ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוד מוחלט בהחלט 

סוד מוחלט בהחלט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ברור מאוד איך דבר כזה קורה ב"יס", שוב ושוב. איך מצליחים להביא פנינים ולהחביא אותם בתוך לוח שידורים משעמם. זה קורה כך: הכבלים חתמו חוזים ארוכי טווח עם האולפנים ההוליוודים, "יס" נתקעו עם מה שנשאר ועם שאר העולם, ואין להם מושג מה שאר העולם עושה. אז הם שולחים מישהו לאנגליה, ואומרים לו: "אל תחזור בלי שלושים קילו סרטים, ושזה לא יעלה יותר מדי".

הנציג הנאמן עולה על מטוס, פוגש בנציג החברה הבריטית, ואומר: "תמלא לי בבקשה שלושים קילו, ושיישאר מספיק עודף לכרטיסים לאנדרו לויד וובר החדש". הבריטי אומר: "יש לי דווקא דרמה מצויינת של דניס פוטר מ1980-, על -"

אבל בשלב הזה הנציג איננו. השאיר את השק פתוח, שימלאו במה שיש, ורץ לדוכן הכרטיסים בחצי-מחיר, לעמוד בתור לאנדרו לויד וובר החדש. וכך קורה שדרמה מבריקה, חתרנית, מילולית עד כאב, אלימה (רגשית, אין מכות או משהו) של דניס פוטר בשם "Blade of the Feather" (להב הנוצה, נגיד), מתורגמת כ"סוד משותף", ומצויינת בלוחות המשדרים כ"סרט פשע עם טום קונטי".

בלי להזכיר שזו דרמה של דניס פוטר, מהמחזאים-תסריטאים הגדולים של המאה; בלי להזכיר את דנהולם אליוט ודונלד פלזנס; בלי להזכיר שכדרכו בקודש של המאסטר, עלילת הריגול היא רק קולב לתלות עליו מחזה של שעה וחצי על אשמה, על הבוז השקט שרוכשים העשירים לכל מי שאינו עשיר, על נשים כמכשיר גברי שאליו אפשר לרוקן את כל האלימות הכבושה, את כל היאוש המצטבר, את כל הזעם שאין לו מפלט; על נשים כחלום גאולה שתמיד מכזיב. את פוטר, כלומר. את דניס פוטר.

90 דקות לא קלות, בוודאי למי שאינו מורגל בסרטי ריגול שרובם דיבורים ומיעוטם אקשן (ומה שיש הינו מעט מגוחך, אני חייב להודות - טום קונטי מחסל מרגלים? איך, עם העפעפיים?). אבל 90 דקות הדוקות וסוחפות וכואבות, שמפגיזות באינספור רעיונות, מלים, ורגשות חשופים.

"סוד משותף". יס 3, שישי 18:45, שבת 09:10 וגם 14:10
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by