ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא כל הזכויות שמורות 
 
 
מערכת חיים ברשת

פיצ'ר חדש של יאהו! מאפשר לחפש ברשת תמונות, קטעי וידאו וטקסטים שבעליהם מוכנים שיפיצו אותם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יאהו! השיקה היום פיצ'ר חדש המאפשר חיפוש בקטלוג ענק של תוכן המוגן בזכויות יוצרים באופן חלקי בלבד. הפיצ'ר, הנמצא כרגע במעמד של גירסת ביטא, הוא פרי שיתוף פעולה בין יאהו! לקבוצת קריאיטיב קומונס המקדמת שימוש בהסדרי זכויות יוצרים לא שגרתיים, שיאפשרו שיתוף תוכן ברשת. דיווח של אתר CNET.

במסגרת שיתוף הפעולה גויס מנוע החיפוש של יאהו! לטובת מאגר המידע של קריאיטיב, המכיל קישורים למיליוני דפים שבתוכנם מותר, ואף רצוי, לעשות סוגים שונים של שימוש. שער החיפוש של קיבל כתובת ייחודית והוא עוצב, במקרה או שלא, במינימליזם המוכר דווקא מעמוד השער של מנוע החיפוש גוגל.
 
מי שבעיקר עומדים ליהנות מן השירות הם גולשים הזקוקים לרשת על מנת לחפש חומרים הדרושים להם לצורך עבודתם, כמו אומנים, סופרים ועיתונאים. זאת, כיוון שהוא מאפשר להגדיר את החיפוש כך שיתקבלו קישורים לתוכן בו ניתן לעשות גם שימוש מסחרי. נוסף על כך, ניתן לחפש אחר חומרים בהם מותר לערוך שינויים, או להשתמש בהם כבסיס ליצירה אחרת. האפשרות השנייה חשובה במיוחד כיוון שהגנה מלאה בזכויות יוצרים, לא בלבד שאינה מאפשרת העתקה או שימוש מסחרי, אלא היא אף מגינה מפני שימוש עקיף, או התבססות על היצירה המקורית. כך למשל, יצירה מוזיקלית זוכה לא רק להגנה מפני העתקה אלא גם להגנה מפני ביצוע מחודש. יוצאים מן הכלל הם שימושים המוגדרים "שימוש הוגן", אולם ההגדרות שלהם צרות למדי ומדובר בעיקר בפרודיה ובשימוש למטרות לימוד.

כדי לדעת איזה שימוש ניתן לעשות בחומר שנמצא על ידי מנוע החיפוש, יש לחפש אחר הלוגו של קריאיטיב קומונס בעמוד בו מוצגים הטקסט, התמונה, קטע הוידאו וכיו"ב. קליק על הלוגו מפנה את הגולש לתקציר של תנאי השימוש המנוסח באופן בהיר וקריא. כך למשל הבעלים של אתר זה, המציג תמונות מן העיר פריס, מתיר להעתיק, להפיץ ולהציג אותן או להשתמש בהן לצורך יצירה נגזרת. עם זאת הוא מחייב להעניק לו קרדיט ואוסר שימוש מסחרי בתמונותיו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by