ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: תיבת דוא"ל מאובטחת לכל אזרח 
 
 
מערכת חיים ברשת

התיבה תשמש את האזרח בתכתובות עם משרדי הממשלה, ולצורך קבלת דואר רשום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבינט החברתי כלכלי אישר בסוף השבוע את פרויקט "הכספת", מערכת של תיבות דואר אלקטרוניות אישיות מאובטחות שתשמש את הממשלה לצורך העברת אישורים רשמיים, תעודות, חשבוניות, מידע אישי ומסרים לעסקים ולאזרחים. "הכספת" הינו חלק מתוכניות הרחבת פרוייקט ממשל זמין, כך מדווח ynet.

בשלב הסופי, הכוונה היא לספק תיבת דואר אלקטרוני אישית מאובטחת לכל אזרח, עבור כל התכתובות עם משרדי הממשלה ואף לצורך קבלת דואר רשום. נוסף על כך, המערכת תכלול מנגנון העברת מסרים, שיאפשר שליחת מסרים מאובטחים לכספת של כל אזרח ועסק. באופן כזה יוכלו האזרחים לגשת באופן ישיר, מהיר ומאובטח למידע שבבעלותם.

"הכספת" תתמוך במתן אישור לשולח המסר כי הוא הגיע ליעדו ונקרא על ידי המקבל. כל מסר שישלח יכיל מעטפת עם חיווי על שלמות המסר, אישור זהות שולח המסר, אפשרות להעברתו לצד שלישי, ו"תאריך תפוגה". הכספת תתמוך באימות חתימה אלקטרונית של מסמכים שהתקבלו, במסמכים שיכילו אחת כזו.

על מנת להשתמש במערכת יהיה צורך להצטייד בכרטיס חכם, קורא כרטיסים חכמים (שעלותו המוערכת כיום היא כ-55 שקל) וחתימה אלקטרונית אישית (בעלות של כ-20 שקלים). המתחברים למערכת יוכלו להסתייע בתמיכה טכנית חינם באמצעות הטלפון. כנראה בשל הצורך בציוד מיוחד בתשלום, השימוש במערכת לא יהיה חובה וניתן יהיה להמשיך ולפנות למשרדי הממשלה בדרכים הבירוקרטיות המוכרות לנו כיום.

ואם אתם תוהים מדוע יש צורך להמתין להקמתה של מערכת תיבות מיוחדות באדיבות ממשלת ישראל, במקום לעשות שימוש בתיבות הדואר הפרטיות הקיימות של האזרחים, התשובה על פי מנהל פרויקט תהיל"ה, בועז דולב, היא כי תיבות דואר אלקטרוני בשירותים כמו Gmail או Yahoo או תיבות דוא"ל של ספקי האינטרנט אינן מספקות מנגנון מאובטח ונוח למשלוח דברי דואר מהממשלה.

בשלב הניסוי של המערכת, שיחל עוד השנה, ישתתפו עורכי דין ובתי עסק מהצד של הציבור, והנהלת בתי המשפט, הביטוח הלאומי ומשרד העבודה בצד הממשלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by