ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המועמד השלישי - הפתק הלבן 

המועמד השלישי - הפתק הלבן

 
 
צביקה בשור

חושב שאריק ואודי לא ממש מייצגים אותך? מתקומם על הדילים החשאיים של הגנרלים מאחורי הגב שלך? מרגיש שהפוליטיקה בישראל כבר לא מעניינת אותך כי אף אחד ממילא לא מקשיב? יש פתרון! צביקה בשור על הפתק הלבן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למועמד השלישי, אני מתאר לעצמי ששמעתם על השם, קוראים פשוט מאוד `נמאס`
 למועמד השלישי, אני מתאר לעצמי ששמעתם על השם, קוראים פשוט מאוד `נמאס`   

הנה דבר מטופש לכאורה לעשות. קמים בבוקר של השישי בפברואר, יורדים למכולת, קונים עיתון וקוראים אותו עם הקפה, אחר כך מתלבשים חם, לוקחים את ההודעה לבוחר ואת תעודת הזהות, הולכים לקלפי הרשומה על ההודעה, עומדים בתור במשך משהו כמו רבע שעה בזמן שמקשיבים לשני הנודניקים מקדימה מתווכחים על נושאים "גורליים" לעתיד האומה, מגיעים לראש התור, מוסרים את תעודת הזהות, מקבלים מעטפה ונכנסים אל מאחורי הפרגוד, מכניסים פתק לבן (או צהוב) לתוך המעטפה ומשלשלים את המעטפה לחריץ הקלפי, בידיעה שכרגע ויתרתם על זכותכם לבחור באחד מהמועמדים והכנסתם קול פסול.

אולי זה נשמע משולל הגיון כשמסתכלים על זה ככה, אך בכל זאת, ללא מעט אנשים במדינתנו הקטנה, ואני בתוכם, פתק לבן הוא הדבר הנכון לעשות ביום הבחירות.

הצבעה "לבנה" אינה פרקטית, ואת זה יודע כל מי ששוקל כרגע להצביע למועמד השלישי בבחירות הנוכחיות, המועמד שלא קיבל זמן שווה ותקציבים שווים במסכת הפרופאגאנדה שלקראת היום הגורלי. המועמד השלישי לא יקבל את הקולות שנזרוק לקלפי, הוא אפילו לא ייספר כמתחרה לשני הגנרלים המחויטים שבתשדירים. המועמד השלישי לא יצורף לממשלת האחדות ששני המועמדים סגרו עליה בינם לבין עצמם הרבה לפני שהם הציגו בפני העם את האופציה להחליט מי מהם יעמוד בראשות אותה ממשלה. אבל למועמד השלישי, זה שהפתק שלו נקי מאותיות דפוס שהוחתמו מראש, יש שם ברור, צלול והכרחי בשפיותו בימים כאלה של הסתאבות ושפלות בדמוקרטיה הישראלית. למועמד השלישי, אני מתאר לעצמי ששמעתם על השם, קוראים פשוט מאוד - "נמאס".
 

האג`נדה של המועמד השלישי ברורה ביותר. לטענתו, מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מערכת בחירות בזבזנית רק כדי שאהוד ברק יקבל לגיטימציה להיכנס תחת כנפיו של אריאל שרון. לטענת המועמד השלישי, לא ייתכן שבשנת 2001 תעמוד בפני כל ישראלי אפשרות אחת ויחידה - לבחור בגנרל. לטענת המועמד השלישי, שני המועמדים כל כך דומים בהשקפת הפוליטית, ועובדה שבחדרי חדרים הם כבר הכריעו את עתידה של מדינת ישראל, שהדרישה לבחור בהם בשם איזשהו אידיאל גורלי כביכול היא לא יותר מאשר שקר שאמור לסמא את עיני הציבור. בקיצור, מסכם המועמד השלישי, ההידרדרות המתמדת ביושרה ובהגינות של מנהיגי מדינת ישראל לבוחריהם הגיעה לשפל חדש, והגיע הזמן שמישהו יגיד על זה משהו.

אך ככל שדרכו ודעותיו של המועמד ברורים, כך הקהל שלו לא מאוחד ולא מגובש. מדובר באלפי שמאלנים שלא נותנים לפופוליסטים רהוטים כמו יוסי שריד לטשטש להם את העובדה שאהוד ברק המשיך למדינה הזו להשמט לו מהידיים היישר לידיה של ש"ס, ועכשיו הוא לא רוצה ללכת. מדובר באלפי מובטלים, זקנים, חולים, נכים, שממשיכים לראות את מערכת הרווחה קורסת מול עיניהם ועל בשרם וידועים שלשני המועדים אין שום חשק לטפל בהם. מדובר באלפי הימנים שיודעים ששרון יפנה אליהם את גבו ביום שאחרי הבחירות (ולא משנה כמה התשדירים של ברק ינסו לשכנע אותם להפך המוחלט) וילך להחזיר שטחי מולדת לערפאת והפלסטינים. הקהל של המועמד השלישי, אם לסכם, מורכב מכל מי שמסתכל כרגע על שני המועמדים שלנו, ולא יכול לבחור באיש מהם.

ואת כל האנשים האלה מישהו צריך לשמוע. בלילה של הבחירות מינה צמח צריכה להישיר מבט אל מול פני המיקי חיימוביץ` ולהגיד לה: "אנחנו רואים כמות עצומה של קולות פסולים. ללא ספק מדובר כאן בהצבעת מחאה רחבת היקף". הפרשנים של הפוסט-בחירות צריכים לכתוב על "אנשי הנמאס" במונחי המהפכנות שתמיד מוצמדת לש"ס. שני המועמדים, מי מהם שיהיה ראש ממשלה ומי מהם שיכהן כסגנו, צריכים להבין שאת המנדט הזמני שלהם להמשיך ולמוטט את המערכות בישראל הם אמנם קיבלו מתוקף החוק, אבל צריך להיות ברור לשניהם שיש מספיק אנשים שחושבים שסחר-מכר, כשהוא נעשה בין שני אנשים, נשאר אותה טריפה שאף אחד לא רוצה לאכול.

ובדיוק בגלל זה צריך כל מי שמרגיש שאין מי שמייצג אותו, כל מי שמרגיש זרות נוראית למערכת הפוליטית הישראלית, פשוט לקום, להתלבש ולהצביע למועמד היחיד שלא מזלזל בו - לפתק הלבן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by