ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רצה לעשות סרט 

רצה לעשות סרט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשאר מעין תרגיל קולנועי, אבל תרגיל מקסים. לולו על הגשר
 נשאר מעין תרגיל קולנועי, אבל תרגיל מקסים. לולו על הגשר   


יש ז`אנר כזה, סרטים גרועים שהם נהדרים. היה מאמר על זה לא מזמן, ממש כאן בפורטל, ממש כאן בטור הזה, ואני מתפלא שהעם לא קרא עד הסוף והטמיע. אני קושר את זה למיתון בשוק ההיי טק. אנשים רואים שמפטרים בחברות סטארט אפ, ומיד הם מסיקים שאין צורך לקרוא ולהפנים את הטורים האלה. זה אפקט מלחמת לבנון והפרוזן יוגורט: בהתחלה כולם היו בעד, אחר כך כולם אמרו שזה לא מה שציפינו, ואחר כך אי אפשר היה למצוא אדם אחד שיודה שהוא אי פעם נהנה מהם. משניהם ביחד, או מכל אחד לחוד.

מה שכן, נדמה היה שהז`אנר הקולנועי האמור לעיל חלף מהעולם עם תום עידן התמימות, בערך בשנות החמישים. והנה בא פול אוסטר, ועשה סרט כזה בדיוק. קצת אחרי שני שיתופי הפעולה המאוד מוצלחים ומקוריים שלו עם וויין וואנג ("עישון" ו"מוציאים עשן"), הוא החליט לעשות סרט לבד, אותו כתב וגם ביים. "לולו על הגשר" אינו סרט מוצלח, כי בניגוד לשני הקודמים אינו מצליח לגבש אמירה ברורה, ונשאר מעין תרגיל קולנועי. אבל בתור כישלון, הוא כישלון יפהפה.

הארווי קייטל הוא נגן ג`ז מבוגר וכושל, שנורה מכדור טועה בעת השתוללות אלימה במועדון בו הוא מנגן. לחייו נכנסת נערה מסתורית (מירה סורבינו), שמשנה את חייו. הוא נסחף לתוך התאהבות מבוגרת, חסרת גבולות, מסתבך בסיפור ריגול לא בהיר, ומוצא אבן ירוקה וקסומה שזוהרת בחשיכה ומחוללת דברים מוזרים.
 

הנערה מקבלת תפקיד ראשי בסרט על חייה של השחקנית לואיז ברוקס, היא "לולו" המיתולוגית מיצירת המופת של פאבסט משנות העשרים, "תיבת פנדורה". מכאן, הדברים הולכים ומסתבכים.

התסריט חכם ויפה, אבל משהו לא עבד כאן. בשלב מסויים המסתורין גובר על העלילה, והשחקנים מסתובבים על הסט כשהם נראים כמתאמצים להבין מי הם, ומה הם אמורים לעשות בסצינה הבאה.

מצד שני, הסרט משופע ברגעי קסם: הארווי קייטל בתפקיד יוצא דופן ומורכב, מירה סורבינו שהופכת להיות "לואיז ברוקס" (קשה להשתחרר מהמחשבה שכל הסרט נולד במוחו של אוסטר כאשר קלט כמה הן דומות); ואנסה רדגרייב, לו ריד, מנדי פטנקין, ווילם דפו ובתו של הסופר, סופי, בתפקידי אורח קטנים ויפים.

ומעל כל הענין הזה מרחפת תחושה של חולשה מקסימה: או קיי, אז לא הצליח; אבל נכון יפה?


"לולו על הגשר", יס פלוס, שישי 21:40, שבת 13:40

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by