ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביזאר ליייט 

ביזאר ליייט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה אין בזה? שום הגיון. ריבס ומורטימר
 מה אין בזה? שום הגיון. ריבס ומורטימר   


לפני חודשיים שלושה, מי שהצמיד את אפו לערוץ BBC Prime יכול היה לתפוס בזמן אמת את הסדרה המופלאה "בנג בנג - הנה ריבס ומורטימר!". אני מכיר באופן אישי כמה שלקו במוחם אחרי המפגש הראשוני איתם, ואני מכיר עוד יותר אנשים שבהו בזה כמו שבוהים בשומר מסך מוזר; כלומר, לא בדיוק בעניין רב.

אלה גם אלה ייצאו נשכרים מהמפגש המחודש איתם, ב"יורים בכוכבים". הפעם, נדמה, הם קיבלו החלטה מודעת להתנהג יפה. בניגוד לסדרות הקומיות ולמופעי הבמה המושקעים והמטורפים שלהם, "יורים בכוכבים" הוא מעין שעשועון, שלכאורה בנוי על כללי היסוד של כל שעשועון טלוויזיה החל ב"מי רוצה את הבננה" המצליח, שרץ במערות האדם הקדמון במשך כמה אלפי שנים ללא הפרעה.

יש שם שתי קבוצות המתחרות בשאלות טריוויה אלה ואחרות; יש שם סלבריטיז למכביר; הפאנל תמיד יאוכלס בלפחות שתי בחורות יפהפיות ושני קומיקאים מתוחכמים; יש ניקוד, יש זוכים, ויש משימה מיוחדת לצוות המנצח. מה אין בזה? שום הגיון.
 

למעשה, הם לקחו פורמט ישן ואהוב וביצעו בו אונס מעודן, אך קיצוני. השאלות שהם - המנחים - שואלים, הן בדרך כלל שאלות דביליות וחסרות כל תשובה הגיונית. הם ורק הם יחליטו למי נותנים נקודות ולמי לא. שלא כמו בשעשועון - ושכן כמו בסדרה קומית - יש שורה של גגים קבועים וקטנים, מעין טקסים ביזאריים שמתקיימים מדי שבוע, ושאתה מצפה לבואם בכיליון עיניים: השפלתה של היפהפיה האנגלו-נורדית אולריקה ג`ונסון; אומללותו הבלתי מוסברת של מארק למאר, ראש צוות קבוע; שיפשוף הברכיים הגס והביזארי שריבס מבצע לפני כל אורחת נאת מראה; חיקויי הזמרים הבלתי אפשריים ששניהם מבצעים, שתמיד נשמעים אותו דבר; התינוק המגודל על התופים שצועק את הנקודות; ועוד, ועוד.

כן, שוב הם תפרו את עולמם הביזארי אל תוך פורמט מצליח, אלא שהפעם השתדלו מאוד לשמור על מראית עין נורמלית. ומי שייתקל בהם כאן לראשונה ימצא את עצמו חשוף לגירסה מרוככת, אם כי לא פחות הזויה, של שני הגאונים הללו.


ריבס ומורטימר. BBC Prime, שני 23:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by