ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כך תוציאו יותר מהמסנג'ר שלכם 
 
 
אורי גושן

אורי גושן עם הטיפים, הטריקים והתוכנות שיהפכו את ה-MSN מסנג'ר לחבר הכי טוב שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"המסנג'ר". אנחנו אפילו לא טורחים להוסיף את המילה "מיקרוסופט" או "MSN" לפני אותה מילה, כי לכולנו כבר ברור על מה מדובר. אותה תוכנה שעשתה את האנשים הקטנים והירוקים למפורסמים ואהובים יותר מכל סרט מדע בדיוני, נוגסת חזק בשוק המסרים המידיים, ומהווה מועמדת ראויה למקום הראשון בתחום. אם עד עכשיו חששתם או שפשוט התעצלתם לנסות, הנה ההזדמנות שלכם להתחיל.
 

1. הורדת והתקנת התוכנה

 
את הגירסה האחרונה של המסנג'ר כבר יש לכם? אם לא, תוכלו להוריד את הגירסה העברית או האנגלית בקישור הבא:

להורדת מסנג'ר 7

במדריך זה, התייחסנו לגירסה החדשה ביותר בעברית - Messenger 7 (ולא Messenger 7 Beta). לאחר ההורדה, גשו לספרייה בה שמרתם את הקובץ, הפעילו אותו ועקבו אחר הוראות ההתקנה. שימו לב לפרט חשוב במהלך ההתקנה: אם אינכם מעוניינים שסרגל הכלים, דף הבית, מנוע החיפוש וקיצורי הדרך של מיקרוסופט ישתלטו לכם על המחשב (הדפדפן, שולחן העבודה) - בטלו את סימון התיבות המתאימות בחלון הרלוונטי. אם לא תבטלו, אנו מניחים שאתם יודעים מה אתם עושים, או שאתם ממש אוהבים את מיקרוסופט.
 

2. ביטול עליית התוכנה ומסך הפתיחה

 
גם אם ביטלתם את התקנת סרגל הכלים ושאר המתנות, אולי תופתעו לגלות כי בעת אתחול המחשב ועליית מערכת ההפעלה, יופיע לו הסמל של המסנג'ר במגש המערכת, מוכן ומזומן להתחברות. בנוסף לכך, לאחר שתתחברו, יופיע בפניכם מסך הפתיחה של MSN שלרוב נסגר על ידי המשתמש באותה המהירות בה הופיע. אם האפשרויות הללו עוזרת לכם, מה טוב.אם הן מפריעות לכם - ניתן לבטלן.

הפעילו את התוכנה והתחברו לחשבון שלכם. בחלון הראשי, גשו לתפריט "כלים" - "אפשרויות", ובחלון שיפתח, בחרו את הלשונית השניה מצד ימין - "כללי". כעת, בטלו את הסימון לאפשרות הראשונה: "הפעל את Messenger באופן אוטומטי כאשר אני נכנס ל - Windows", ואת הסימון של האפשרות הרביעית: "הצג את MSN היום עם הכניסה ל - Messenger".
 
 

3. שינוי תצוגת האייקונים ברשימת החברים

 
נמאס לכם לראות אנשים קטנים וירוקים (או אדומים, אם החברים אינם מחוברים)? תוכלו לשנות את האייקון המופיע בסמוך לשמותיהם של אנשי הקשר שלכם, ולהציג את התמונה אותה הגדיר כל חבר ברשימה. לשם כך, גשו לתפריט "אנשי קשר" ובחרו באפשרות "הצג תמונות תצוגה". בחרו את גודל האייקון הרצוי - "קטן" או "גדול" (פי שתיים בגודלו). תוכלו תמיד לחזור על פעולה זו ולאפשר את התצוגה הרגילה של המסנג'ר על ידי בחירת האפשרות "ללא" (כלומר, ללא תמונות תצוגה לאנשי הקשר).
 

