ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 

השבוע ברשת

 
 
אורי ברקוביץ`

האקרים במשטרת ישראל, ספאמרים הולכים לכלא, אנטנה מעופפת ושעון להתעוררות קלה. השבוע שהיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

האקרים בשרות המשטרה

 
טלי לכיש חושפת את קיומה של יחידת מתנדבים המסייעת למשטרת ישראל בפיענוח פשעים קשורי מחשב. במשטרה לא ממש רצו לדבר על זה, אולי כיוון שהם לא ממש גאים במצב: בשנת 2005 מספר השוטרים במפלג עבירות מחשב עומד על 10 והיחידה צריכה לשאוב כוחות ממתנדבים, שאף על פי שאין עוררין על מקצועיותם בתחום המחשבים, הם לא יהיו אף פעם שוטרים במשרה מלאה.

דוגמה לדברים הללו קיבלנו כבר השבוע עם מעצרו של ההאקר הישראלי Mo7oRoL בן ה-17 וחצי. הנ"ל, שהיה מעורב בעבר התנגשויות בין ההאקרים הישראלים והטורקים שהשחיתו זה את אתרי מדינתו של זה, נעצר בחשד לפריצה לאתרים וגניבת כרטיסי אשראי. בראיון לערן טל (ynet) הוא מכחיש כמובן את כל ההאשמות ומספר שלאחר שלקחו לו את המחשב בלי להראות לו צו ואף חקרו אותו ללא ידיעת הוריו, הם ירו לעברו צרור של שאלות טיפשיות שמעידות על לא מעט בורות בתחום. הוא גם טוען שהופעלה כלפיו אלימות פיזית ומילולית. בינתיים מתאגנים החברים שלו למסע השחתה של אתרים ישראלים כדי למחות על העוול שנעשה לו.
 

זבלנות יקרה

ג'רמי ג'יינס
 ג'רמי ג'יינס   
בארה"ב, כמו גם בישראל, מנהלים בתי המשפט בהווה את מלחמות העבר. בעוד הזירה הבוערת ברשת היא זו של ההונאות וגניבות הזהויות למיניהן והצעות החקיקה בנושא עדיין בבלנדר, בזירת הספאם רק לאחרונה מתחילים לראות תוצאות. בווירג'יניה נגזרו תשע (!) שנות מאסר על הספאמר ג'רמי ג'יינס בתיק הספאם הראשון בארה"ב. מדובר בעונש חמור ביותר בהתחשב בעובדה שמדובר בפשע לא אלים אולם אולם האדון ג'יינס, שעסקי הזבל שלו הניבו לו רווחים של מיליוני דולרים, לא ייכנס ישר לכלבוש, וישאר במעצר בית עד תום הדיון בערעורו. סיבת השחרור, מלבד העובדה שהאיש אינו מסוכן לציבור היא עמדתו של השופט לפיה נותרו כמה היבטים משפטיים משמעותיים הנוגעים לחוק האנטי ספאם מ-2003, שעדיין יש צורך לבחון.

גם במדינת פלורידה לא מניחים לספאמרים. בית המשפט הוציא צו מניעה נגד שני ספאמרים ששלחו למעלה מ-65 אלף אימיילים עם כתובת וכותרת בדויה, בתביעה הראשונה על פי חוק הספאם מ-2004. אם יורשעו צפויים הספאמרים לחטוף קנס שעשוי להגיע ל-24 מיליון דולר.
 

"אין תוכן בלי תמורה"

 
אתר שיתוף הקבצים warezfaw.com נסגר, שוב, בשל בעיות כלכליות. מפעילי האתר מחפשים עתה גורם שייקח את האתר תחת חסותו ויאפשר לו שימוש בשרתים טובים ויציבים שבניגוד לעבר גם יעמדו בעומס.

