ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לדבר בלי להשמיע צליל 
 
 
מערכת חיים ברשת

טכנולוגיה שמפותחת על ידי סוכנות אמריקאית ממשלתית מאפשרת "לשמוע" דיבור אנושי בלי לקלוט שום קול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תארו לעצמכם עידן שכזה, בו כולם מדברים סביבכם אל תוך טלפונים סלולריים, אולם אף אחד לא באמת משמיע קול. נשמע מוזר? ייתכן שבעתיד הדבר יהיה אפשרי, עם טכנולוגיה חדשה אשר מסוגלת לקלוט דיבור, שלא באמצעים אקוסטיים.

במקום השימוש במיקרופונים כאמצעי קלט, יענדו הדוברים קולר. בקולר זה יהיה חיישנים אשר מזהים את הפעילות של השרירים והעצבים בצוואר. אחר כך המערכת תתרגם את האותות שהתקבלו ותפיק קול מלאכותי באמצעות מחשב. באופן זה, אפשר יהיה לזהות דיבור, גם אם בפועל לא מושמע שום צליל. המחיר הוא כמובן שהקול שהצד השני ישמע יהיה קול לא טבעי.

את המערכת מפתחת DARPA, סוכנות מחקר הממומנת על ידי ממשלת ארה"ב. השימוש המיועד למערכת הוא כמובן בראש ובראשונה צבאי, לאפשר שמיעה של דיבור גם בתנאים בהם יש רעשי רקע חזקים: חיילים הנמצאים בכלי רכב רועשים, צוללנים מעוניינים לדבר מתחת למים וכדומה.

עם זאת, אין זה מופרך לתאר, שאם הטכנולוגיה תיושם על ידי הצבא, היא גם תזלוג אל התחום האזרחי. אפשר יהיה להשתמש בה בכדי לקלוט דיבור באיזורים רועשים במיוחד, כמו למשל חדרי טורבינות, מפעלים או אפילו מסיבת טראנס רועשת. היא גם עשויה לאפשר למשתמשים לדבר במקומות בהם נדרש שקט, כמו למשל ספריות או אולמות קולנוע, בלי שאף אחד ישמע אותם.

על פי ה- newscientist, אב הטיפוס של הטכנולוגיה צפוי לצאת ב-2008.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by