ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוגשה הצעת החוק נגד משלוח ספאם 
 
 
טלי לכיש

משרד התקשורת הגיש אתמול את הצעת החוק לוועדה לענייני חקיקה; הרעיון: איסור משלוח פרסומות ללא אישור הנמען

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שרת התקשורת, דליה איציק, הודיעה היום (שני) במסגרת מסיבת העיתונאים לכבוד "היום הלאומי לאינטרנט בטוח", כי אתמול הגישה הצעת חוק לוועדת שרים לענייני חקיקה שמטרתה למגר את הודעות הפרסומת (דואר הזבל) המגיעות אלינו דרך הדואר האלקטרוני, כהודעות SMS ו-MMS, ולמכשיר הפקסימיליה.

בניגוד להצעת החוק הפרטית של ח"כ ברונפמן בנושא, הנשענת על מודל ה-Opt-out (המודל האירופי), בחר משרד התקשורת לאמץ את המודל המחמיר יותר של Opt-in (המודל האמריקאי). כך, על פי הצעת החוק, חל איסור על משלוח הודעות פרסומת, אלא אם התקבלה מראש הסכמת הנמען, והפרת הוראות החוק מהווה עבירה פלילית שדינה קנס כספי. לכלל זה נקבע חריג לפיו במקרה של התקשרות קודמת בין ספק לצרכן, רשאי הספק לעשות שימוש בפרטי ההתקשרות של הצרכן לשם משלוח הצעה לענין מוצר או שירות דומה. בכל מקרה, ניתנת לנמען האפשרות להודיע לשולח, בכל שלב, כי הוא מסרב לקבל הודעות כאמור.

כמו כן, יתאפשר מסלול תביעה אזרחי, אשר לדברי משרד התקשורת "צפוי כי יהיה הכלי המרכזי והיעיל להתמודדות עם התופעה". עם זאת, בעקבות הערות משרד המשפטים, הוסר מטיוטת החוק הקודמת (תזכיר לחוק התקשורת - תיקון מס' 31 שהוגש ביוני 7 2004), הסדר בנוגע לאפשרות לפסוק פיצוי ללא הוכחת נזק במקרה של משלוח הודעות פרסומת בניגוד להוראות החוק.

הצעת החוק תעלה ביום ראשון הקרוב על שולחן וועדת השרים לענייני חקיקה. עם שובה של הכנסת מן הפגרה בעוד כחודש וחצי, תוגש הצעת החוק לקריאה ראשונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by