ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המגה-תולעים בנסיגה 
 
 תזכורת מימי ה-Sasser העליזים   
 
מערכת חיים ברשת

נראה שימי הזוהר של התולעים, מסגנון הסלאמר והסאסר אשר פגעו בחצי עולם, חלפו מהעולם. אולם מוקדם מידי לשמוח – את מקומן תופסות כמובן רושעות אחרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם השמות Slammer, Sasser, Blaster, Nimda ו- Code Red זכורים לכם? האם הם עדיין גורמים לכם להצטמרר?

למי שכבר הספיק לשכוח, מדובר בשמות של כמה מהמגה-תולעים הכי מסוכנות ונפוצות שידענו אי פעם. הן הילכו אימים על מיליוני מחשבים בעולם וגרמו להם לקרוס במהירות בזה אחר זה.

אולם עכשיו אפשר לטעון (בזהירות) כי ימי הזוהר של אותן תולעים חלפו. כך לפחות גורס מיקו היפונן, מנכ"ל חברת האנטיוירוס F-Secure, על פי דיווח הרג'יסטר. מאז ה- Sasser, המגה-תולעת האחרונה שהתפרצה בחודש מאי 2004, פרט ליוצאת דופן אחת (כאן המקום לנקוש על העץ), לא היו לנו עוד תולעים מסוג זה.
 
ההסבר לכך קשור בכמה דברים. ראשית, הרבה פרצות אבטחה אשר אפשרו בעבר את קיומן את התולעים, נסתמו באמצעות חבילת העדכונים SP2 לחלונות XP. גם השימוש ההולך וגובר בתוכנות פיירוול פרטיות, עוזר למגר את התופעה. אולם היפונן מדגיש שלמוצרי האבטחה האלו לא היו ממש הזדמנויות לחסום בפועל את התולעים, היות וכותבי הרושעות לא התאמצו בכלל לשחרר לרשת תולעים כאלו.

אולם שלא תבינו לא נכון. לא מדובר באחרית הימים, בה כל הרושעות באשר הן פסו מהעולם. מדובר רק על תולעים מזן מסויים, אשר מנצל פרצות אבטחה במערכת ההפעלה, בכדי להתפשט באופן אוטומטי ובמהירות.

את מקומן הולכות ותופסות תולעים אשר מנצלות פרצות אבטחה בתוכנות מסרים מידיים. יש להן פוטנציאל התפשטות מאד גבוה והן מסוגלות לעבור את ההגנות של הפיירוול בקלות.

גם רוגלות, סוסים טרויאנים ותוכנות מסוגים שונים שמשתלטות על המחשבים והופכות אותם לזומבי, היו ונשארו בעייה חריפה. כמו כן, אסור לנו לשכוח גם את הוירוסים שפוגעים בטלפונים סלולריים, אשר בנתיים הם איום מינורי, אך הוא הולך גדל בעקשנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by