ובזירה הבינלאומית הגיע כבר מספר משתפי הקבצים שנתבעו ל-11 אלף לאחר שהפדרציה הבינלאומית של תעשיית המוזיקה (IFPI) הגישה תביעות נגד 963 משתפי קבצים ביפן, הולנד, פינלנד, אירלנד ואיסלנד. הארגון ממשיך לפעול במקביל נגד תוכנות השיתוף וקורא לספקיות האינטרנט, הנהנות העיקריות מהתעבורה השוצפת על רוחב הפס שלהן, לפעול גם הן נגד המשתפים. "אין תוכן בלי תמורה", הם מזכירים. שוב.

ואם לא די בכך פתחו אירגוני תעשיות המוזיקה והסרטים השבוע חזית נוספת במאבק נגד שיתוף הקבצים. הפעם זירת הקרב היא הרשת האוניברסיטאית אינטרנט-2. RIAA ו- MPAA הוציאו מכתבי אזהרה למוסדות הלימוד והודיעו כי יתבעו מאות סטודנטים ששיתפו קבצים ברשת המהירה.
 
 

חיילי צעצוע

תבע אותי. ג'ובס
 תבע אותי. ג'ובס   
• טכנולוגיות מתקדמות לא מפסיקות להיכנס לשימוש, לא רק בחילות היוקרתיים, ומחשבים ואמצעים טכנולוגיים מתחילים לתפוס את מקומם של חיילים שעד כה סיכנו בלא מעט מקרים את חייהם. השבוע פרסם העיתון "במחנה" כי בצה"ל יתחילו מכמי"ם להחליף במקרים מסויימים את החיילים במארבים. מכ"ם שהבחין בדמות חשודה יפעיל מצלמה שתשגר תמונות לחדר הבקרה, שם הן תעובדנה ובמידה שמדובר באתרעת אמת יוזנקו למקום כוחות.

צבא ארה"ב, שגם הוא בעסקי צעצועי מלחמה, עומד להכניס בקרוב לשימוש בעיראק מערכת להפעלה מבוקרת של מוקשים בשדה הקרב, המופעלת מרחוק באמצעות מחשב נייד.

אבל טכנולוגיות מתקדמות לא רק משמשות לחיסכון בחיי אדם אלא גם כדי להיכנס לחיים של החיילים עצמם. השבוע יכולתו של הצבא לפקח על חייליו לא רק שעלתה כיתה אלא אף קפצה לאוניברסיטה. דרור גלוברמן (מעריב) מדווח על שבב שיוצמד לכל חייל וישדר אותות שיעידו על מיקומו בבסיס בכל רגע נתון. לי אין מילים, חוץ מזה שטוב שאני את הצבא שלי סיימתי.

• אינטל קטפה את הניצחון במרוץ נגד AMD והפכה לחברה הראשונה שהודיעה על השקת מעבד כפול ליבה ראשון. שבוע לפני ש-AMD היתה אמורה להודיע על השקת מעבד האופטרון לשוק השרתים הכריזה אינטל על תחילת ההפצה של Pentium Extreme Edition 840 בטכנולוגיית 64 ביט, בשיטת ייצור 90 ננומטר ועם 1מ"ב של זיכרון מטמון לכל אחד מן המעבדים בזוג.

• תקופת המבחן של SP2, העידכון הבומבסטי לחלונות XP הסתיימה והשבוע קיבלו אותה כל מי שלא סגרו את מערכת העידכון האוטומטית שלהם. טרם התקבלו דיווחים על תקלות בלתי צפויות, כנראה שמיקרוסופט בכל זאת עשתה שם עבודה טובה.

• שבועיים לאחר שהבטיחה לנו שירות אחסנת וידאו, השיקה גוגל את גירסת הבטא של Google Video Upload Program. כעת תוכלו, לאחר הרשמה, להעלות קטעי וידאו בכל אורך למערכת, בתנאי שאתם בעלי הזכויות על הסרט. לאחר אישור הסרט והשקת השירות בכלל יוכלו הגולשים לחפש באמצעותו סרטים, לצפות בקדימונים לרכוש סרטים.

