ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד נודניק 

עוד נודניק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יופי, אז הוא חוצפן. אז מה? מייקל מור
 יופי, אז הוא חוצפן. אז מה? מייקל מור   

עד לפני כמה שנים מייקל מור היה מושא להערצה בקרב לא מעט אנשים שאני מכיר. האיש החמוש במיקרופון וכובע קסקט מגוחך, שחושף את עוולות הקפיטליזם, חודר אל מעוזי הכסף האמריקאי ועושה מהם צחוק. היה לו סרט אחד מפורסם ("רוג`ר ואני"), וסדרת טלוויזיה נהדרת, ונראה שהוא פשוט נהנה מכל רגע.

אבל משהו מוזר קרה לו בשנים האחרונות. האיש נהיה נודניק. הוא עדיין מארגן אירועים הזויים המעמידים את בכירי אצולת התאגידים במצבים מגוחכים, אבל הטכניקה שלו הפכה כה גסה, שאתה מתחיל להרגיש קצת לא נעים.

נכון, כשהוא תופס שוטרים מניו יורק ומבקש מהם לעבור מבחן בו הם נדרשים להבדיל בין ארנק לאקדח, הוא חוצפן אמיתי. בלא מעט מקרי ירי בלתי מוצדק הצהירו שוטרי ניו יורק שחשבו שהקורבן - כמעט תמיד אדם שחור - מחזיק ביד אקדח, כשלמעשה היה זה ארנק.
 

או קיי, אז הוא חוצפן. אבל האירוניה שלו מזכירה יותר ויותר אירוניה של נערים בני 16 שגומרים כל משפט שני ב"סתאאאם", ומתפוצצים מצחוק. מה הוא מצפה משני השוטרים החביבים אותם הוא מטריד באמצע הרחוב? שירביצו לו בשידור חי? שיפלו על ארבע וימררו בבכי ויודו בטעותם? לא, הם מושכים כתפיים במבוכה ועוברים הלאה, כמו כל אדם שנפל עליו נודניק באמצע הרחוב.

יותר מכל הוא מזכיר לי את האידיוט שהסתובב לפני חודשיים ברחוב שינקין, פנה לנשים שעברו ברחוב ואמר: "תסלחי לי, דרכת על משהו". כשהאשה היתה מסתכלת למטה היה אומר: "דרכת על יוסי ביילין." מה שנקרא, סאטירה צולפת.

יותר ויותר הולכת התרבות האמריקאית - גם זו ה"אליטיסטית", לכאורה, ומייקל מור בוודאי רחוק מהמיינסטרים - להיות תרבות של בני 14. מתלהבים מציצי, מתים לירות באקדח אמיתי, ומתפוצצים מצחוק כשמישהו נעמד מאחורי הקורבן, מצ`פח אותו, ואחר כך זוקף את אצבעו ועושה "בזזזז".
צחוקים.

``האמת האיומה`,` יס פלוס, חמישי 21:35 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by