ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אפיפיור האינטרנט 
 
 
מערכת חיים ברשת

יוחנן פאולוס השני שהלך אמש לעולמו ייזכר לא רק בשל השפעתו הכבירה על סוגיות חברתיות אלא גם בשל יחסו האוהד לעולם המחשבים והאינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האפיפיור יוחנן פאולוס השני שהלך אמש לעולמו, זכה ללא מעט תשבוחות על מנהיגותו בתחומים חברתיים ואתיים, אולם היו לו זכויות לא מבוטלות בשילוב הוותיקן במהפיכת המידע והאינטרנט. דיווח של אתר CNET.

בעוד גופים כמו ההתאחדות לכדורגל נזכרו רק בחודשים האחרונים לאמץ טכנולוגיות "מתקדמות" כמו דוואר אלקטרוני, בוותיקן הפגינו עדכניות מעוררת קינאה. אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא העיסקה שחתם הוותיקן עם חברת וריזון בשנה שעברה לשידור יומי של דרשת הכס הקדוש למנויים סלולריים.

גורם בכנסיה הסביר כי לוותיקן יש היסטוריה של אימוץ אמצעי תקשורת חדשים וכי טלפונים סלולריים הם אמצעי טבעי כדי להגיע אל המאמינים הצעירים. דוברת ועידת הבישופים הקתוליים של ארה"ב היתה ברורה הרבה יותר כשהודתה שאנשים "תמיד מנסים למצוא דרכים לשווק את הוד קדושתו". עוד לפני השקת שירות האפיפיור הסלולארי, הקים הוותיקן אתר אינטרנט באמצעותו העביר האפיפיור מסרים בנושאי דת ושלום עולמי.

בוותיקן שתחת מנהיגותו של יוחנן פאולוס השני לא נבהלו מהמציאות החדשה והבינו יפה כי היא אינה מאיימת על המסורות הישנות ואף מסוגלת להשלים אותן. כך ביום התקשורת הבינלאומי ה-36 שצויין ב-2002 פירסם האפיפיור את ההצהרה הבאה: "בעוד האינטרנט לא יוכל לעולם להחליף את החוויה העמוקה של אלהים אשר רק חיי הכנסייה הפולחניים יכולים להציע, הוא יכול בהחלט להעניק תוספת וחיזוק הן בהכנה למפגש עם המשיח בקהילה והן בתמיכה במאמין החדש במסע האמונה אותו הוא מתחיל".

בישראל אולי הדבר אינו מורגש אולם ראש הכנסייה הקתולית ובמיוחד מנהיגה האחרון, נחשב לאחד הדמויות החזקות ביותר בעולם אשר מעמדו והשפעתו הם כשל מנהיג מעצמה, אם לא מעבר לכך. על כן לא ניתן להגזים בחשיבות של השתלבות הוותיקן בעולם המחשבים והאינטרנט.

עוד בנושא:
על חייו וכהונתו של יוחנן פאולוס השני
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by