ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
650 מגהרץ על השולחן 

650 מגהרץ על השולחן

 
 
יוני  שדמי

וגם: טלוויזיה בלי קללות, דואר בלי בולים, וחוליגנים בלי אלוהים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

650 מגה-הרץ

זוהי מהירותו הפנטסטית של את`לון (athlon), המעבד החדש של AMD, שהכריזה על השבב לפני כמה ימים בתרועה גדולה ובמסיבת עיתונאים בעלת הכותרת הצנועה "עשינו היסטוריה". השבב, שמהירותו מדגדגת את זו של תחנות עבודה סופר-מקצועיות (קומפאק מוכרת תחנת עבודה יקרה כזו, בעלות של אלפי דולרים ובמהירות של 667 מגהרץ). עם ההכרזה הזו, יש לAMD את השבב הכי מהיר בשוק - מבחני ביצועים של AMD עצמה וגם של פי.סי מגזין מלמדים שהאת`לון קורע את הפנטיום III האינטלי בהליכה. חברות רבות, ובראשן IBM, כבר הודיעו שיאמצו את השבב החדש.
ישנם כמה עננים שמעיבים על השמים התכלכלים שAMD מנסה לצייר (בעיות יצור כרוניות, הפסד צפוי של מאות מיליוני דולרים ברבעון הקרוב, וצפי לחתיכת מחירים דרסטית וקטלנית-בפוטנציה מצידה של אינטל), אבל בשורה התחתונה, מדובר בהישג גדול.
הסיפור המלא מ`ניוז.קום`
 

אני אתקע אותה בבוהן!

אוטופיה או צנזורה? טלוויזיה בלי קללות.
 אוטופיה או צנזורה? טלוויזיה בלי קללות.   
בכינוס ה"אספה האלוהית" באינדיאנה הכריז הכומר ג`ונס רוברסטון, המורה רוחני העליון של כנסיית "החיים העשירים" מניו-אורלינס, על פריצתה הנועזת של הכנסייה לשוק הסטארט-אפ הסוער עם מוצר חדש:
"טלוויזיה ללא קללות" (curse free tv). "חברי משפחות מהוגנות יראו ישועה אמיתית במוצר הזה", אומר הכומר, "למרות מאמצים של הורים ופוליטקאים מודאגים, ממוצע המילים הגסות בשעות הפריים קפץ מ62 מילים לשעה ב1995 ל88 מילים לשעה ב1997".
המוצר החדש של הכנסייה, שמונה יותר משלושים מיליון איש, מבטיח לקונה המאושר טלוויזיה חופשיה משפה גסה: המוצר מתחבר למקלט, מפענח בזמן-אמיתי את האודיו שנקלט באנטנה או בכבלים, ומשווה אותו ל"מאגר הגסויות" שמגיע בילט-אין עם המוצר. ברגע שקללה זוהתה, הטלוויזיה משתתקת, ומחליפה את המילה הגסה בכיתוב צנוע ומצונזר למשעי ("לך תזדיין", למשל, הופך ל"תפסיק עם זה, ליצן", ו"אני אפוצץ לך את הצורה" הופך ל"אני אבעט לך בבוהן").
הסיפור המלא מ`ווירד`
 

הדואר בא היום, באקספלורר האדום

סוף עידן הבולים המשולשים?
 סוף עידן הבולים המשולשים?   
לפני כמה ימים אישר שירות הדואר האמריקני לשתי חברות, E-stamp וstamps.com, למכור בולים דרך האינטרנט. השימוש בE-stamp דורש מכשיר קטנטן שמתחבר למחשב ומדפיס פיסת נייר דמויית בול שאפשר להדביק למעטפה, בעוד stamps.com מאפשרת לקנות ולהדפיס ברקוד מיוחד על כל מעטפה בעזרת מדפסת סטנדרטית. זהו צעד ראשון בדרך ארוכה, אומרים מומחים. בעתיד נוכל להדפיס גם כרטיסי קולנוע ותיאטרון, תלושי הנחה לשימוש בתי עסק, ולבסוף גם כסף מזומן ממש.
הסיפור המלא מ`upside`
 
 

חוליגנים, הדור הבא

עונת הכדורגל האנגלית נפתחה בקול תרועה רמה, וכמקובל אצל ידידתנו המנומסת שמעבר לים, קטטות התרחשו, ראשים נשברו, וחוליגנים נעצרו. הכל כרגיל. אלא שלאחר חקירה מדוקדקת, גילתה המשטרה האנגלית שהאוהדים השיכורים במשחק של מילוול מול קרדיף תיכננו מראש את הקטטה באינטרנט, ותיאמו ביניהם את פיצוץ אוהדי הקבוצה היריבה בעזרת טלפונים סלולאריים וביפרים. התיאומים נערכו בקבוצות הדיון באתרו של אחד האוהדים, והעתקים של ההודעות מהפורומים יובאו כעדויות במשפטם של האוהדים שנתפסו.
הסיפור המלא מ`ווירד`
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by