ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תעירו אותנו כשזה ייגמר 

תעירו אותנו כשזה ייגמר

 
 
אורי רודריגז-גרסיא

מי יכריע באמת את מערכת הבחירות? למי באמת אכפת ממדיניות החינוך של המועמדים? ומי יוצא לצמתים בקור ובגשם? התחושה בקרב העם היא שינצח מי שינצח, עדיין כולנו נפסיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הרבי מיעוטו

מערכת הבחירות הנוכחית מתאפיינת יותר מכל, בחזרה לברירת המחדל הבסיסית של הפוליטיקה: הבחירה ברע במיעוטו. שרון כמו ברק, מבהירים היטב לקהל מצביעיהם שאין הם חס וחלילה חפים משגיאות, אלא שלגרסתם, המועמד השני רע יותר. שרון הולך על אופציית הזיכרון קצר הטווח (כשלונותיו של ברק בתחום הביטחוני בשנה האחרונה), ברק, על הזיכרון ארוך הטווח (לבנון).

אלא שבפוליטיקה הישראלית, גם למיעוטים יש משקל רב, ולפני כל בחירות פוצח במזמור רב המיעוט, ולהלן: הרבי מיעוטו. הרבי מיעוטו יזפזפ קמעה בין המועמדים, פעם יקלל את זה ופעם ירומם את זה. בסופו של עניין יכתיר הרבי מיעוטו את ראש הממשלה הבא, ואנחנו נישאר עם הרבי, ועם מיעוטו שלא ילחם לא בשביל ברק, לא בשביל שרון, ובודאי שלא בשביל ישראל.
 

נוער נוער נוער

מפזר עמימות גם בנושא החינוך. שרון ובני נוער
 מפזר עמימות גם בנושא החינוך. שרון ובני נוער   
כמדי בחירות, נשמע גם השתא קול מצהלות תיכוניסטים בשעתם הדמוקרטית (והחופשית משיעורי מתמטיקה מעצבנים) היפה ביותר. הקרנבל סביב בית-הספר "בליך" הפך כבר לריטואל קבוע, למרות שבמניין מערכות הבחירות הכללי נכשל "בליך" בחיזוי תוצאות הבחירות יותר משניבא. כלל ידוע הוא בפרסום, כי כלבים וילדים יביסו כל גימיק אחר. יועציהם של שרון וברק הפנימו כלל זה היטב, והמתמודדים וחברי כנסת נוספים כיסו בשבועיים האחרונים כל חלקת תיכון טובה ברחבי הארץ.

התוצאות נתונות כמובן לפרשנויות שונות ומשונות של מטות ההסברה של המתמודדים, ובכל מקרה יטרח היועץ התורן להבהיר: מדובר במבחן "סרק", המבחן האמיתי יהיה רק בשישי בפברואר וכולי.

בין לבין, ביקשתי משתי המפלגות קצת מספרים על השקעתם במערכת החינוך בעבר, ועל תוכניותיהם לעתיד. לא אלאה אתכם במספרים (גם אני הלכתי לכנס בחירות במקום לשיעור במתמטיקה), אוכל רק לציין בשורה התחתונה כי בחודש האחרון השקיעו המפלגות (מזמנם, בכל אופן) במערכת החינוך יותר מפי מאה מכל שלוש הקדנציות האחרונות.

 
בין שאר הנתונים: מאז כהונת רבין ז"ל קטן תקציב החינוך תחת פרס וברק בהדרגה מדי שנה, וקוצצו בפועל מאות ואלפי שעות לימוד. מטה ברק, שהחל את מערכת הבחירות במסיבת עיתונאים מתוקשרת בדבר הורדת שכר הלימוד באוניברסיטאות, שכח לציין כי בהצבעה על הצעת החוק של חבר הכנסת שטרית בדבר השכלה גבוהה חינם (כנהוג אגב, במדינות נאורות רבות), הצביעה ישראל-אחת כאיש אחד נגד ההצעה. במטה ברק מפרסמים נייר עמדה לפיו תקציב הממשלה בראשותו של ברק 3 מיליארד ש"ח ל 13 נקודות עיקריות בתחום החינוך.

במטה שרון מעדיפים להיתלות בנתוני הממשלה שעברה, ולפזר עמימות (כהרגלם) באשר לתוכניות הליכוד למערכת החינוך. בינתיים, לא עושה רושם שלמישהו במערכת הבחירות הזו זה באמת משנה.
 
 

בוקר טוב

איך מעירים את העם? פעילים מחלקים סטיקרים בצמתים (רויטרס)
 איך מעירים את העם? פעילים מחלקים סטיקרים בצמתים (רויטרס)   
לאט מדי, מעט מדי ואולי - מאוחר מדי, מתחילה מערכת הבחירות הנוכחית להתעורר. בחפזונם כי רב להביא עלינו מערכת בחירות משונה ומיותרת, לא לקחו נבחרי הציבור את גנרל חורף בחשבון. לבי יוצא אל פעילי המפלגות השונות שעומדים בקור ובגשם, ואוחזים בידיהם שלטים עם שמו של מועמדם, שנמצא קרוב לודאי באותה שעה בוולבו המחוממת.

גם תשדירי הבחירות בטלוויזיה תרמו להתעוררות הכללית: יותר אלים מכדורגל, יותר טלנובלה מ"ויוה", גם חובבי ז`אנר המדע הבדיוני ימצאו את מבוקשם בתשדירים. הרחוב מתעורר לאיטו, ובין יורה למלקוש מחלק פלייר או שנים, מפריח סיסמא או קללה, וחוזר לסלון. במטות השונים מתייעצים היועצים בקדחתנות, איך וכיצד להעיר את העם הנם, שסרוח במיטתו תחת שמיכת העמימות.
 
הדיבורים על מערכת בחירות "קריטית", "גורלית", וכיו"ב לא מחלחלים מתחת לפני השטח: העם כבר לא מאמין לכלום, לא למלחמה ולא לשלום, לא לגודל השעה ולא לתקתוק השעון. התחושה בקרב העם היא כזו, שינצח מי שינצח, עדיין כולנו נפסיד. ואם זה כך, למה לקום? תנו לישון עוד קצת, עזבו לי את השמיכה, תקראו לי כשיהיה שלום או מלחמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by