ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט וממשלת ישראל חתמו על הסכם רישוי תוכנה 
 
 מאיים ומלטף. מנכ``ל מיקרוסופט - סטיב באלמר   
 
מערכת חיים ברשת

הסתיימה הרפתקאת הקוד הפתוח של ממשלת ישראל; לאחר מו"מ עם חברת מיקרוסופט נחתם היום הסכם רישוי תוכנה בין הממשלה לחברה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני כשנה וחצי הכריזה ממשלת ישראל על תוכנית אימוץ תוכנות הקוד הפתוח לינוקס, ובכך פתחה חזית ישירה נגד מיקרוסופט. בהתאם לכך, הותקנו תוכנות לינוקס בתחנות עבודה בכמה עשרות מחשבים בשירות המדינה - במשרד התעסוקה ובמשרד האוצר.

אולם, למרות הרצון לחולל מהפיכה ולהתנתק ממונופול התוכנה מרדמונד, המציאות לא ממש איפשרה זאת. אופן אופיס ולינוקס לתחנת עבודה עדיין לא עבדו טוב מספיק, כפי שעובדות תוכנות מיקרוסופט, טענו בעבר גורמים המקורבים לפרויקטי המחשוב של הממשלה. כמו כן, התמיכה בעברית אינה טובה כפי שתומכת תוכנת מיקרוסופט בעברית. התוכנות עדיין לא בשלות, אין עדיין ממשק מלא בין מסמכים מאופן אופיס כשהם נשלחים למחשבים עם תוכנות וורד של מיקרוסופט, ומשמעות התקנת אופן אופיס בקנה מידה רחב, לפחות כרגע, היא כאוס, אמרו גורמים בממשלה.

"הממשלה לא יכולה להתחרות בסקטור העסקי ולהתחיל לפתח לינוקס בעברית, היא מחויבת לבחור את הכלי שיאפשר עבודה שוטפת לפקידי הממשלה, וכרגע הכלי הכי טוב זה התוכנות של מיקרוסופט", הסביר אז גורם המקורב לפרויקטי המחשוב של הממשלה.

בתור צעד ראשון, כפי שדווח בזמנו בדה מרקר, הממשלה החליטה להשתמש באופציית ה-Buyout - רכישת התוכנה בלי לקבל תמיכה שוטפת ממיקרוסופט, וכך לחסוך את דמי השכירות השנתיים העצומים. החלטה זו הביאה לחיסכון של עשרות מיליוני שקלים לגבי עשרות אלפי משתמישם קיימים. במקביל, החל מו"מ בין הצדדים שנועד להביא להסכם חדש בתנאים טובים לממשלה לגבי משתמשים חדשים.

היום (חמישי) הודיעה מיקרוסופט כי חתמה על על הסכם רישוי תוכנה בתנאים מטיבים לממשלה.

במו"מ הצליחה הממשלה להוריד את מחיר הרישיון הבסיסי לחבילה חדשה בכ-13% וכן הסכימה מיקרוסופט כי הממשלה רשאית לרכוש חלקים מתוך החבילה הבסיסית ולשלם בהתאם את החלק היחסי, זאת במקום החובה בהסכם הקודם לרכישת חבילה מלאה. כמו כן, מיקרוסופט הסכימה כי המחיר המעודכן ישמר לממשלה מבלי שהאחרונה תתחייב על רכש מינימלי של רישיונות.

עם זאת, לא מן הנמנע כי האיומים שהשמיע מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר לפני כחצי שנה על כך שממשלות שיעדיפו לינוקס במקום חלונות עשויות לעמוד בפני תביעות על הפרות זכויות יוצרים, גם הם עשו את שלהם.

כמובן שלאחר שנחתם ההסכם מנהל מינהל הרכש הממשלתי, מר אבי דור, הביע סיפוק מהתנאים שסוכמו וציין כי ההסכם מהווה המשך לשיתוף פעולה האסטרטגי בין הצדדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by