ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הפורומים אמרו את דברם 

הפורומים אמרו את דברם

 
 
מיכל יפה

יש ראש ממשלה חדש למדינת ישראל, ככה שתדעו. היו המון אנשים שתרמו דם כדי להציל כמה נפשות במדינת ישראל, ככה שתודה. יש די והותר פירות יבשים על השולחנות בישראל, ככה ששילשול. סוף שבוע הגיע, ככה שהשבוע בפורומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אנוכי העני ממעש

בחירות .2001 אפילו קרייני הטלוויזיה השתעממו (איור: יעל בן-דוד)
 בחירות .2001 אפילו קרייני הטלוויזיה השתעממו (איור: יעל בן-דוד)   
אז זהו, מערכת הבחירות המשעממת ביותר בתולדות ישראל (תואר שמתווסף ל"אחוז ההצבעה הנמוך ביותר" ו"ההפרש הגדול ביותר") הסתיימה ללא הפתעות מיוחדות והגיעה העת לסכם. לא, לא מבחינה פוליטית. מדור השבוע בפורומים סובל מאוברדוז פוליטי ולכן נתרכז בצדדים היותר מעניינים של הבחירות האחרונות.

כמו למשל שידורי הטלוויזיה. הערוצים השונים התאמצו מאוד בשביל ליצור לנו יום שידורים מעניין ומוצלח. האם הם הצליחו? את זה נדע מיד אחרי הפרסומות (לכו תלחצו על כמה באנרים ותחזרו עוד כמה דקות).

טוב שחזרתם. אז מה היה לנו שם? המשדר המיותר של קיציס ופרידמן, שהיטיב להגשים את הנבואה הגלומה בשמו, שוחד בחירות של ארז טל וצביקה הדר שהדעות לגביו חלוקות, ושיא הערב, לפחות לדעת מפיקיו, שייך למדגם הטלוויזיה ש – הפתעה הפתעה – ניבא את נצחונו של שרון.

זירה נוספת בה התייחסו לבחירות היא זירת הציטוטים בפורומים. כידוע, בראש כל פורום יש חלון המשמש את מנהלי הפורומים לציטוטים רלוונטיים, הפניות להודעות טובות וסתם הגיגים. זה התחיל כמה ימים לפני הבחירות בפורום ל"ת, שם הופיע הטקסט הבא: "הלם במטה שרון (אמן!!!)". ראה פורום אופנה את הפרובוקציה הזולה ויצא בפעולת תגמול: "בואי נאווהל`ה הולכים (אינשאללה!!!!!)". לאחר שנודעו תוצאות הבחירות חלה התפכחות בפורום ל"ת וההודעה בראש הפורום התחלפה ל"את דברו (העם)".

בפורום נוער, שלרוב המוחלט של משתתפיו עוד אין זכות בחירה, התעלמו מהמועמדים והתייחסו לחלק החיובי שביום הבחירות ("מהמוצדקים שבשבתוני ישראל! מה-מו-צ-ד-קים! (מה, כבר נגמר?)"), אבל מעבר לצחוקים, הציטוט הטוב ביותר שייך לפורום סיפורי התנ"ך. שם הופיע למחרת הבחירות המשפט: "וזעקתם ביום ההוא מלפני מלככם אשר בחרתם לכם; ולא יענה ה` אתכם ביום ההוא", הלקוח מספר שמואל א`. כנראה שהנבואות התנכיות ממשיכות להתקיים גם אחרי דברי הימים ב`.
 

מצילים את נעמה

אבל היתה נקודת אור אחת ביום הבחירות הזה שלגביה היתה הסכמה לאומית רחבה. באותו יום התקיים מבצע לאיתור תורמי מח עצם. גם אצלנו בפורומים התגייסו למבצע והודעות רלוונטיות הושמו על-ידי כותבת שורות אלה בכל הפורומים.

ההיענות היתה עצומה. צריך היה לראות את התורים הארוכים שהשתרכו בנקודות הבדיקה, תורים שבלטו עוד יותר על רקע תמונות הקלפיות הריקות, בשביל להבין שאולי אנחנו לא כל-כך ציניים ולא אכפתיים כמו שנהוג לחשוב. כל מי שנתן את זרועו לטובת המבצע, ממאוכזבי ברק ועד למפוחדי שרון, חזר משם אופטימי הרבה יותר. מרגש, מעורר תקווה ומחמם לב היו ביטויים שחזרו על עצמם שוב ושוב.

בפורום שירותי חרום כתב משה סובר על המבצע מנקודת מבטו של מתרים, על המראות, התורים והמלחמה על הזכות לתרום כשכבר נגמרו המחטים. תודה לכל אנשי הפורומים שהתגייסו לתרומה, ומי שלא הספיק ועדיין רוצה לעזור, מוזמן לסייע בתרומה כספית שנדרשת בשביל לבדוק את אלפי הדגימות שנאספו.
 

ההודעות הטובות של השבוע

פירות חמישה עשר. מישהו עדיין רוצה לאכול אותם? (איור: יעל בן-דוד)
 פירות חמישה עשר. מישהו עדיין רוצה לאכול אותם? (איור: יעל בן-דוד)   
היום (חמישי) חל ט"ו בשבט, שקצת נשכח השנה בגלל הבחירות ובגלל שנת השמיטה, אך תסמכו על חברי הפורומים שלנו שגם החג הזוטר ביותר יזכה אצלם לאזכור, במיוחד אם יש בו אוכל. והזוכה הפעם הוא פורום קיטורים שבו הופיע קיטור על הפירות היבשים. חג שמח.
 
 
סקופ בפורומים: מנהלת פורום חטאים, הפיה בשבילכם, הפכה סופסוף לאשה אמיתית לאחר שאיבדה את בתוליה. לא מאמינים? צודקים מבחינתכם. מדובר בהודעה שפתחה את שבוע השקרים בפורום חטאים.

בפורום נשים כתבה פרנסואז על אחד המיתוסים המלווים את דמות הרווקה העכשווית. נדמה שכל רווקה שמחזיקה מעצמה חייבת שיהיה לה לפחות חבר הומו אחד. בשבוע הבא נשבור את מיתוס החתול כידידה הטוב ביותר של הרווקה בת השלושים. שבוע טוב שיהיה.

 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by