ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה ברשת: מה נראה בפסח הזה? 

טלוויזיה ברשת: מה נראה בפסח הזה?

 
 
נילי אורן

נילי אורן עם כל התוכניות שיעבירו לכם את חופש פסח כמו שצריך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה יעשה מי שחפצה נפשו להתענג על סדרה דנדשה בחג הפסח? קודם כל - שלא יבנה על הטלוויזיה בבית (ע"ע שוב אותם ספיישלים ותוכניות עבשות). באינטרנט, מאידך, תוכלו למצוא לא מעט פנינים רעננות. להלן הרשימה המלאה:
 

מקום שביעי: the office

הגרסא האמריקאית לקומדיה הבריטית הנפלאה ששודרה לא מזמן ב"יס" ועוקבת אחר מעלליו של בוס מעצבן במשרד טיפוסי. למען האמת המילה "גרסא" עשויה להטעות ולגרום לגולש התמים לחשוב שמדובר בעיבוד מחודש של הקומדיה, אך לא כך הוא. פשוט נכון הרבה יותר לקרוא לסדרה הזו "העתק" אמריקני לסאטירה הבריטית המצוינת, כי מלבד שחקנים ומבטא, התסריט נשאר לגמרי זהה. ולמרות זאת, זה דווקא עובד לא רע, ואפילו מצחיק לרוב, בניגוד ל"זיווגים" האמריקני, שהיה שיבוט גנטי מוזר שהלך לעולמו בטרם עת, לאחר 4 פרקים בלבד. השאלה למה סאטירה בריטית על מקום עבודה עבדה בארה"ב, ואילו קומדיה בריטית על מערכות יחסים רומנטיות נכשלה שם, היא קושיה שעדיין לא מצאה את תשובתה. ממש ברוח החג.

לסיכום, הסדרה מומלצת בחום למי שעדיין לא ראה את תאומתה הבריטית, ולמי שמבין טוב יותר אנגלית במבטא אמריקאי. ליתר - עדיף בהחלט לצפות בסדרה המקורית.

לצפיה בקליפ מהסדרה

מועד שידור בישראל: ערוץ Xtra HOT קיץ 2005
 
 

מקום שישי: Medium

סדרה שמספרת את עלילותיה של מתקשרת עם רוחות שעוזרת לתובע המחוזי לפתור פשעים. כוכבת הסדרה היא פטרישיה ארקט הבלונדינית והיפה (רומן על אמת, סטיגמטה), שמגלמת דמות שמבוססת על אשה אמיתית. היא אם לשני ילדים חמודים, ונשואה למדען טילים שהמקצוע שלה לא לגמרי משמח אותו. וזה דווקא עובד נחמד, אם כי אני חייבת לציין שבעיני ממש מוזר איך חמקו מעיני מפיקי הסדרה ההשלכות הקשות שעשויות להיות לה על רשויות החוק. גם ככה מוקדי המשטרה בטח מוצפים מדי יום בפניות מצד מיני תמהונים שקוראים בשקשוקה, ורוצים להגיד להם בדיוק איפה נמצאת גופתו של פ. אלמוני. ולמרות זאת, לזכות המפיקים יאמר שהם הצליחו לקלוע לרוח הניו אייג'יות השורה על חלקים נרחבים בארה"ב בפרט, ובעולם בכלל, לכן כבר הוזמנה עונה שניה לסדרה הזו.

לסיכום, הסדרה מומלצת בחום לחובבי רוחניות, מיסטיקה, וסמים פסיכדליים. ליתר מומלץ דווקא להתרחק ממנה.

לצפיה בקליפ מהסדרה

מועד שידור בארץ: ערוץ 3 קנה וישדר אותה. מתישהו.
 

