ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ICQ: הטיפים שיעשו את כל ההבדל 
 
 
אורי גושן

לשלוח SMS בחינם, לראות את החברים ה"בלתי נראים" ומזכירה אלקטרונית פרטית. כל הטיפים שישדרגו לכם את השימוש ב-ICQ5

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אייסיקיו היא ללא ספק אחת מתוכנות המסרים המידיים הפופולאריות בישראל, אם כי כעת התחרות עם המסנג'ר של מיקרוסופט נעשית יותר ויותר מתוחה, והקרב על המקום הראשון אכזרי מתמיד. השבוע בחרנו להביא לכם עשר טיפים לשינוי הגדרות והתקנת תוכנות חיצוניות, אשר יהפכו את חווית השימוש שלכם בתוכנה לקלה הרבה יותר, וישפרו אותה בצורה ניכרת. בכתבה זו התייחסנו לגירסה החדשה ביותר של ICQ5 בעברית, אם כי מרביתן תקפות גם לגירסאות ישנות יותר.

להורדת ICQ5 בעברית
להורדת ICQ5 באנגלית
 

1. ביטול טעינת התוכנה בעת עליית מערכת ההפעלה

 
כמו כל תוכנה שמנסה לשווק את עצמה בכל צורה אפשרית, גם ICQ אינה יוצאת דופן, ולאחר התקנתה על המחשב שלכם סביר להניח שהיא תפעיל את עצמה בכל פעם שתאתחלו את המערכת. על מנת לבטל תכונה זו, התחברו עם פרטי המשתמש שלכם, וגשו לאייקון השלישי מימין בחלון הראשי (אייקון ההגדרות). בתפריט שיופיע בחרו באפשרות "העדפות ואבטחה", ובחלון שיפתח גשו ללשונית הראשונה "רשימת אנשי קשר". כעת, בטלו את הסימון לאפשרות "הפעל את ICQ בעת האתחול" ולחצו על כפתור "אישור".
 
 

2. שליחת SMS לאנשי הקשר

 
אחת הסיבות שמשתמשים רבים מעדיפים את ה-ICQ על פני המסנג'ר של מיקרוסופט, היא האפשרות לשלוח עד 20 הודעות טקסט (SMS) לחברים בכל הרשתות הסלולריות, ובחינם. על מנת לשלוח SMS לחבר מרשימת הקשר שלכם, הקליקו פעמיים על שמו, הקלידו את הטקסט בעברית (עד 57 תווים) או באנגלית (עד 147 תווים) ובחרו באופן השליחה על ידי סימון האפשרות המתאימה ב- "שלח דרך" המצוי בתחתית החלון: (SMS) (SMS + הודעת ICQ) (הודעת ICQ).

שימו לב כי תוכלו "לסחוט" עוד מספר תווים אם תבטלו את הכינוי המתווסף להודעה הנשלחת באמצעות כניסה להגדרות ה- SMS וביטול אפשרות זו.
 
 
במידה ולאיש הקשר לא הוזן מספר טלפון, תופיע בפניכם תיבה בה תתבקשו להזין את הפרטים הבאים: "מדינה" (ישראל, כמובן), "מספר רשת" (הרשת הסלולרית כגון סלקום, אורנג' או פלאפון) וכמובן "מספר" (המספר הסלולרי של איש הקשר). לאחר הזנת הפרטים לחצו על כפתור "אישור", ולאחר מכן שלחו את ההודעה באמצעות כפתור "שלח" בחלון הדו-שיח. אישור על שליחת ההודעה יופיע בחלון, ובמידה וארעה תקלה כלשהי (למשל, הרשת אינה זמינה) תקבלו הודעה על כך.
 

3. התאמת הודעת AWAY ומצבים אישיים

 
אחד הפיצ'רים החביבים בגירסה החדשה של ICQ, היא האפשרות להגדיר סוגים שונים של מצבי חיבור (סטטוסים), ולהתאימם לצרכים האישיים שלכם. למשל, תוכלו להגדיר מצבים כגון: "אוכל", "ישן", "בעבודה" וכד', ולהוסיף טקסט נלווה ואפילו סמלים שונים. לשם כך, הקליקו על שורת הסטטוס שלכם בחלקו העליון של המסך הראשי, ובחרו ב- "מנהל הסטטוסים".
 
 
בחלון שנפתח, הקלידו את הנוסח המבוקש, את כותרת הסטטוס ובחרו אייקון מתאים. סמנו את התיבה הסמוכה ולחצו על "אישור". מעתה, תוכלו לבחור את הסטטוס האישי שלכם בלחיצת כפתור מתוך החלון הראשי של ICQ.
 

4. שליחת הודעה עם מקש האנטר, או בלי

 
בגירסה זו של ICQ, השכילו המפתחים להוסיף את האפשרות (הגאונית) לשליחת הטקסט באמצעות לחיצה על מקש ה –Enter. האפשרות יכולה להיות נוחה במיוחד, אך לא תמיד נרצה לאפשר אותה. למשל, כאשר נרצה לכתוב כמה שורות טרם שליחת הטקסט, להוסיף אמוטיקונים בשורות נפרדות או כל סיבה אחרת שלשמה נדרש השימוש במקש האנטר – ולא לצורך שליחת ההודעה. על מנת לאפשר או לבטל אופציה זו, לחצו על סמל המברג הקטן המצוי מעל התמונה שלכם מצד ימין, ובתפריט שיפתח, בחרו באם לסמן ב – V את האפשרות "השתמש במקש ''enter' לשליחת ההודעה", או להשאירה כפי שהיא (האפשרות השלישית מלמטה).
 

