ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקי דפדפן 

משחקי דפדפן

 
 
נטע וסרמן, גיימר

נמאס לכם לשלם בשביל כמה שעות של משחק? נסו את משחקי הדפדפן. נטע וסרמן עם מבחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוטופיה
 אוטופיה   
בנבכי הרשת קיימים סוגים שונים של משחקים שרבים לא שמעו עליהם, ולא מעטים מעדיפים פשוט להתעלם מהם - משחקי הדפדפן. רובנו משתמשים בדפדפן לצורכי לימוד, קנייה או חיפוש מידע, אך אחרים עושים שימוש נוסף בדפדפן שלהם.

משחקי הדפדפן הם אולי סגנון פחות מפותח בתחום הגרפיקה והסאונד, אך בהחלט מצליחים למשוך אליהם שחקנים בשעות הפנאי שלהם. בין מעריצי משחקי הדפדפן נמצא בערך כל בן אדם שלא מעוניין בהתקנות מיגעות, הורדות ארוכות וגרפיקה מפוצצת, ומעדיף את הפשטות.

אף על פי שסגנון המשחקים הזה סובל מחוסר פרסום והתעלמות, אם נכנס לאתרים של המשחקים הפופולאריים יותר, נוכל לראות קהילות גדולות ומלאות חיים, המתחדשות כל הזמן. אפילו בעידן ה-World of Warcraft או Guild Wars (שעתיד לצאת בשעה טובה, בסוף אפריל), ישנם שחקנים שמעדיפים לבלות את שעות הפנאי שלהם בניהול צבא או קבוצה, בבניית דמות ולחימה במפלצות ועוד מגוון רחב של אפשרויות. הכול כמובן, דרך הדפדפן.

משחקי דפדפן, כפי שהוזכר, לא דורשים יותר מדי מהשחקן, ומרביתם לא גוררים אחריהם תשלומים עבור התוכנה או תשלומים חודשיים. משחקי הדפדפן, כמובן, משוחקים על גבי הדפדפן, כך שניתן להתחבר אל חשבוננו דרך כל מחשב, כל עוד הוא מחובר אל האינטרנט. ברובם, הם תוכנתו להיות משחקים פשוטים, כך שתלמידים יוכלו לשחק בהפסקות, ועובדים יוכלו לשחק בחטף בזמן העבודה.
 

הפופולרי: Utopia

אומרטה
 אומרטה   
אחד המשחקים הוותיקים ביותר ברשת, הוא Utopia, שרץ כבר כמה שנים טובות ועדיין משוחק על ידי עשרות אלפי מעריצים מכל רחבי העולם, בכל שעה. כיום המשחק כולל שני שרתי משחק סטנדרטיים ושרת משחק ניסיוני, המחולקים לקטגוריות ומיועדים לפלגים שונים בקרב השחקנים. לכל שרת יש את האפיון המיוחד לו ובכך המשחק לא ישעמם את השחקנים הוותיקים, וימשוך את החדשים לנסות את האופציות השונות.

'The World of Legends' הוא השרת הגדול ביותר והוותיק ביותר מבין השלושה, ומציע לשחקנים את אפשרות המשחק הישנה והטובה שהצליחה לרתק עשרות אלפי שחקנים למשחק. השרת השני, 'The Utopian Battlefields', מעניק תחושה תחרותית יותר ומועדף על ידי השחקנים הוותיקים יותר. והשרת השלישי, 'The Utopian Genesis', הוא שרת שנמצא תחת ניסיון, שמעביר לשחקנים שמשחקים בו חוויה ייחודית ומאתגרת יותר מהשרת הראשי.

כשמסתכלים על האפשרויות השונות בזמן יצירת החשבון שלנו, אנחנו יכולים לראות שהמשחק בהחלט מושקע בכל הנוגע למגוון אפשרויות. אותן אפשרויות כוללות מספר גזעים וישויות הניתנים לבחירה, שישפיעו על מהלך המשחק שלכם לטוב ולרע. המשחק תומך בתוכן פנטסטי ובדיוני וממליץ לשחקנים לעשות שימוש בשמות בסגנון ימי הביניים, בשביל להיכנס אל העולם הקסום שנבנה בשביל תקופה מקבילה לזו של ימי הביניים.

