ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
eMule 
 
 
ניצן וידנפלד

מה זה בדיוק אימיול, מה הקשר בינו לבין אידונקי ואיך עובד תהליך חיפוש הקבצים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כללי

אימיול הוא שמה של תוכנה המאפשרת התחברות לרשת שיתוף הקבצים eDonkey2000, הגדולה מבין רשתות חילוף הקבצים. היא פועלת על גבי מערכת ההפעלה חלונות בלבד.
 

בין התכונות המאפיינות את אימיול:

- חיפוש קבצים .
- הורדה ממספר מקורות במקביל.
- ניהול אוטומטי של מספר הורדות.
- הקובץ המורד נבדק לפגימויות.
- צפיה בהורדות עוד לפני שנשלמו.
- אפשרות שליטה באימיול מרחוק, דרך האינטרנט ואפילו הטלפון הנייד.
- תמיכה בלינקים (האפשרות להקיש על לינק מדף באינטרנט, המצביע על קובץ ספציפי ברשת).
- מערכת קרדיטים המעודדת העלאת קבצים.
- תמיכה ברשת קדמיליה.
- התוכנה כתובה בקוד פתוח.
 

היסטוריה

החידוש ברשת ה-eDonkey2000, שפותחה על ידי חברת MetaMachine, היה העובדה שהיא אינה תלויה בשרת מרכזי אחד. כך תקשה המלאכה על אירגוני יוצרי הסרטים והמוזיקה, כדוגמת ה-RIAA וה-MPAA, אם כאשר הם יחליטו לנסות ולסגור אותה. כל אחד מאיתנו יכול להפעיל במרתף ביתו שרת eDonkey2000 והשרתים כולם אינם מאוגדים תחת חברה או גוף מרכזי, שניתן לתבוע אותו. כאן גם טמון החיסרון המרכזי של הרשת: על המשתמשים מוטל לחפש את אותם שרתים, התוכנה מגיע ללא רשימה משל עצמה.

עיקר ההכנסות של חברת MetaMachine מקורן בתוכנת החיבור (קליינט) שלה לרשת ה- eDonkey2000, הקרויה eDonkey. הגירסה החינמית מכילה פירסומות, וגירסת ה-PRO עולה כ-20 דולר. למרות זאת, השכילה החברה לפתוח את קוד תוכנות הקליינט והשרת לציבור ובכך לאפשר לכל המעוניין בכך לפתח גירסאות משלו. כך נולד פרוייקט האימיול, שהוא כאמור קליינט לרשת המדוברת. בשנת 2004 עברה הפופולאריות של אימיול את זאת של הקליינט המקורי.

גם תוכנת האימיול, כמובן, מבוססת קוד פתוח, ולכן גם היא מהווה בסיס לגירסאות מיוחדות אחרות (המכונות מודים). רוב המודים טוענים לשיפור באספקטים מסויימים (כל מוד והשיפורים שלו) על פני האימיול המקורית. בין המודים, ראויים לציון אלה המותאמים במיוחד לקהל הישראלי: המוד של האתר WarezFAW וזה של האתר Lionetwork.
 
 

חיפוש ברשת

רשת ה-eDonkey2000 נחשבת ל"רשת שניתן למצוא בה הכל". קהילת המשתפים בה לא מתמחה בסוג מסויים של הורדות (בניגוד לקהילת ה-Soulseek לדוגמה), אולם גודל הרשת מעלה המאד את הסיכוי למצוא בה את המבוקש. ישנן שתי שיטות עיקריות לאיתור קבצים ברשת זו: על ידי חיפוש בתוכנת האימיול, ועל ידי חיפוש באתרי קישורים. השיטה האחרונה נחשבת למועדפת, משום שהסיכוי להיתקל בקובץ מזוייף או נגוע בוירוסים פוחת מאד. האתרים המתמחים באספקת קישורים לרשת בודקים את אמינות הקבצים לפני פירסום הקישור. בפברואר 2004, עקב איום בתביעה מצד אלי"ס, נסגרו חלק מאתרי הקישורים הישראלים, וחלקם חדלו לספק קישורים לרשת ה- eDonkey2000.
 

מדריכי חיים ברשת:

מדריך: אימיול למתחילים - ניצן ברומר 26/01/2005
מדריך: כך תאיצו את אימיול - ניצן וידנפלד 07/03/2005
 

קישורים נוספים:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by