ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדריך: שיתוף הקבצים המושלם 

מדריך: שיתוף הקבצים המושלם

 
 
ניצן וידנפלד

תוכנת השיתוף Shareaza יודעת לחפש (ומהר) בכל רשתות השיתוף גם יחד. ניצן וידנפלד עם המדריך המלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מה שרציתם הוא רק לשתף כמה קבצים, אולי לחטוא בהורדת פרק של סידרה שלא הגיעה לארץ עדיין. לא בקשה גדולה נכון? אבל אז גלשתם ל"מדריך המשתף" וגיליתם שיש מבחר גדול של תוכנות שיתוף, שצריך להוריד, להתקין, לשנות הגדרות ולהתלונן בפורומים כשיש בעיות. אם רק היתה תוכנה אחת שמתחברת לכמה רשתות במקביל, החיים היו הרבה יותר קלים נכון? התשובה היא לא, החיים לא היו הופכים לקלים יותר. אבל תוכנה שמרכזת מספר רשתות אכן קיימת.
 
לתוכנה קוראים Shareaza, והיא מגיעה כתשובת הקוד הפתוח לתוכנת קאזאה. היא נראית טוב, נוחה להפעלה וכוללת רבות מהתכונות שקאזאה הציגה לעולם שיתוף הקבצים, ועדיין לא הוטמעו בכל המתחרות: הורדה ממספר מקורות, נגן מדיה פנימי, אפשרות צפייה בקובץ לא מושלם וכדומה.

ניתן להוריד אותה מכאן.
 
Shareaza תומכת ברשתות שיתוף הקבצים הבאות:
- Edonkey2000: הרשת של אימיול, וכמו כן בקישורים ברשת.
- GNUTELLA: אחת מרשתות הקבצים המבוזרות (שבהן החיפוש מתבצע בין בלקוחות המחובים עצמם, ולא על גבי שרת מרכזי) הראשונות. מיושנת ביותר ומכילה בעיקר קבצים קטנים.
- GNUTELLA2: שיפור של רשת גנוטלה. מכילה בעיקר קבצי מוזיקה. עדיין משמשת פחות משתפים מרשת גנוטלה המקורית.
- ביטורנט: תמיכה בקישורים ובהורדה, אבל ללא חיפוש.
 
 
אנחנו לא נתעכב על השימוש בתוכנה – היא נוחה ופשוטה להפעלה: החיפוש נמצא בחלונית החיפוש, ההורדות בחלונית ההורדות, וכדומה. אולם, משום שהיא מתחברת לכמה רשתות במקביל, נדרשות בה מספר הגדרות מיוחדות.
 

עידכון ל-SP2

 
הבעיה הראשונה מתעוררת דווקא אצל אלה מאיתנו שהיו ילדים טובים ועידכנו את מערכת ההפעלה שלהם כדרוש. בכדי למנוע התפשטות תולעים, החליטה מיקרוסופט, בחבילת העידכונים SP2 למערכת ההפעלה חלונות XP, להגביל את כמות ההתקשרויות היוצאות מהמחשב בשניה ל-10. מכיוון ש-Shareaza מנסה להתחבר למספר רשתות ולמספר משתפים בכל רשת במקביל, הגבלה זו עלולה לפגוע קשה בביצועי התוכנה.

למרות שמיקרוסופט טוענת כי העדכון לא גורם לבעיות בשיתוף קבצים, מיהרה קהילת השיתוף לפרסם "תיקון" לבעיה. התיקון מסיר את המגבלה. לא בטוחים אם מותקנת אצלכם SP2? נסו להתקין את Shareaza. אם באשף ההפעלה של התוכנה תופיע ההודעה שבצילומסך - החלונות שלכם מעודכנת ב-SP2.
 
 
אזהרה: התיקון הבא אינו עידכון רשמי של מיקרוסופט. הוא מיועד אך ורק למשתמשים מתקדמים, המרגישים בטוחים בשינוי הגדרות מערכת ההפעלה, ויש להם את דיסק מערכת ההפעלה לשחזור הקבצים המקוריים במקרה צורך.

קובץ העדכון שוכן כאן. נוריד אותו ונריץ את התוכנה. בחלון שיפתח נקש על המקש "C", נזין את המספר 10000 ונקיש על אנטר.
 
נאשר על ידי לחיצה על "Y". אם חשבתם שהצלחתם לערוך שינוי מתחת לעינה הפקוחה של מערכת ההפעלה - תשכחו מזה. לאחר השינוי תבקש מאיתנו מערכת ההפעלה להכניס דיסק של מערכת ההפעלה, בכדי לשחזר את מצבה המקורי. נקיש על "ביטול" - אנחנו הרי מעוניינים לשמור את השינויים. נפעיל את המחשב מחדש.
 
 
נפעיל את SHAREAZA בשנית. הצעד הבא יהיה הפעלת התפריטים המתקדמים של התוכנה. נפנה אל התפריט View, ונבחר Power Mode.
 
כעת ניגש לתפריט Tools ו-Shareaza Settings ונתחיל בעידכון.
 

הגדרות תעבורה

 
נעבור ישירות לכרטיסיית ה-Connection. כידוע, ספקיות האינטרנט מאיטות לעיתים תעבורה בפורטים מסויימים, ולכן נשמה את מספר הפורט ל-7020. מי שמופעלת אצלו חומת האש של חלונות, יהיה עליו לפתוח את הפורט לכניסת תעבורה, כפי שמוסבר במדריך הביטורנט. מי שמותקנת אצלו חומת אש שונה, או שיש לו ראוטר, יכול לחפש באתר הבא מדריך פתיחה לפורט.

בכדי שלא לחנוק את קצב ההורדה שלנו, נגביל את מהירות ההעלאה ל-80% מהמקסימום האפשרי, על פי חבילת ההתחברות שלנו, בכרטיסיית ה-Outbound Address בשדה ה-Speed.
 
 
נקפוץ לכרטיסייה Downloads. בשדה ה-Maximum Transfers נרשום ערך שהוא שני שלישים ממהירות ההורדה שלנו בביטים. מבולבלים? ניקח לדוגמה חבילה ממוצעת, חבילת 750 קילוביט הורדה. הערך שיהיה עלינו לרשום הוא 500. ב-Transfers per file נזין את הערך 100.
 

הגדרות מתקדמות

 
נעבור לכרטיסיית ה-Networks, ונסמן את כל תיבות הסימון (אנחנו מעוניינים שהתוכנה תתחבר לכל הרשתות. אין צורך לערוך שינויים מיוחדים בהגדרות הפרטניות של כל רשת. במקום זאת אנחנו נדלג לכרטיסיית ה-Advanced. כאן ניתן לשנות ערכים על ידי לחיצה עליהם, ועדכון הערך בתחתית החלון:
את Downloads.MaxConnectingSources נשנה ל-20.
את Gnutella.ConnectFactor נשדרג ל-5,
הערך Downloads.ConnectThrottle יעודכן ל-400. במקרה והראוטר שלנו מפתח בעיית התנתקות קלה, נוריד את הערך בקפיצות של 50 עד שהוא מתייצב.
Downloads.MaxFileSearches צריך להיות 3.
 
לפני שנאחל שיתוף נעים, חובה להזכיר, למי ששכח, ששיתוף קבצים המוגנים בזכויות יוצרים אינו חוקי בישראל. ישנם מספיק קבצים חוקיים לשיתוף. מישהו צריך לשמור על החוק במדינה הזאת, לעזאזל!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by