ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עירית לינור: ניצחון לפרס, סוף סוף 

עירית לינור: ניצחון לפרס, סוף סוף

 
 
עירית לינור

היום הזה, שבו אריאל שרון נבחר לראשות הממשלה, הוא יום חג לשמעון פרס. אמנם הוא לא ניצח, אבל אהוד ברק הפסיד. בשביל פרס, גם זו סיבה לפתוח את השמפניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אנשי השמאל - כלומר, אלה מביניהם שהטריחו את עצמם להצביע עבור ברק - תופסים עכשיו את הראש בידיים. בחלומותיהם הגרועים ביותר לא ציפו שהאיש שנתן לנו את לבנון יעמוד בראש ממשלת מדינת ישראל. זהו רגע קשה, אם כי הוא כלום לעומת הרגעים הקשים שיבואו. אבל בכל זאת, שמאל יקר, חברים אהובים, גם בשעה קודרת זו, אל לנו לשכוח את נקודת האור: שמעון פרס ניצח סוף סוף.

בחירות 2001 העניקו לפרס הישג ממשי: הוא יכול לטעון (ואפשר להמר שהוא יטען גם יטען גם יטען) שאילו היה הוא רץ לראשות הממשלה מטעם מפלגת העבודה, הוא היה מביס את שרון. ומי יוכל לטעון ההיפך? עד עכשיו, הפער בין הישגיו בסקרים לבין הישגיו בעולם האמיתי היה מושא ללעג, וכעת, הוא יוכל לנפנף בסקרים מתחת לחוטמנו, ולהוכיח לנו, שחור על גבי לבן, שאילו מרצ, או מפלגת העבודה, היתה מריצה אותו לראשות הממשלה, הוא היה מראה לכולם. אוי, איך שהוא יפרוט על המיתר הזה.

קשה להאשים אותו. לאחר שהפסיד בכל מערכת בחירות בה השתתף, הבין פרס שעליו להסתפק בניצחון של מפסידים. מכיוון שהמהלך להריץ אותו לראשות הממשלה לא הצליח, כל שנותר לו היה לנסות לחבל כמיטב יכולתו (שזה לא מעט) במועמדותו של אהוד ברק. כל הצהרות התמיכה הפומביות שלו בברק נשאו ריח חמוץ של זיוף מרושל, כזה שנועד לספק אליבי. במוחו, הוא כבר כתב את התסריט ליום שאחרי. הוא ירצה להתמודד על ראשות המפלגה (והוא יפסיד, אל חשש), והוא לא רצה שבתיקו תירשם תמיכה נלהבת מדי במועמד כושל. דווקא פרס, כשלון וותיק ומוכח, היה צריך לגלות אמפתיה למי שנכשל, בינתיים, רק פעם אחת.

אבל לפרס יש רק שם אחד על הפרק, וזה השם של עצמו, והוא ידחף אותו קדימה בכל מחיר. גם במחיר הפסד לאריאל שרון. הכל כשר כדי להבטיח את מקומו בהתמודדות הבאה לראשות מפלגת העבודה, שאותה, חלילה, הוא לא רוצה באמת, לא, פשוט החבר`ה לוחצים, ויש דרישה מצד הציבור, קראו לי, אז באתי; ראיתי אור, אז נכנסתי.

הוא לא החמיץ הזדמנות לקלקל. יום לפני הבחירות עוד התייצב מול מצלמות הסי.אן.אן, מלוא קטנותו מתפרצת מבעד לשריון הממלכתיות שהשכיל לזייף לעצמו, רמז בעדינות של פיל על הפסדו הצפוי של ברק, ואף הראה לו את הדרך החוצה מראשות מפלגת העבודה. הוא אילץ את ברק להבליג פעם אחר פעם, ולהצהיר על שיתוף פעולה אמיץ איתו, סתם בתור שעשוע סדיסטי. היום הזה, שבו אריאל שרון נבחר לראשות הממשלה, הוא יום חג לשמעון פרס. אמנם הוא לא ניצח, אבל אהוד ברק הפסיד. בשביל פרס, גם זו סיבה לפתוח את השמפניה.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by