ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הזיבלת וגם תבעת? 
 
 
מערכת חיים ברשת

מארק מומה בשוק. חברת השיט ממנה ביקש להפסיק לשלוח לו ספאם תובעת ממנו 4 מיליון דולר. עכשיו הוא יוצא למלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דבר כזה עוד לא נשמע. מארק מומה, גולש תמים, לא ממש אהב את דואר הזבל שקיבל מחברת Cruise.com. הוא ביקש מהם לחדול ממעשיהם הנלוזים ואת מסכת היסורים שעבר לאחר מכן הוא תיעד באתר האינטרנט שלו. דיווח של Emediawire.

הכל התחיל ב-29 בדצמבר בשנה שעברה. מומה בן ה-19 קיבל היישר אל תיבת הדואר שלו 4 פרטי דואר בלתי קרואים מ-Cruise.com. פרטי הדואר אלה מוגדרים, לפחות להלכה, בלתי חוקיים על פי חוקי הספאם של מדינת אוקלהומה. במצוקתו הרבה טילפן מומה אל חברת האם של הזבלנית - Omega World Travel, איים לתבוע אותה, ותוך כדי גם הקליט את השיחה. לאחר השיחה עם היועץ המשפטי של החברה, סבר מומה לתומו כי העניין חתום וגמור והלך לישון בשקט. רק כדי לגלות שדואר הזבל ממשיך לזרום לתיבתו, אפילו לאחר עשרת ימי החסד המותרים על פי החוק.
 

לא ברח עם הזנב בין הרגליים

אלא שבינתיים איומי התביעה של מומה הספיקו להעלות את חמתם של גורמים מסויימים באומגה. כששני הצדדים חמים אחד על השני, התקיימה שיחה נוספת ב-3 בפברואר, גם היא מתועדת באתר. חמישה ימים לאחריה הגישה אומגה תביעת פיצויים נגד מומה ההמום בסכום של 4 מיליון דולר.
התביעה, הידועה בכינוי "סלאפ" (תביעה אסטרטגית נגד השתתפות ציבורית) היא מהסוג שנועד להבריח מבקרים טורדניים עם זנב בין הרגליים באמצעות המטרת תביעות ענק. אגב, כדי להוסיף חטא על פשע שלחה לו אומגה עוד ספאם יום למחרת.

בכתב התביעה טענה אומגה כי מומה פגע בסימנים הרשומים של החברה ובזכויות היוצרים שלה כאשר פירסם את לוגו החברה ואת תמונות מייסדיה באתר שלו. כמו כן טענה אומגה כי מומה הכפיש באתר גורמים הקשורים ל- Cruise.com.
 

"לדפוק" את הספאמרים

אחת משאלות המפתח בסוגיה היא כיצד הגיע מומה לרשימה של קרוז.קום מלכתחילה. מומה טוען כי הוא מעולם לא הצטרף אליה ולכן הוא כלל לא צריך לבקש כי יוסר ממנה. מומה גם טוען שממילא בקשת הסרה רק גוררת אחריה רק עוד ספאם. הבעיה היא שטענות אלה ואחרות לא רק שאינן מסייעות למומה אלא רק מדביקות לו דימוי של אדם תוקפני.

מה ששכחנו להזכיר זה שהצעיר הלוחמני נקט בלא מעט פעולות שעלולות לחזור אליו כבומרנג. כך למשל עוד לא הזכרנו הוא שהוא ליווה את הצעת הפשרה שלו באיומים לעשות לאתר שלו גוגל קאשינג, פעולה שתתרום להנצחת הטענות שלו, גם אם הוא ייאלץ להסיר את האתר. וזה עוד לא הכל. מומה הפוחז אף הציע באתר שלו לא פחות מאשר "לדפוק" את הספאמרים. בכל מקרה, שלשום הגיש מומה בקשה לביטול המשפט מנימוקים של חוסר סמכות, אולם טרם נתקבלה החלטה בנושא.

לבסוף, לא נותר אלא לשאול, מדוע הם לא פשוט הפסיקו לשלוח לו דואר זבל, לעזאזל?!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by