ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

גולשים לכמה אתרים בו זמנית, מארגנים בקלות את ספר הכתובות, משאירים חלונות בראש שולחן העבודה ומשתמשים במראות כדי להציל דוויפים קטנים. מיטב התוכנות של השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ifocus - כאן, שם ובכל מקום

רואים רק מה שצריך. iFocus
 רואים רק מה שצריך. iFocus   
דומה שהגלישה במקביל אל מספר אתרים היא אחד הפספוסים היותר גדולים של דפדפני האינטרנט. כדי לבקר במספר אתרים במקביל עלינו לפתוח מספר חלונות של הדפדפן, וכאשר רוצים לעבור בין האתרים צריך להחליף את החלון הפעיל, בדיוק כמו שעוברים בין יישומים שונים הפתוחים על גבי שולחן העבודה. אבל לעיתים קרובות, כל מה שמעניין אותנו באתר מסוים הוא קטע קטן ממנו, המתעדכן מדי כמה דקות: תוצאה של משחק כדורגל, שערי מניות או תחזית מזג אוויר. אז מדוע לטרוח בכל פעם ולהמתין מחדש לטעינת האתר?

ובכן, תנו ל-Ifocus לעשות את העבודה עבורכם. התוכנה החופשית הזו, שנכתבה על ידי מתכנת ישראלי, מאפשרת לכם לפתוח במקביל על המסך מספר דפדפנים, המציגים אתרים שונים, לפי בחירתכם. כדי לחסוך במקום, מוצג רק תוכן האתר עצמו, ללא כלי העזר השונים הרגילים של הדפדפן. כעת, כל מה שנותר הוא לקבוע את גודל החלון שבו מעונינים, לגלול את הדף עד שיגיע לנקודה הרלוונטית באתר ולבחור את פרק הזמן בין רענון לרענון. התוכנה דואגת לשמור אתכם מעודכנים כל העת.

תוכלו לבחור האם להשאיר את הקישורים באתר פעילים ולהשתמש בהם באופן רגיל (אולם זכרו כי לא ניתן להשתמש בחץ Back כדי לשוב לדף הקודם), מכל חלון ניתן לפתוח חלונות נוספים בצורה מהירה ואם אתר מסוים הופך ללא רלוונטי, ניתן לסגור אותו בהקלקת עכבר. התוכנה תומכת בעבודה עם אינטרנט אקספלורר, השימוש בה פשוט ואינטואיטיבי, והיא אידיאלית עבור כל גולש שנוהג לזפזפ בין מספר אתרים קבועים.

להורדה לחצו כאן
 

Address Flipper - של מי הניק הזה?

לא שוכחים אף אחד. Address Flipper
 לא שוכחים אף אחד. Address Flipper   
לא יהיה זה מוגזם להניח שהרוב המכריע של קוראי המדור משתמשים בתוכנת מסרים מידיים כלשהי: ICQ, AIM, Yahoo Messenger ודומיהן. מקור גאוותם של משתמשי תוכנות אלה היא בדרך כלל ברשימת החברים שלהם, ובמקרה הזה הגודל בהחלט קובע: כל המרבה הרי זה משובח. אבל כרגיל בחיים, גם כאן אין טוב בלי רע, והבעיה באותן רשימות חברים אין סופיות היא לשייך את הכינויים הוירטואליים המגוונים אל האנשים המסתתרים מאחוריהם ולזכור מי הוא מי.

ובכן, Address Flipper, תוכנה חופשית ופשוטה לשימוש, מציעה פתרון לבעיה: ספר כתובות קטן וקומפקטי, שאינו תופס מקום רב על גבי המסך, וניתן להחזיקו פתוח לצד תוכנת המסרים. כל עמוד בספר הכתובות מוקדש לחבר אחד, ומאפשר להכניס את הכינוי (Nickname) שלו, ומתחתיו את כל פרטיו האישיים: שמו האמיתי, כתובתו, מספר הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני שלו. ניתן לשמור את כל הפרטים גם בשפה העברית.

Address Flipper אינה מכילה תפריטים מסובכים: כל הכפתורים גלויים לעיני המשתמש, בחלון הראשי של התוכנה. אפשרויות החיפוש והמיון של התוכנה מאפשרות לאתר בקלות את פרטיו של כל חבר המופיע בספר הכתובות, ללא מאמץ. גם הפעולות הסטנדרטיות של הוספת שם חדש לספר, עדכון פרטים או מחיקת שמות מתבצעות בצורה מהירה ונוחה. ניתן, כמובן, להשתמש בתוכנה גם כספר כתובות וטלפונים רגיל. נוח, יעיל, ושימושי.

להורדה לחצו כאן
 

Turbo Top - תמיד למעלה

למה הראשונים תמיד קדימה? Turbo Top
 למה הראשונים תמיד קדימה? Turbo Top   
קיימות כמה וכמה פעולות פשוטות המתבצעות מתוך שולחן העבודה. הכוונה היא לפעולות יומיומיות, שאיש אינו מקדיש להן מחשבה יתרה: יצירת קיצורי דרך, פתיחת יישומים או שמירת קבצים. כל מי שמשתמש במחשב האישי התנסה, קרוב לודאי, בפעולות פשוטות אלו, ובעוד רבות אחרות, אבל קיימות גם פעולות שלא ניתן לבצע באופן כה אינטואיטיבי, כפי שהיינו מצפים, למשל האפשרות לקבוע חלון שיופיע תמיד מעל כל החלונות האחרים - Always on top.