לאתר אוטופיה
 

המשחק לגנגסטרים: Omreta

 
משחק אחר, קצת יותר עכשווי Omreta - משחק גנגסטרים מבוסס טקסט. המשחק מרחש בשנות ה-30 וכמו הגנגסטרים שאנחנו מכירים מסרטים של אותה תקופה, גם כאן הכול מבוסס על כסף, כוח וכבוד. המשחק מתבסס בעיקר על עבירות מוסר שונות כמו גניבת מכוניות וסיוע לחברים להימלט מהכלא. כמובן, ככל שהמשחק מתפתח נוכל למצוא עוד עיסוקים, כמו הימורים בלתי חוקיים ואפילו סחר בסמים.

היסטוריה שבנו במיוחד בשביל המשחק מספרת על ה'בוס של כל הבוסים' דון בראפרנסה, שהצליח להגיע לגיל המכובד 69, והחלי לחלק את הטריטוריה שלו בין כל הפושעים החשובים בערים בכל רחבי העולם. הוא משאיר חמישה ערים ללא בוס. כאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו נתחרה על השליטה בערים הללו כנגד גנגסטרים אחרים שמחפשים את האפשרות לשליטה טוטאלית באחת מערי הפשע, מהמפורסמות ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית או איטליה בגלי האלימות שהיו בהן באותן שנים.

כל עיר במשחק מאופיינת על ידי אפשרויות שונות לביצוע פשעים. לאס וגס לדוגמא, היא עיר למהמרים הבלתי חוקיים בנינו שמחפשים להרוויח בעזרת מזל. כמו בסרט מאפיה אותנטי גם כאן לפעמים עדיף לשתף פעולה ולמצוא שותפים לפשע כדי למנוע אי נעימות עתידית בין נציגי מאפיה שונים. אפילו אלו שחוששים לחייהם ומסתכלים אל מעבר לכתפם אחת לכמה דקות, יוכלו לרכוש שומרי ראש שיחפו עליהם, אם ימצא האדם שינסה להתנקש בחייהם.

לאתר של אומרטה
 
 

הישראלי: Empire Wars

 
גם ישראל לא נשארה מאחור במרוץ, וברשת קיים משחק כחול-לבן בשפה העברית – 'Empire Wars'. המשחק סובב את כל הרעיון של ניהול מדינה והבאתה לגדולה. עלינו לדאוג לתושבים ולכלכלת המדינה, לבנות צבא ולפתח אמצעי הגנה בשביל התושבים. בנוסף יש גם את הצד הדיפלומטי וכמו במשחקים האחרים, תמצאו את עצמכם בצרה, באותה עת תמצאו את בעלי בריתכם כמשענת טובה לקבלת עזרה.

גם כאן אפשר למצוא מגוון גזעים שישנו את חווית המשחק לפי הסטטיסטיקות שלהם וישנו את פניה של האימפריה שלכם. Empire Wars, כמו שאר משחקי הדפדפן התחרותיים, בנוי על בסיס תורות. בתחילת דרכו של השחקן, יש ברשותו 100 תורות אותם עליו לנצל. בנוסף ל-100 התורות איתם מתחיל השחקן, בכל חצי שעה יתווסף לו תור נוסף אשר נאגר אט-אט, ולכן אתם לא חייבים לשבת מול המחשב בציפייה לתור הבא. מכסת הדרגות בת 250 תורות אותה לא יוכל לעבור מעניקה לכל סיבוב, בן כמה חודשים, אורח חיים מספק בהחלט.