5. שינוי התמונה האישית

 
על מנת לשנות את התמונה המופיעה בתוך תיבת הדו-שיח באופן המהיר ביותר, לחצו על אייקון התמונה הקטנה בחלקו הימני של החלון (חלון הדו-שיח). מרכז ה"אקסטרז" יעלה, ויציג בפניכם את אפשרויות טעינת התמונות. תוכלו לבחור מבין דמויות מוכנות מתוך הגלרייה של ICQ (מונפשים או רגילים), או לטעון את התמונות האישיות שלכם.
 

6. יצירת קבוצות משתמשים

 
אם רשימת הקשר שלכם כבר מפוצצת בחברים (כן ירבו), ודאי תרצו לסדר אותן בצורה נוחה יותר שלא תעשה לכם סחרחורת בעיניים. לשם כך בדיוק קיימת האפשרות ליצור קבוצות משתמשים (כגון "בית ספר, עבודה, משפחה" וכד') ולחלק בינהן את החברים. תחילה, גשו לסמל ה – "G" הסמוך למספר האיסיקיו שלכם בחלקה העליון של רשימת אנשי הקשר, ולחצו עליו. הקבוצה "כללי" עם כל רשימת החברים תופיע בפניכם. לחצו בחלקה התחתון (והריק) של רשימת הקשר על לחצן העכבר הימני, ובחרו באפשרות "צור קבוצה חדשה". בתיבה שתיפתח, הזינו את שם הקבוצה החדשה ואשרו אותה על ידי כפתור "צור". כעת תוכלו לגרור אנשי קשר מקבוצת "כללי" לכל קבוצה חדשה שתפתחו.
 

7. ביטול הצליל בזמן שיחה

 
משתמשים באיסיקיו במשרד ומנסים לא להתבלט? הצלילים של התוכנה מתחילים לעלות לכם על העצבים? תוכלו לנטרל באופן זמני את הקולות והאפקטים המושמעים בזמן השיחה (כגון צליל ההקלדה, שליחת ההודעה וכד') בקלות ובמהירות, ולהחזירם באותה צורה על פי הצורך. בזמן שיחה, לחצו על סמל המברג הקטן המצוי מעל התמונה שלכם מצד ימין, ובתפריט שיפתח בטלו את סימון ה - V לאפשרות "השמע צליל". בעת שתקלידו את הודעתכם או תשלחו אותה, לא ישמעו האפקטים הקוליים.
 

8. מי קורא את ה- Away

יצאתם מהבית או נטשתם את המחשב למספר דקות? כברירת מחדל, תוכנת ה- ICQ שלכם תשנה את הסטטוס מ"מחובר" ל-"לא נמצא" לאחר 10 דקות של חוסר שימוש. במצב זה, חברים שינסו לשלוח לכם הודעה יקבלו את הטקסט שהשארתם בהודעת ה- Away שלכם, ויאלצו לחכות לשובכם על מנת לשוחח. התוכנה הבאה תשב ברקע ותשמש כמזכירה אלקטרונית לאיסיקיו. ברגע שחבר מרשימת הקשר ינסה לשלוח לכם הודעה או פשוט יקרא את ההודעת ה"אווי" שלכם, התוכנה תתריע על כך ותכתוב את פרטי החבר, תאריך ושעת השיחה לקובץ לוג (Log File) ותציג אותם ברשימה מסודרת.
 
 

9. הפעלת מספר חלונות ICQ בו זמנית

 
יש לכם כמה מספרי משתמש ב-ICQ? רוצים להפעיל את שניהם בו זמנית? תוכנת איסיקיו אמנם מאפשרת לכם לעבור בין חשבונות משתמשים בקלות, אך בדרך זו לא ניתן להפעיל שני מופעים או יותר של התוכנה. לשם כך בדיוק, נוצרה "מולטי אייסיקיו", אשר משנה את ערכי הרג'יסטרי כך שניתן יהיה להפעיל כמה וכמה חלונות של ICQ.

להורדת Multi ICQ Maker
 

10. מי נמצא בסטטוס "בלתי נראה"

 
לכולנו יש מדי פעם צורך להיעלם מבלי שיציקו לנו עם הודעות, בקשות ושיחות משעממות. לשם כך, ניתן לשנות את הסטטוס שלכם ל"בלתי נראה", ולהפוך לרואים ולא נראים, אך דעו כי יתכן ואתם יותר חשופים ממה שנדמה לכם. התוכנה הבאה תוכל להציג בפניכם (בחלון נפרד) את אותם משתמשים אשר הפכו לבלתי נראים, וכך תוכלו לדעת מי מנסה (אולי) להתחמק מכם, או סתם החליט לשחק אותה קשה להשגה.

להורדת ICQ Invisible Discover
 

פריקים של ICQ?

אם אייסיקיו היא חלק בלתי נפרד מחייכם, סביר להניח שלא חידשנו לכם הרבה. עם זאת, נשמח לקבל המלצות, טיפים ותוכנות עזר שיוכלו לסייע למשתמשים נוספים לכתובת הבאה:

Software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by