Turbo Top, יישום חופשי וקל משקל, מספק לכם את האפשרות הזו, ללא שום התחכמויות מיותרות. מדובר בתוכנה נוחה מאד לשימוש, אשר לאחר התקנתה ממקמת צלמית קטנה על גבי ה Tray, משמאל לשעון, שאיש אינו חש בנוכחותה. כאשר מעוניינים להשתמש בתוכנה, כלומר להגדיר חלון אחד שיופיע מעל כל החלונות האחרים, מקליקים על הצלמית של התוכנה ומקבלים רשימה של כל החלונות הפתוחים. בוחרים את החלון המבוקש, ומיד חלון זה יקפוץ ויופיע בראש שולחן העבודה.

התוכנה שימושית במיוחד בעת הפעלת שתי תוכנות במקביל - אין עוד צורך לדלג בין החלונות, אלא רק להקטין את אחד החלונות לגודל הרצוי, להפוך אותו לחלון המופיע מעל כל חלון אחר, ולהשתמש בשתי התוכנות לסירוגין על פי הצורך. Turbo Top היא תוכנה שכדאי לשמור בהישג יד - סביר להניח שבשלב מסוים תזדקקו לשירותיה.

להורדה לחצו כאן
 
 

Dweep - מקגייוור בקטן

להשתמש בחפצים באופן חכם. Dweep
 להשתמש בחפצים באופן חכם. Dweep    
משחקי מחשב רבים אינם מאלצים את השחקן לחשוב יותר מדי: הולכים לאן שהולכים, יורים במי שיורים, מצילים את מי שצריך להציל, וסוגרים עניין. מרבית משחקי המחשבה הטהורים, המאלצים את השחקן להפעיל גם את התאים האפורים הנמצאים במוחו, אינם מושכים את המשתמש הממוצע: הגרפיקה איננה הצד החזק של המשחקים האלו, הרבה פעמים הם קשים מדי ובכלל - הרבה יותר קל להפעיל את האצבע הלוחצת על מקש היריות.

אבל גם מי שסולד באופן עקרוני ממשחקי חשיבה שונים, יוכל ליהנות מ-Dweep, ובגדול. המדובר במשחק מבוך, אשר מתבל את נושא הצורך הקיומי של השחקנים להציל מישהו בכל משחק בשימוש בקצת לוגיקה ובחשיבה מקורית. השחקן הוא יצור חסר צורה בשם דוויפ, הנע בתוך המבוך בקפיצות מוזרות, כשמטרתו היא להציל את הדוויפים הקטנים הלכודים באחת הפינות. הבעיה היא שבין השחקן לבין הדוויפים מפרידים מכשולים: קירות, תותחי לייזר, פצצות ולפידים.

וכאן בדיוק נכנס לתמונה העניין של המחשבה: ניתן להשתמש בעצמים הנמצאים במבוך כדי להתגבר על המכשולים: בעזרת מראות ניתן להסיט את קרני הלייזר המסוכנות ממסלולן, בעזרת מאווררים ניתן לרחף מעל הלפידים, ועוד כהנה וכהנה. יש להשתמש בחפצים באופן חכם, משום שאין עודפים ואין אפשרות לשימוש חוזר: הצבה לא נכונה של אחד החפצים חורצת את גורלו של השחקן להתחיל את השלב מחדש. הגרפיקה של המשחק טובה מאד, האפקטים הקוליים משעשעים, וכל המרכיבים הללו נותנים משחק מהנה ומבדר.

להורדה לחצו כאן
 
HEBTML
גרסה 3.4 לתוכנה הישראלית, המאפשרת להפוך עברית ויזואלית לעברית לוגית, ולהפך. בין החידושים בגרסה זו: הוספת מקשי קיצור וביצוע חיפוש מחרוזות בעברית לוגית ובעברית ויזואלית בו זמנית.

בילבולון
גרסה 3.0 של התוכנה, המיועדת להפוך טקסט שנכתב (בטעות) באותיות אנגליות בחזרה לעברית. בגרסה זו ניתן להפוך באופן אוטומטי אותיות אנגליות קטנות לגדולות (ולהפך), וכן להפוך את סדר האותיות במחרוזות.

Nero
גרסה 5.0.38 לתוכנת הצריבה המצוינת. גרסה זו מציעה שיפורים שונים בכל הקשור לצריבת תקליטורים, ומתקנת מספר בעיות בגרסה הקודמת.

DirectX
גרסה 8.0a לחבילת הדרייברים המשפרת את היכולות הגרפיות של המחשב, החיונית להרצת כל משחק כמעט. ניתן למצוא מספר שיפורים מינוריים, ותיקוני באגים.

Irfan View
גרסה 3.33 של התוכנה המעולה והחופשית לעריכת תמונות. גרסה זו תומכת בפורמטים נוספים של קבצי תמונות, כולל כאלה שנוצרו ע"י תוכנת Paint Shop. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by