ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת משחק: NBA Street V3 
 
 
אילן גלר, גיימר

משחק הכדורסל של EA מצא סוף כל סוף את הקצב הנכון. אילן גלר בדק ואהב כל דקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
גבירותיי ורבותי, בשורות טובות בפי: הם הצליחו למצוא אותו - את הקצב הנכון! דבר חמקני הוא הקצב. קשה להגדיר אותו, לתפוס אותו ולהכיל אותו. אבל כשהוא שם, מרגישים את זה. הוא משתלט עליך, והוא לא עוזב לעולם.

ארבע שנים, שלושה ניסיונות. זה הזמן שהיה דרוש לחברת 'אלקטרוניק ארטס' כדי לממש סוף סוף את חזונם, כדי לתפוס את הקצב. NBA Street הראשון היה משחק ספורט מעולה. השני, שכלל שיפורים נרחבים אך שמר בקנאיות על האווירה המקורית, זכה גם הוא להצלחה. NBA Street V3, המיועד לקונסולות הפלייסטיישן 2, האקס בוקס והגיימקיוב, הוא כבר משהו אחר. הוא מצליח להמריא הרחק מעבר לרף אותו קבעו משחקי הסדרה הקודמים, ומציע חווית משחק ייחודית ומדהימה, כמוה עדיין לא הייתה מעולם בז'אנר. NBA JAM - זוז הצידה! לעולם כדורסל הרחוב נולד מלך חדש.

הגישה בה ניגש NBA Street V3 אל מגוון השיפורים והחידושים שבו מזכירה לי, במידה מסוימת, דווקא את אופייה של כל מערכת הפעלה חדשה מבית 'מיקרוסופט'. NBA Street V3 כולל שינויים המסוגלים לשנות את אופי המשחק מן הקצה אל הקצה, אך אם אתם לא מעונינים ללמוד כבר בהתחלה את כל החידושים, למשחק גם לא תהיה שום בעיה לנסות ו'לחקות' את משחקי הסדרה הישנים יותר. 'תמיכה לאחור'. זהו עניין חשוב למדי בתוכנות אליהם אנשים כבר התרגלו משימוש של שנים ארוכות, וקשה יהיה להם לעבור עכשיו למשהו שונה לחלוטין. מפתחים נוטים לשכוח את זה - אבל לא הפעם.

משחקי הכדורסל של NBA Street הם משחקי שלוש על שלוש בסגנון חופשי ומטורף, ללא חוקים משמעותיים שימנעו מכם לפעול באלימות יתרה. במסגרת המשחק ה'רגילה', הראשון שמגיע ל-21 (או מגיע להפרש של שני סלים לפחות, במידה ושתי הקבוצות נמצאות בניקוד זהה) מנצח. NBA Street V3 מאפשר לכם גם לקבוע תנאים מיוחדים לניצחון, כמו משחק בו נקודות נצברות רק על הטבעות, או משחק שייגמר דווקא לאחר 11 סלים, אם אתם קצת לחוצים בזמן.
 

טריק-סטיק טורבו

 
אחרי כמה משחקים בסיסיים שירגילו אתכם לרעיון, יגיע הזמן לעבור לדבר הבא. סרטוני הדרכה שהוכנו מראש ייגלו לכם את הסוד הגדול: 'הטריק סטיק' - הפעלת הטריקים במשחק באמצעות הסטיק האנלוגי הימני, ולא רק באמצעות לחיצה על כפתור יחיד בשלט. ה'טריקים' ב-NBA Street, למי שלא מכיר, הן תנועות מיוחדות אותן מבצעים השחקנים על המגרש כדי לעבור על פני שחקנים אחרים מבלי שיחטפו להם, ועל מנת לצבור נקודות. על חשיבותן נרחיב בהמשך.

