ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נדב העצני: משאל העם האולטימטיבי 

נדב העצני: משאל העם האולטימטיבי

 
 
נדב העצני

כל מי שיצביע בעד אריאל שרון ורבים ממי שלא יצביעו, יכריעו נגד הדרך של ראש הממשלה ומחנהו. נגד דרך ברורה וידועה. הם יצביעו נגד הזיות אוסלו, נגד ההונאה העצמית, נגד הוויתור על כל ערך ועמדה ציוניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כמו שזה נראה יום לפני סגירת הקלפיות, אריק שרון יהיה ראש הממשלה הבא. הפער חסר התקדים שמשתקף בסקרים נפער למרות ההערכות המקדימות, ביניהן הערכות מומחי הליכוד, לפיהן בשלב הזה של המירוץ יצטמצם המרווח עד לכדי אחוזים בודדים.

הפער ממשיך להיפער למרות שבירת הנורמות חסרת התקדים של הממשלה וגרעין תומכיה, למרות מסע הדלגיטימציה הבוטה המתנהל נגד המועמד היריב, למרות איומי המלחמה והניצול המניפולטיבי של השכול, למרות שבירת כללי המשחק הדמוקרטי וניהול תהליך מתן מדיני עד לשערי הקלפי.

הפער הולך וגדל למרות הקמפיין הבעייתי של מועמד הליכוד, למרות הכשל האינהרנטי הטמון בטענה שרק שרון יביא שלום, למרות הניסיונות האינטנסיביים להרדים את הרחוב, למרות שמועמד הימין הוא רק שחקן מחליף, מי שהיה פעם "מלך ישראל" אבל דומה שקצת איבד מזוהרו.

כל זה מתרחש כיוון שהבחירות האלו יותר מכל בחירות בעבר, אינן בחירות של מועמד אלא בחירות של דרך. היה זה ראש הממשלה - ברק, שיזם את ההתמודדות הנוכחית ותיחמן תרגיל חוקתי פרובלמטי, על מנת לערכה ראש בראש - מועמד מול מועמד. בלי כנסת ובלי מפלגות. לכל אורך הדרך טען ברק כי הוא יישא לבחירות את משנתו המדינית, את הדרך אותה הוא ומפלגתו מבקשים להתוות. הוא יניח אותה על מפתן הציבור ויבקש מהעם להחליט. זה אמור היה להיות, על פי גרסתו, משאל העם האולטימטיבי.

אמנם בימים האחרונים משתנות הזמירות במחנה הפוליטי של ראש הממשלה, עכשיו כבר מלהגים אודות הצבעה "כנגד אישיותו" של אהוד ברק, לא חלילה נגד מעשיו ודרכו. אבל, תעתועי התעמולה הללו, כמו גם השמדה של כל ניירות קריית הממשלה לא ישנו את עובדות היסוד.

כל מי שיצביע בעד אריאל שרון ורבים ממי שלא יצביעו, יכריעו נגד הדרך של ראש הממשלה ומחנהו. נגד דרך ברורה וידועה. הם יצביעו נגד הזיות אוסלו, נגד משיחיות ה"שלום", נגד תעתועי "סוף הסכסוך", נגד ההונאה העצמית, נגד הוויתור על כל ערך ועמדה ציוניים. נגד קביעת מדיניות בהתאם למדד של היסטריה, נגד הכניעה לטרור ואיומי מלחמה.

ומעל הכל הם יצביעו נגד הוויתור על כל מה שייקר לנו - ויתור על עיר הבירה, על חבלי ארץ התנ"ך, על אופיה היהודי - ציוני של המדינה, על הערכים והשורשים שהובילו אותנו חזרה לציון ושימרו אותנו כעם.

היות ובבחירות הללו כל קול ייספר לצידה של הדרך הזו או משנתה, ישנה חשיבות גדולה במיוחד לבסס בקלפי את הפער המרשים ביותר שניתן לגבש. פער שיבטא באופן ברור וצלול את פסיקתו העליונה של העם - פסיקה בעד המשך הציונות ונגד דרכם השגויה של ברק, פרס וביילין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by