ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נשים נגד מחשבים 
 
 
מערכת חיים ברשת

הירידה התלולה בפופולריות של לימודי המחשבים בקרב הסטודנטים, ובעיקר הסטודנטיות, מעוררת דאגה באשר לעתיד ההי-טק האמריקני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שפל חסר תקדים בפופולריות של לימודי המחשבים בארה"ב. הסטודנטים האמריקנים, והסטודנטיות בפרט, לא נשארו אדישים לתהליכים כמו התנפצות הבועה ומיקור חוץ (Outsourcing) שפקדו את הענף, והורידו את הביקוש ללימוד מדעי המחשב בשיעור דרמטי של 60%, בהשוואה בין סתיו 2004 לסתיו 2000. הירידה משמעותית בהרבה - 70%, בהשוואה לשיא הביקוש שנרשם בתחילת שנות השמונים. תוצאות המחקר, עלולות להעצים את החשש ההולך וגובר בארה"ב מפני כירסום במעמדה של ארה"ב כקטר הי-טק העולמי, לטובת כוחות עולים כמו הודו וסין. דיווח של CNET.

המחקר,שנערך על ידי האיגוד למחקר במיחשוב (CRA), גוף שכולל מחלקות אוניברסאיות, מרכזי מחקר ואיגודים מקצועיים, בדק את העדפותיהם של סטודנטים בשנה א' שהתבקשו לציין את המקצוע בו ירצו להתמחות בהמשך לימודיהם. לדברי עורכי המחקר, שיעור הביקוש של הסטודנטים הטריים היה תמיד כלי לניבוי אמין של כמות התארים שיחולקו בסופו של דבר, ארבע-חמש שנים מאוחר יותר. לפיכך הם צופים ירידה חדה בכמות התארים הראשונים במדעי המחשב (B.Sc) שיחולקו בעשור הבא.

עוד הביעו עורכי המחקר חשש כי על רקע הירידה במספר בוגרי מדעי המחשב לא ניתן יהיה לספק את הביקוש העתידי לעובדים בתחום, מבלי להגדיל את שיעור הסטודנטיות למחשבים.

התמעטות שיעור הנשים בהי-טק מעורר דאגה רבה בקרב האמריקנים באשר לעתיד התעשייה בכלל. כדי להבין עד כמה המצב חמור מספיק להסתכל על המספרים: בין 1998 ל-2004 ירד הביקוש של הנשים ללימודי מחשב ב-80%, ואילו לעומת 1982 הוא ירד ב-93%. לדברי עורכי המחקר, ירידה הזו תמוהה במקצת לאור העלייה המקבילה בשיעור השתתפות הנשים בתחומים הקרובים למחשבים, ומדעי החיים בראשם.

עוד בנושא:
האם סין מאיימת על ארה"ב?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by