ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: רחמים על ילדי הגן 

המהפכה: רחמים על ילדי הגן

 
 

והפעם: הקרטלים ממשיכים לנסות לנצח את נאפסטר, המונופולים נטפלים לפעוטות ובוש מתעלק על הפורנו. עם קצת מזל, אולי הפונג ינצח אותם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שלושים שניות של טמטום

עם תומכים כאלה, זה לא יכול להיות טוב. הבייבי החדש של IBM
 עם תומכים כאלה, זה לא יכול להיות טוב. הבייבי החדש של IBM   
ובחלומי, עובר שבוע בלי שאצטרך להקליד את המלה "נאפסטר". קצת נמאס מההמתנה לפסק הדין בתביעה של חברות התקליטים, שאמור "להגיע בכל רגע" כבר יותר משלושה חודשים, מכל שאר התביעות נגדה שצצות מדי יומיים, ומהספקולציות סביב עתיד התוכנה. אבל הכי נמאס מהבהלה לזהב של חברות ההיי-טק, שמסתכלות על הפופולריות העצומה של נאפסטר ואומרות לעצמן, היי, בטח אפשר לעשות מזה בוכטייה. והשבוע גם IBM מצטרפת לחגיגה.

בקול תרועה גדולה בישרו השבוע כל אתרי חדשות ההיי-טק על הבייבי החדש של IBM, משהו שקוראים לו EMMS ומתפקד כמערכת להפצה דיגיטלית של מוזיקה ברשת, שהיא במקביל גם מערכת לניהול זכויות-יוצרים דיגיטליות. היא מאפשרת לארוז קבצי mp3 כך שניתן יהיה להגדיר זכויות שימוש בהם, ובתחילת הפרוייקט כבר הודיעו חברות כמו סוני, ברטלסמן ו-EMI על תמיכתן בו. עכשיו רק תעשו אחד ועוד אחד ותבינו שזה לא יכול להיות טוב.

קבצי mp3 שעברו אריזת EMMS, יאפשרו לחברות התקליטים להפיץ קבצי מוזיקה ברשת ללא חשש. אפשר יהיה לחלוק אותם דרך נאפסטר וכפילותיה, אבל מי שיוריד קבצים כאלה יגלה שההאזנה מוגבלת לפעם אחת בלבד במקרה הטוב, או לשלושים שניות במקרה הרע. זה לא שום דבר חדש. יש כבר חברות שמתמחות באבטחת תוכן וזכויות יוצרים דיגיטליות, ויש האקרים שמתמחים בפריצת חומות מגן אבסורדיות שכאלה. גם ה-EMMS לא יעמוד בפניהם.

הליצנים מזי.די נט הכתירו את ה-EMMS בתור "נאפסטר קילר". ואם זה יעבוד כמו ש-IBM רוצה, חברות התקליטים אכן יוכלו להמשיך עם מודל העסקים הישן והטוב, הבנוי על שליטה מוחלטת בהפצה והפקעת מחירים מטורפת. אבל זה לא יעבוד. דברים כאלה לא עובדים אף פעם: אי אפשר לאבטח תוכן דיגיטלי בצורה טוטאלית. תאגידים שהולכים בכיוון פשוט נכנסים חזק עם הראש בקיר. אז למה, בכל זאת, דווקא לנו זה כואב? תשאלו את ג`ון גילמור, איש החזית האלקטרונית, הוא יסביר את זה יותר טוב ממני.
 

למה מי מרחם על ילדי הגן?

הם לוקחים לילדים שלנו את הדומיינים. הארי פוטר והמכשף המתחלף
 הם לוקחים לילדים שלנו את הדומיינים. הארי פוטר והמכשף המתחלף   
במיוחד עבור מי שלא מתחבר לכל המזימות המונופוליסטיות של תאגידי הבידור וההיי-טק אליהן נטפלנו בחודשים האחרונים, ולא מצליח להבין מה פה נורא כל כך, הגיע הסיפור של תאגיד אמריקה-און-טיים-וורנר-ליין נגד אתרי המעריצים של הארי פוטר. מי שצריך את תקציר הפרקים הקודמים יכול ללחוץ כאן, אבל יש גם התפתחויות: מסע הצלב של מפלצת המדיה החדשה נגד ילדות בנות 15 נמשך ביתר שאת.