מקום חמישי: Jake in progress

ג'ון סטיימוס, שגילם את הדוד של התאומות אולסן עוד בהיותן התינוקת מישל ב"צער גידול בנות", מגלם בסדרה הזו את ג'ק פיליפס, יחצ"ן סלבריטיז. הוא ממולח, חלקלק וחרמן, ומנסה לג'נגל בין חיי חברה סוערים, סטוצים לוהטים, ועבודה תובענית ודורסנית. למרות שלמען האמת הדמות שלו הרבה יותר נאלחת ממסכנה, לפחות הוא נותר חטוב ויפה בלורית. לצידו משחקת וונדי מאליק (נינה מ"תהרוג אותי וזהו") בתור נעמי הבוסית שלו, שזהה לחלוטין בגינוניה לנינה, רק בהריון. אז נכון, לשניהם יש אופי די דוחה, אבל הסדרה דווקא מצליחה לפרקים להצחיק, בעיקר ברמיזות משעשעות לסיפורי סלבז, כמו בריטני וכריסטינה, דמי מור ואשטון קוצ'ר ועוד.

לסיכום, הסדרה מומלצת בחום לבנות נוער שאוהבות סלבריטיז, היתר יסבלו רק לפרקים.

מועד שידור בארץ: כמו את קודמתה לדירוג, גם אותה ערוץ 3 קנה וישדר בעתיד
 

מקום רביעי: Numb3rs

עוד כוכב עבר משנות השמונים שחוזר למרקע הוא רוב מורו (ד"ר ג'ואל פליישמן ב"חשיפה לצפון"). הפעם הוא מגלם שוטר שנעזר באחיו המתימטיקאי כדי לפתור פשעים. כן, אולי המתימטיקה נבחרה כדי לכבוש את לב הקהל שסלד מ"מדיום", ואולי הסיבה היתה שכל הדרכים האחרות לסייע למשטרה לבצע את תפקידה כבר נעשו בסדרות אחרות. בכל אופן, בהחלט ניכר במפיקים שהם יודעים שמדובר במקצוע שגורם חרדות לרבים (בעיקר בגילאי תיכון), לכן הם משתדלים להסוות היטב את החישובים והסבריהם על ידי פעלולי מחשב מושקעים. ולמרות שהאחרונים כבר די מוצו לטעמי, הסדרה דווקא חביבה. המתח בה נבנה היטב, האקשן עובד, ועלילות הפרקים מעניינות. חבל רק שרוב מורו לא ממש משכנע בתור שוטר קשוח ועז מבע, ואילו אחיו החתיך ורבוע הלסת לא ממש משכנע בתור המתימטיקאי החנון.

לסיכום, הסדרה מומלצת לחובבי מתימטיקה, ורוב מורו. אם כי גם חובבי האקשן עשויים ליהנות ממנה.

לצפיה בקליפ מהסדרה

מועד שידור בארץ: שמועות עקשניות טוענות ש"יס" מגלים סימני ענין בסדרה הזו, במידה ולא תבוטל לפני סוף המו"מ
 

מקום שלישי: Fat actress

יס וויקנד הפתיעו אותי השנה כשרכשו במהירות את הסדרה הזו שעדיין רצה בארה"ב, והם משדרים אותה מדי יום שבת תחת השם הדיפלומטי "שחקנית גדולה". למחוסרי הלוויין אספר שמדובר בסדרה של קירסטי אלי ("תראו מי שמדבר", "חופשי על הבר"), שתפחה מעט מאז הסרט והסדרה הנ"ל. עלילתה מספרת את קורותיה של קירסטי, על פי קטעים מתוך סיפורים אמיתיים שקרו לה, שחוברו יחדיו לכדי תסריט בו היא מגלמת את עצמה. קצת כמו "המאסטרו", אבל בניגוד אליו, עם כמויות עצומות של מודעות עצמית, שצביקה פיק לעולם לא ידע שאין לו. הסדרה חכמה, משעשעת, שנונה, נשכנית, ובועטת וצוחקת בעיקר על הוליווד, אבל גם על עצמה. חברים ידועים כמו בראד פיט, אנג'לינה ג'ולי וג'ון טרלבולטה באים להתארח בסדרה מדי פעם. אבל חוץ מזה יש בה גם דמויות בלתי נשכחות לכשעצמן, כדוגמת יועצת הדיאטה המטורפת של קירסטי שמייעצת לה על דרכים שונות ומשונות לרזות, כמו המלצה על שתיית טפיל לבטן, שיעכל אותה מבפנים. כך שבסך הכל הסדרה מאוד מצחיקה, צבעונית ושופעת מכל טוב, ממש כמו קירסטי אלי.

