ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע: 1 באפריל 

תוכנות השבוע: 1 באפריל

 
 
אורי גושן

רוצים לשגע את החברים ואת בני המשפחה? אורי גושן עם עשר תוכנות חינמיות שיטריפו להם ת'שכל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נעץ על הכיסא? זה פאסה

 
מחר (יום שישי), יחול האחד באפריל - חג גדול לילדים, ואלפי מורים שאינם מלמדים את כיתתם ביום זה ינשמו לרווחה. מהם יחסך הלוח המרוח (במרגרינה), הנעץ על הכיסא, הדבק על השולחן ושאר ההפתעות המוכרות שכולנו היינו שותפים להן בשלב כלשהו בחיינו. אך מה לעשות, מתיחות פיזיות דורשות תכנון, איסוף חומרים והכנתם בקפידה, ותסכימו שעכשיו פשוט חם מדי לחשוב.

לכן, השבוע אנו מביאים לכם בספיישל מיוחד עשר תוכנות קטנטנות (כ- 200 KB כל אחת), חינמיות (0 שקלים חדשים) ופשוטות ביותר להפעלה (2 קליקים בעכבר), ומטרתן היחידה היא לשגע את החברים שלכם, או אם אתם מזוכיסטים במיוחד - את עצמכם. תוכלו להוריד אותן למחשב שלכם ולעצבן את המשתמשים הנוספים בו, או להשתלט על המחשב בביתם של החברים ולגרום להם לחשוב שהם (והמחשב) מאבדים לגמרי את שפיותם.
 

Avoid

 
הפעלת התוכנה תגרום לתפריט "התחל" (Start) לקפוץ ממקום למקום על שורת המשימות בכל פעם שסמן העכבר יתקרב עליו. עד כמה שתנסו, לא תצליחו להשיג אותו או ללחוץ עליו, גם אם תעשו עליו אמבוש (ניסיתי, זה לא עבד). על מנת להפסיק את פעולת התוכנה, יש להעביר את סמן העכבר לפינה השמאלית עליונה של המסך.

להורדה
 

Crazy Num-Caps-Scroll

 
כפי ששמה של התוכנה מרמז, היא תגרום לנוריות כפתורי המקלדת Num Lock, Caps Lock ו-Scroll Lock (ניתן לבחור בדיוק איזה כפתור) להבהב לסירוגין על פי מרווחים משתנים אותם ניתן לקבוע מראש.

תוכלו ליצור מסיבת אורות והבהובים של ממש אם תזינו ערכים של 10 שניות ומטה לכל אחת מהנוריות, אך תוכלו גם להפוך את ה"פשע" לבולט פחות אם תגדירו מרווחי זמן כגון שעות ואפילו ימים שלמים (כמה זה יממה בשניות?). התוכנה פועלת ברקע ואין אייקון או אזכור כלשהו לקיומה. על מנת לנטרלה, יש להעביר את סמן העכבר לפינה השמאלית עליונה של המסך.

להורדה
 
 

Clippy

 
מכירים את מהדק העזרה של חלונות? אותו גוש פיקסלים מונפש שצץ מדי פעם במעבד התמלילים (למשל) ואומר דברים שלאף אחד אין באמת צורך בהם? ובכן, המתכנתים של התוכנה הבאה חשבו שחסר לו מעט "אופי" ולכן המציאו את קליפי, אשר מדמה את אותו כלי עזר של חלונות אך בצורה משעשעת הרבה יותר.

לאחר הפעלתו הוא ישב ברקע באופן דיסקרטי, וכל דקה לערך יקפוץ ממגש המערכת כאשר דברי "חכמה" בפיו. הוא ימליץ לכם לנקות את העכבר, יעדכן אתכם שאתם מחוברים לאינטרנט, יאשר את תקינותה של המקלדת שלכם ועוד. תוכלו אפילו להכין קובץ טקסט הכולל משפטים משלכם (עברית או אנגלית), ולהפתיע או לעצבן את החברים. על מנת להפסיק את פעילות המהדק, יש להעביר את סמן העכבר לפינה השמאלית עליונה של המסך.

להורדה
 

Copy Cursor

 
גם תוכנה זו פועלת ברקע וללא כל אזכור לקיומה, ותפקידה הוא להכפיל את סמן העכבר בכל מספר שניות ו"להדביק" אותו על המסך. לאחר מספר דקות שימוש, המסך שלכם יתמלאו בסמני העכבר שלא ירצו להיעלם (אלא אם כן תעברו לחלון פתוח אחר), והסמן האמיתי שלכם יעלם לו בים של משולשים לבנים. בכדי לחזור למצב הנורמלי, יש להעביר את סמן העכבר לפינה השמאלית עליונה של המסך.

להורדה
 

Error95

 
תוכנה זו תאפשר לכם לבטא באמת את יצר השובבות שלכם, ותיצור למענכם הודעות שגיאה מזוייפות עם טקסט אותו יהיה עליכם להזין. כך, תוכלו להכין הודעות שגיאה (בעברית או באנגלית) המודיעות על השתלטות וירוס על המחשב, חדירת האקר למערכת, הודעות על מחיקה פתאומית של הדיסק הקשיח והיד עוד נטויה.