4. שינוי הודעה אישית ותצוגת השיר המתנגן

 
בחרתם בסטטוס "עסוק", "לא זמין" או כל מצב אחר, אבל אתם רוצים לפרט? רוצים להודיע לעולם מה בדיוק אתם עושים, או סתם למסור ד"ש לחבר כך שכולם יראו? לשם כך, תוכלו להוסיף הודעה מותאמת אישית אשר תוצג בסמוך לשם שלכם ברשימת החברים (בחלון הראשי) ובכל חלון שיחה פעיל. תחילה, לחצו פעם אחת עם לחצן העכבר השמאלי על הכיתוב "הקלד הודעה אישית", הנמצא בסמוך לתמונת התצוגה שלכם בחלון הראשי. כעת רשמו כל העולה על רוחכם והקישו "אנטר" במקלדת. כעת החברים ברשימה יראו את הסטטוס שלכם בליווי הודעה מותאמת אישית.
 
 
חשבתם שזה הכול? אם תרצו להראות לכולם את הטעם המשובח שלכם במוסיקה, תוכלו להשמיע את הפלייליסט האהוב עליכם באמצעות נגן המדיה של חלונות (Media Player), ולהציג את שם השיר והאמן המתנגן בסמוך לשם התצוגה שלכם. תחילה, יש להפעיל את האפשרות על ידי לחיצה על סימן החץ הקטן הסמוך לכיתוב "הקלד הודעה אישית", או לכיתוב החדש אותו הזנתם כפי שתואר בפסקה הקודמת. סמנו את האפשרות " הפעל את 'הפריטים להם אני מאזין' ", והפעילו את נגן המדיה. כעת החברים שלכם יוכלו לדעת בדיוק לאיזה שיר אתם מאזינים.
 

5. שליחת הודעה ב"כתב יד"

 
אחד הפי'צרים המגניבים באמת במסנג'ר החדש, הוא האפשרות לשלוח הודעות בכתב היד שלכם, או סתם להוסיף איזשהו קשקוש מקורי ולשגע את החברים. לשם כך, תידרשו להתקין תוכנה נוספת הנקראת "Microsoft Journal Viewer", וזאת בהנחה שמערכת ההפעלה שלכם היא חלונות XP או 2000 .

להורדת Microsoft Journal Viewer

לאחר התקנת הקובץ, סגרו את חלון המסנג'ר במידה והוא פתוח, והפעילו אותו מחדש. כעת, פתחו חלון שיחה עם חבר מרשימת אנשי הקשר שלכם, ולחצו על סימן העט הסמוך לאות "A", שבתחתית החלון. זהו אזור הציור, בו תוכלו לבחור את צבעו וגודל של המכחול, ולהתחיל לקשקש. על מנת לשלוח את יצירת האומנות שלכם, פשוט לחצו על כפתור "שלח", והחבר יקבל את המסר.
 

6. שינוי שם התצוגה והוספת רגשונים

 
רוצים להוסיף מעט חיים לשם התצוגה שלכם? תוכלו לצרף אמוטיקונים (רגשונים) לשם שלכם ולבטא את מצב הרוח שלכם בקלות. תחילה, גשו לתפריט "כלים" - "סמלי ההבעה שלי". כעת יופיע בפניכם חלון האייקונים המתוקנים אצלכם במחשב. מתחת לכל אייקון מצוי קיצור מקשים (תווים), אשר הזנתם תיצור באופן אוטומטי את האייקון הרלוונטי (גם בחלון שיחה,למשל). זכרו את צירוף המקשים הללו, וסגרו את החלון.
 
 
כעת, גשו לתפריט "כלים" - "אפשרויות", ובחרו את האפשרות הראשונה בצד ימין - "אישי". תחת הכותרת "שם התצוגה שלי", הקלידו בתיבה הראשונה את הכינוי בו תרצו להשתמש, והוסיפו את צירוף המקשים של האייקון החביב עליכם, כפי שהופיע בבדיקה שערכתם קודם לכן.

למשל, על מנת להוסיף את סמל ה"סמיילי" המפורסם, פשוט הקלידו: " הכינוי שלי :) ", ולשם שלכם יתווסף סמיילי חביב.
 

7. תוכנה: Messenger Plus!

 
עד כמה שהמסנג'ר נוח ושימושי, משתמשים רבים (מתחילים ומנוסים כאחד) עשויים למצוא אותו לוקה בחסר. אפשרויות בסיסיות כגון שינוי שם התצוגה של אנשי הקשר, יצירת הודעות סטטוס מותאמות באופן אישי וכד' - אינן אפשריות בגירסה הרגילה. לעזרתינו נחלצת תוכנה אדירה בשם "מסנג'ר פלוס" המאפשרת התאמת הפרטים הקטנים ביותר, וקצרה היריעה מלפרט אותם.

