניסן צריך להימנע אך ורק מהצגת פרסומות מתחום עולם הרכב. כמו כן קבע בית המשפט כי התיק יוחזר לעיון בית המשפט המחוזי.

חברת המכוניות ניסאן, שמן הסתם לא הייתה ממש מרוצה מהפסיקה הנ"ל, ערערה על העניין, בתחילה לבית המשפט לערעורים ואח"כ לבית המשפט העליון, אולם שני הערעורים הללו נדחו על הסף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by