לאתר של אמפייר וורס
 

האלים: Fight Club

 
משחק נוסף וקצת פחות פופולארי, שבניגוד לאחרים גם מוגבל לגיל 18 ומעלה, הוא 'Fight Club'. כשמו כן הוא, Fight Club הוא משחק קרבות בין שחקנים. כשנכנס תחילה אל המשחק, יעזור לנו תסריט חביב בצעדנו הראשונים ויסביר לנו כיצד לנהל את המשחק. המשחק בהחלט פשוט להבנה, כמו שאר המשחקים עליהם דיברנו עד עכשיו. במשחק תלחמו בשחקנים אחרים לפי קריאות תיגר שתציבו בפני יריביכם.

בכל קרב, המנצח יקבל נקודות ניסיון וכסף. המפסיד כמובן - לא יקבל שום דבר. ככל שתלחמו יותר, ותעלו דרגות, תהפכו לחזקים יותר וליריבים ראויים יותר. ככל שתעלו בדרגות יפתחו בפניכם עוד חדרים במועדון, בהם נמצאים אנשים חזקים יותר וקרבות מאתגרים יותר. בניגוד לקהילה של Utopia ניתן להבחין בהבדל עצום בכמות המעריצים, ולהבין שהמשחק הזה הרבה פחות פופולארי ממשחק הפנטסיה.

לאתר של מועדון קרב
 

הספורטיבי: Hattrick

כמובן שאפשר למצוא משחקים מז'אנרים אחרים על גבי הדפדפן, כמו משחק הספורט 'Hattrick'. למשחק יש קהילת שחקנים גדולה, עם אהבה משותפת לכדורגל. ב-Hattrick אתם משמשים כמאמן נבחרת כדורגל ובאפשרותכם לעשות כל דבר שמאמן קבוצה יכול לעשות על המגרש במציאות. תוכלו לבנות את נבחרת החלומות שלכם ולשחק נגד אנשים במדינה בה בחרתם.

המשחק מחולק לעונות וליגות, כמו שכל משחק כדורגל צריך להיות. בהתאם למדינה בה בחר השחקן להתחיל קבוצה, הוא יוצב בליגה הנמוכה ביותר ומשם יאלץ לפלס את דרכו אל הפסגה. כמובן שכמו בחיים, גם כאן, קבוצה ממדינה אחת אינה יכולה לשחק בליגה של מדינה אחרת. כול המשחק מנוהל בטקסט, ועל המאמן לקבוע הרכבים לפני כל משחק, לאחר מכן, הוא אפילו לא צריך להיות נוכח בכדי לנצח.

כמו שאר משחקי הדפדפן, גם במשחק הזה קיים ממשק קל ונוח לשימוש שלא יבלבל את השחקנים המתחילים ובקלות אפשר להתרגל אליו. הממשק מעניק לנו את האפשרות להשתמש בשוק העברות שחקנים, שיפור ביצועי השחקנים ועוד פונקציות ריאליסטיות אחרות, ממש כאילו אנחנו מנהלים קבוצת שחקנים בשר ודם. בעזרת נבחרת החלומות שלכם תרוויחו כסף מניצחונות במשחקים, בעזרתו תוכלו להגדיל את הפוטנציאל של הקבוצה ולהרוויח עוד כסף למטרות אחרות.

כמעט לכל סגנון משחקים בשוק יש לפחות משחק דפדפן פופולארי אחד, כפי שראינו עכשיו. בין אם אתם חובבי מלחמות בין אימפריות, חובבי תכנונים ותחמונים או חולי כדורגל. משחקי הדפדפן הם דרך נחמדה להעביר זמן פנוי, ללא הצורך לחכות לסיום של התקנה ארוכה או חומרה יקרה שתחזיק את המשחק. משחקי הדפדפן ברובם הם משחקים שלא יגבו מכם תשלום, דבר שמעניק לנו את החופש לשחק בהם מתי שנרצה וכמה שנרצה בלי להתחשבן עם דמי כיס אחר כך.

לאתר של האטריק
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by