• מיקרוסופט השיקה השבוע תוכנה שתסייע במעקב אחר מפיצי וצרכני פרונוגרפיית ילדים ובאיתורם. כרגיל עולה שאלת הסכנה שבשימוש לרעה בטכנולוגיות חדשות באופן שיפגע בפרטיות. וכרגיל זה לא ממש עוזר. ברגע שהטכנולוגיה קיימת זו אולי רק שאלה של זמן (גם אם זמן רב) עד שכל פעולותינו ברשת תהיינה מנוטרות כל הזמן והגלישה האנונימית תהיה זיכרון עמום מימים עברו.

"לפטופיה" הוא שמו של האירוע המוזיקלי יוצא הדופן במסגרתו מחשבים ניידים עם תוכנת MAX MSP שימשו לנגינת, הפקת ועיבוד צלילים בזמן, בשילוב קטעי וידאו. הקהל היה משועמם וערן טל התרשם שעדיין רחוק היום בו הלפטופ יהרוג את ה-DJ.

סיומות חדשות לכתובות אינטרנט אושרו השבוע: travel ו-jobs. עכשיו רק מעניין לחכות ולראות אם אפל תתבע את בעל הדומיין http://www.steve.jobs. הסיומות הבאות בתור אגב הן: asia, mail, tel ו-xxx.
 

קצרים

• מומלץ מאוד לעקוב אחר טורו הייחודי של איתמר ענברי ב-nrg שכפי שמעיד שמו, "COM אל ערב", פותח צוהר אל האינטרנט בעולם הערבי. מדי שבוע מביא ענברי, הנוהג לגלוש באתרים ערביים והמתערבב בפורומים של גולשי מדינות ערב השונות, את דעת שכנינו בנושאים שעל סדר היום. והשבוע: על מתנגד המשטר בתוניסיה שסחף את הגולשים ונפטר לפני כחודש, ובכלל על הצנזורה באינטרנט הערבי.

אנטנה סלולרית מעופפת באורך של כמעט 75 מטרים ונראית כמו הכלאה בין לווייתן לצפלין עשויה להיות התשובה למכת האנטנות הסלולריות שצומחות כפטריות אחרי הגשם בכל חור. ה- Stratellite היא תחליף לוויין אשר טס גבוה ממטוסי סילון אך נמוך מלוויין (גם במחיר) ומסוגל לשגר אותות סלולרי ולשדר בפס רחב לשטח כגודלה של טקסס. פשוט מדהים.

• מחקר חדש מראה שהצעירים אמנם שולטים ברזי האינטרנט, אבל לעומת המבוגרים הם פחות מיומנים בעיבוד המידע שהם קולטים, לוקים ביכולת לעשות שימוש במידע הזה ובכלל חסרים חוש ביקורתיות.

• רועי שלומי ("ידיעות אחרונות") שואל מתי נוכל להוריד סרט DVD בארבע שניות ומספק סיבה לאופטימיות עם הסבר מרתק על המאמצים לפיתוח רכיבי תקשורת מהירים ביותר שיחוללו מהפכה בעולם האינטרנט.

• המקבילה האמריקנית למרכז הארצי לבחינות והערכה, שאצלנו אחראי לפסיכומטרי, ושאצלם אחראי ל-SAT (הידוע משפע סדרות וסרטים) וכן ל-GMAT (מבחן הקבלה לתואר שני במנהל עסקים) המציאה מבחן חדש לבחינת כישורים בתחום טכנולוגיות התקשורת והמידע. בבחינה לדוגמה באתר הארגון מתבקשים הנבחנים בין היתר לבנות שאילתות חיפוש מתוחכמות וכן לסכם מידע מכמה מקורות.

HAL 5 הוא חליפה רובוטית המולבשת על הגוף תסייע למוגבלים בהליכה ואף בהרמת משאות כבדים. החליפה תוצג בתערוכת אקספו שתיערך ביוני ותצא לשוק עוד השנה. החליפה היא בעצם התקן ממנוע הנקשר לרגליים כאשר הסוללות ממוקמות על החגורה והמחשב השולט בו אלחוטית מאוכסן בתיק גב.

שעון שפיתחו חוקרים מאוניברסיטת בראון יעיר אתכם בשלב הנכון של השינה, כדי שתקומו הכי רעננים שיש. יש!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by