לסיכום, הסדרה מומלצת לבנות אחרי, לפני, או במהלך דיאטה, ולכל מי שחושב או סבורה שלמפיקי הוליווד לא היתה מזיקה לפעמים בעיטה קטנה באשכים (לפחות בתור מחוות תודה על טיטאניק, ארמגדון, הכשרון של מר ריפלי, וקיאנו ריבס).

לצפיה בקליפים מהסדרה

מועד שידור בארץ: משודר ב"יס ויקנד" מדי יום שבת.
 

מקום שני: Unscripted

כמו קודמתה בדירוג, גם הסדרה הזו מדמה ריאליטי ועוקצת את הוליווד. הפעם מדובר בקומדיה מבית היוצר של HBO, ערוץ השידור שמפיק סדרות מופת בלבד, וכראוי לו גם הפעם הוציא מתחת ידיו פנינה קטנה. אמנם לוקח זמן להתרגל לצילום התזזיתי של המצלמה היחידה, לתאורה ולאיפור הריאליסטים, ולחוסר הזוהר השגור בסדרות אמריקניות. למען האמת אפילו קריסטה אלן שמשחקת בסדרה, וכיכבה לפני כן ברימייק לסדרת סרטי הפורנו הרך "עמנואל", נראית בה נטולת ברק (אך עדיין יפהפיה).

אבל לאחר שמתרגלים, מבינים עד כמה צורת הסדרה מתאימה לתוכנה. מאותה סיבה גם התסריט מקבץ את סיפורי השחקנים שמגלמים את עצמם בסדרה, והם מאלתרים את הדיאלוגים לפי הסיטואציות הכתובות בתסריט. כך עוברת היטב התחושה האנושית, המגמגמת לפעמים, הפגיעה, בה נמצאים שחקנים מתחילים שמנסים להגשים את חלומם בתעשיה. גם סיפורי העלילה משעשעים למדי, וכוללים כמובן סקס, שקרים, הרבה אודישנים, זאבי תעשיה מזדקנים, וסוכנים חלקלקים. כן, הוליווד מעולם לא נראתה רע יותר. אפילו לא בסדרה של קירסטי אלי.

לסיכום: זו סדרת פוסט- ריאליטי מצוינת, שמומלצת בחום לכולם, ובעיקר למי שחולמים להיות שחקנים. למרות שבהחלט לוקח זמן להתרגל אליה.

לצפיה בקליפים מהסדרה

מועד שידור בארץ: לא ידוע
 

מקום ראשון: Eyes

דרמת אקשן על משרד חוקרים פרטיים מצליח, שמאוכלס על ידי אנשים מסוקסים ומתוחכמים. אחת מהן היא גרסיה בוביה נילון, מהשחקניות היפות ביותר בטלוויזיה כיום, שנראית כמו אחותה האפרו – אמריקאית של אנג'לינה ג'ולי. יתר צוות שחקנים גם הוא לא מאוד ידוע אבל טוב, ולזכותם יאמר שהם בהחלט לא רק יפים. הסדרה עתירת אקשן, אך גם ברגעיה האנושיים עובדת היטב. החזות והקצב שלה מזכירים שילוב בין הסדרות- "24", ל"לאס וגאס" (שמשודרת בערוץ 1). היא אמנם לא ממש חדשנית, חתרנית, או בעלת מסרים עמוקים. אבל היא בהחלט כייפית מספיק כדי להעביר איתה את החג, התסריט שלה מספיק מחושב כדי לא לעלוב באינטיליגנציה של הצופים, והיא מלאה ביפים ויפות שמענגים היטב את העיניים.

לסיכום: אל תפספסו!

מועד שידור בישראל: לא ידוע

קישורים נוספים:
מדריך הטרמפיסט למשתף הקבצים
הסדרות המומלצות של 2004
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by