ניתן ליצור עד 7 הודעות שכאלה בכל הפעלה של התוכנה, והמעבר בין הודעות השגיאה השונות (המלוות בצליל), נעשה על ידי לחיצה על מקש "OK" המופיע בהן. ניתן גם לבחור את סוג חלון השגיאה (הודעת השגיאה המפורסמת - X, סימן הקריאה - !, סימן השאלה - ?, וסימן המידע - i).
תוכלו להגדיר את התוכנה כך שתפעל תוך מספר שניות או דקות מרגע הפעלתה, לשמור או לטעון את הנוסחים שהגדרתם, להריץ תרחישים קבועים ועוד.

להורדה
 

DownHoax

 
הפחד הכי גדול שלנו הוא מפני חדירת וירוסים, קראקרים ואורחים בלתי קרויים למחשב שלנו דרך האינטרנט. הסכנה עלולה להיות גדולה הרבה יותר כאשר אנו מורידים קבצים ממקורות מפוקפקים (בעיקר אתרי פורנו, מה לעשות). המתיחה הבאה מדמה חלון הורדה של קבצים חשודים למחשב ללא שליטת המשתמש וללא יכולת להפסיק או לסגור אותו. מתיחה מלחיצה במיוחד, שגם ממנה ניתן להתחמק על ידי גרירת סמן העכבר לפינה השמאלית עליונה של המסך.

להורדה
 

Open CD

 
האם רוחות השתלטו על כונן התקליטורים? ממש לא, מדובר בעוד תעלול קטן ולא מזיק אשר יגרום לכונן ה-CD שלכם להיפתח באופן עצמאי. החיסרון הגדול הוא שלאחר שהכונן נפתח, התוכנה מפסיקה לפעול ולא חוזרת על התהליך באופן רציף. ניתן להתגבר על מכשול זה ולגרום לכונן להיפתח בכל פרק זמן קבוע באמצעות תוכנה מספר 10 (בהמשך).

ניתן אגב להשתמש בתוכנה בתור כלי עזר לכל דבר, להציב קיצור דרך לקובץ ההפעלה על שולחן העבודה ולהגדיר פרמטרים שונים המאפשרים גם לסגור את הכונן לאחר פתיחתו.

להורדה
 

Show - Hide Desktop

 
תארו לעצמכם מצב בו כל האייקונים על שולחן העבודה שלכם יעלמו כלא היו. מלחיץ, לא? התוכנה הבאה תעלים את האייקונים על הדסקטופ שלכם בכל פרק זמן שתקבעו (ברירת מחדל - כל 10 שניות), ותחזיר אותם מספר שניות לאחר מכן. לסגירה - הפינה הקבועה.

להורדה
 

Random Burper

 
ובפינת "בדיחת אדם סנדלר" נמצא התעלול הבא, אשר יגרום לרמקולים שלכם להאדים מרוב בושה, מאחר וכל דקה לערך יבקע מהם קול אחר של גיהוקים (גרעפסים, סליחה על הבוטות). המבוכה מובטחת. כמו חברותיה, גם היא פועלת ברקע ללא כל זכר, ואם תפעילו אותה מספר פעמים ברציפות (למשל, בכל 10 שניות) תקבלו מצעד שלם של קולות אוראליים משובחים, ואפילו נפיחה קטנה לקינוח. שיהיה, אם כבר אז כבר.

להורדה
 

Windows Scheduler

 
כל התעלולים הנ"ל יפים מאד, אבל הם לא יהיו שווים כלום בלי קביעה מראש של מועד הפעלתם. סביר להניח שזה לא יהיה מפתיע במיוחד אם תבקשו מהחבר הנמתח לעצום רגע עיניים, כדי להפעיל את המתיחה. ובכן, הפתרון הוא הכנה מוקדמת, ו-Windows Scheduler היא בהחלט אופציה מצוינת למי שלא אוהב להתעסק עם תוכנת התזמון המצורפת למערכת חלונות.

התוכנה החופשית הזו, שהיא אגב שימושית גם ללא קשר למתיחות אחד באפריל, מאפשרת לקבוע בקלות ובנוחות מועד מסוים שבו תופעל תוכנה מסוימת. ניתן להוסיף מספר רב של פעולות חדשות ולקבוע לכל אחת מהן מועד שונה. ניתן גם להחביא את הסמל של התוכנה ממגש המערכת, וכך להיות בטוחים שעשיתם הכול כדי להסתיר את ה"הפתעות" שלכם.

להורדה
 

עוד אחת, ודי - ClickStart

 
תעלול חביב זה יגרום לתפריט ה"התחל" להיפתח לפתע ובאופן אוטומטי בכל פרק זמן קבוע, פעולה לא מזיקה בפני עצמה, אך כזו העלולה להטריד את המשתמש התמים שיתהה על פשר התפריט ה"שיכור".

להורדה
 

מה הוא קופץ?

שימו לב: יתכן כי תוכנות אנטי-וירוס שונות (כגון אנטי-ויר) יקפצו ויזהו את התוכנות הללו כתוכנות "תעלול", אך אין כל סכנה ממשית להפעילן.
 

ועכשיו, אתם

רוצים להמליץ לנו על תוכנות או משחקים?

כתבו לנו ל: software@nana.co.il

יש לכם שאלות?

בקרו בפורום התוכנות

נתקלתם בבעיה?

נסו את ערוץ התמיכה הטכנית
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by