הקורבן הפעם היא קריסטי צ`אן, נערה סינגפורית תמה שהאחים וורנר שיסו בה את עורכי הדין שלהם כי היא אוחזת בדומיין הכולל את השם "הארי פוטר". האחים וורנר מחזיקים בזכויות על השם, וגורסים שלאף אחד אסור להשתמש בו כחלק מכתובת האתר שלו. את הפרינציפ הזה הבינה גם יצרנית הצעצועים הענקית האסברו, ואצה לתבוע ילדון האוחז בדומיין דינובוט.אורג, אותו קיבל במתנה מהוריו ליום הולדתו ה-14. נחמדים, אה?

גילויים כאלה של קהות חושים מצד תאגידים אמורים להבהב כאלפי נורות אדומות בראשו של כל אחד מאיתנו. קריסטי צ`אן הבינה את זה מהר והחליטה להשיב מלחמה. חשוב להבין כמוה, כמה שיותר מהר, שהתאגידים לא רק רוצים את הכסף שלנו. הם גם רוצים לדרוך עלינו בדרך אליו.
 

בקרוב: מלחמת הפורנו

פשיטות על המשרד הן לא עניין נעים. ג`ורג` בוש ג`וניור ושקית טלק
 פשיטות על המשרד הן לא עניין נעים. ג`ורג` בוש ג`וניור ושקית טלק   
תעשיית הפורנו באינטרנט בפאניקה. אחרי שמונה שנים רגועות ומשגשגות, בהן נמנו אנשי הבית הלבן על הלקוחות הנאמנים ביותר שלהם, בא שריף חדש לשכונה. ג`ורג`י בוש ג`וניור, האיש שנולד עם כפית כסף באף, מביא איתו את ג`ון אשקרופט בתור תובע ראשי, איש גזען ואפל למדי. יחד הם יעשו פה סדר וימגרו את הטומאה מהרשת, כדי שכל ילד אמריקאי יוכל לגלוש מבלי לחשוש לנפשו הרכה.

כמובן שיש יותר סיכוי שיתגלה שהנשיא החדש הוא רובוט מהחלל החיצון, מאשר שהוא והסנשו פנשה שלו יצליחו באמת להעלים את הפורנו מחיינו המקוונים: הסיבה שאתרי פורנו מצליחים כל כך היא, בפשטות, הביקוש. והוא לא יירד רק כי הנשיא והשריף שלו רוצים. זה לא אומר שהם לא ינסו, וזה לא אומר שליצרני הפורנו אין ממה לפחד. פשיטות אף.בי.איי על המשרד שלך הם לא עניין נעים, כפי שיגלו בכירי התעשיה כבר בקרוב. עוד מעט מלחמה.
 
 
היו זמנים במערב. המהפכה והפונג
 היו זמנים במערב. המהפכה והפונג   
זה גדול, מושלם בפשטותו, מינימליזם זן-בודהיסטי במיטבו. זה שני קווים הנעים מעלה ומטה, מטיחים ביניהם נקודה מרובעת. זה פונג, משחק הוידיאו הראשון בהיסטוריה שבקע לעולם אי שם באמצע הסבנטיז. והוא חוזר.
 
אבל חכו, זה רק נהיה יותר טוב: הבוסטון הראלד מדווח על חברה בשם East3, המתמחה במוצרי ביו-פידבק, שפיתחה גירסה של המשחק המיתולוגי הנשלטת על ידי גלי המוח של השחקן במקום בג`ויסטיק, ומיועדת לשפר את כושר הריכוז בקרב זאטוטים. כל מה שהם צריכים זה לשים קסדה דבילית על הראש ולקחת מאבא ואמא 900 דולר. גם אני רוצה כזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by