שימו לב: במהלך ההתקנה תישאלו באם ברצונכם להתקין רכיב פרסומות ובכך לתמוך במפתחי התוכנה. מומלץ לוותר על כך, ולהמשיך את ההתקנה ללא אותו רכיב. במידה והתקנתם את התוכנה עם הרכיב, ניתן להסירו מאוחר יותר.

להורדת !Messenger Plus
 

8. תוכנה: CustoMess

 
שער פלאש אינטראקטיבי זה יספק לכם את הדרך הנוחה והקלה ביותר להוריד רגשונים (סמיילים), רקעים יפהפיים, תמונות לשימוש בתור התמונה שלכם וגם סמלים בצורת גופנים מאויירים. חלון התוכנה מחולק לשני חלקים, כאשר צידו השמאלי מציג את הקטגוריות השונות (כאמור רגשונים, רקעים, תמונות להצגה וכד'), וצידו הימני מכיל את הפריטים מהם תוכלו לבחור.
 
 
לחיצה על פריט כלשהו ברשימה, תפתח חלון קטן בו תישאלו באם ברצונכם להתקין את הערכה. אם ברשותכם מסנג'ר בעברית, השלב הבא יהיה לחיצה על כפתור "התקן" אשר יופיע מיד לאחר מכן. לאחר כמה שניות, הערכה אצלכם במסנג'ר, ואתם יכולים להתחיל ולהשתמש בה באופן מיידי. מאחר ומדובר בשער אינטראקטבי המתעדכן מדי פעם, יש צורך בחיבור לרשת לצורך הפעלתו.

להורדת CustoMess

שימו לב: במידה והערכות אינן מתעדכנות, יש לסגור ולפתוח מחדש את חלון המסנג'ר, והבעיה אמורה לבוא על פתרונה
 

9. תוכנה: גונב ריגשונים

 
לאחד מהחברים שלכם יש תמונה מגניבה במסנג'ר? אולי איזה סמל או אייקון שהייתם מוכנים לאמץ בשמחה? אין צורך להתחיל לחקור אותם מניין הם השיגו אותם או ללכת לחפש אותם בעצמכם. התוכנה הבאה פשוט "תגנוב" מהם כל תמונה, אייקון או סמל אשר יעשה בהם שימוש, ותשמור אותם בספרייה אותה ניתן להגדיר. ניתן בכל עת להפסיק את "גניבת" התמונות על ידי לחיצה ימנית על אייקון התוכנה שבמגש המערכת.

להורדת MSN Ripper

שימו לב: מדובר בתוכנה לא רשמית, והשימוש בה נעשה על אחריותכם.
 

10. תוכנה: Multi MSN

מימין: התוכנה עם הפרסומות. משמאל: ללא הפרסומות
 מימין: התוכנה עם הפרסומות. משמאל: ללא הפרסומות   
אם יש לכם יותר מחשבון אחד שדרכו אתם מתחברים למסנג'ר, תוכלו להפעיל מספר חלונות בו-זמנית ולהתחבר לכולם. בנוסף, התוכנה מאפשרת לבטל את בר הקיצורים בצידו הימני של החלון הראשי ובנוסף מנטרלת את הפרסומות ומעלימה אותן.

להורדת Multi MSN

פתחו את הקובץ וסגרו את החלון שנפתח (תמונה של יוצר התוכנה). בלחיצת כפתור תוכלו לאפשר הפעלה של מספר חלונות במקביל, הסתרת הפרסומות והסרת בר הקיצורים. באותה צורה בדיוק תוכלו לאפשר רק מופע אחד של המסנג'ר, להחזיר את הפרסומות או בר הקיצורים.

שימו לב: מדובר בתוכנה לא רשמית, והשימוש בה על אחריותכם.
 

פריקים של המסנג'ר?

אם המסנג'ר הוא חלק בלתי נפרד מחייכם, סביר להניח שלא חידשנו לכם הרבה. עם זאת, נשמח לקבל המלצות, טיפים ותוכנות עזר שיוכלו לסייע למשתמשים נוספים, בכתובת הבאה:

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by