מגוון האפשרויות החדשות אותן מאפשר החידוש הזה מעורר התפעלות. כל כיון אליו תפנו את הסטיק ייתן לכם טריק אחר, וגם יפנה את השחקן שלכם בסוף הטריק לכיוון אליו הצבעתם, כך שיהיה לכם קל יותר לעבור שחקן בהגנה. בשילוב עם כפתורי ה'טורבו', הלא הם כפתורי הכתף (L ו-R 1 ו-2), ניתן ליצור מגוון בלתי נתפס של טריקים שונים. משחק שלם תוכלו להעביר מבלי לחזור על אותו הטריק אפילו פעם אחת. עולים להטבעה? גם כאן משמש הטריק-סטיק לבחירת פעלולים שונים במסגרת ההטבעה עצמה, והנקודות רצות.

לאחר שצברתם מספיק נקודות תזכו ל-Gamebreaker, המהלך החביב על שחקני NBA Street. קליעה ב-Gamebreaker מוסיפה לכם נקודות, וגם מחסירה נקודות מקבוצת היריב, וכך מסוגלת להפוך משחק שלם על פיו בשניות. במשחקי NBA Street הקודמים היה ה-Gamebreaker כמעט מוסרט מראש, קטע את רצף המשחק, והבטיח קליעה מושלמת כמעט בכל פעם. לעומת זאת, ב-NBA Street V3 המהלך שולב אל תוך המשחק, קל יותר לבלום אותו, וגם אפשר להוציא ממנו יותר נקודות על ידי הטבעה בשילוב הטריקים עליהם דיברנו קודם, ליצירת פער נקודות גדילו אפילו יותר בין הקבוצות.
 

'אתגר הרחוב' - מצב משובח במיוחד

 
ההטבעות הפכו בכלל לעניין הרבה יותר מרכזי ב-NBA Street V3, ואף זכו למצב משחק משלהן, המוקדש רק לתחרות מרהיבה בין שחקנים על ההטבעות המוצלחות ביותר. אפשר גם להיעזר בחפצים שונים הפזורים במגרש הכדורסל כדי לשפר את ההטבעה ולהרוויח עוד נקודות. אך בסופו של דבר, המשחק מוגבל ובטח שאינו מהנה כמו תחרות ההטבעות המקבילה ב-NBA Live, שם כבר תפס משחק ההטבעות חיים אמיתיים משל עצמו.

כל מצבי המשחק השונים מתאחדים ל'אתגר הרחוב', מצב שחקן היחיד המשובח של NBA Street V3. מצב האתגר נותן לכם עשרה שבועות להקים קבוצה מאפס, ולקחת אותה לראשות עולם כדורסל הרחוב. בכל 'יום' משחק, מתרחש אירוע אחד במהלך היום ואירוע אחד בלילה. לא כל האירועים זהים - המשחק יזמין אתכם למגוון סוגי המשחקים שמציע NBA Street V3 (עד 21, עד 11, רק הטבעות נחשבות וכו'), או סיבובים בתחרות ההטבעות, ואף משחקים נגד קבוצות NBA שהחליטו לרדת לרחוב.

ההחלטות הופכות בשלב מסוים לקריטיות - ככל שלחץ הזמן לקראת סיום המשחק גובר, כך כל משחק שתחליטו לצאת אליו ייקבע לכמה כבוד תוכלו לשאוף לקראת הסיום. כבוד וניצחונות יעניקו לכם נקודות בהן תוכלו לשפר את כישורי השחקן שלכם, אותו אתם 'בונים' מתחילת המשחק. גם את המגרש הביתי שלכם תוכלו לעצב ולשפר, עם שלל קישוטים ומתקנים חדשים. למרבה המזל, אלו מאיתנו שלא בורכו בכשרון או חשק עיצובי רב יכולים להתעלם מכל העניין ועדיין ליהנות מכדורסל מהיר ומהנה, במצב קריירה טוב הרבה יותר מזה של משחקי NBA Street הקודמים.
 
 

אפשרות האונליין היא תוספת נהדרת

 
תוספת חשובה נוספת למשחק היא משחקי האון-ליין, שיאפשרו לכם לקחת את התחרות מחוץ לבית ולהתחרות כנגד שחקנים מכל רחבי העולם בקלות, אם הצטיידתם במתאם הרשת כמובן. במשחק האון-ליין תוכלו להקים קבוצה חדשה, להתקדם בטבלאות הבין-לאומיות ולזכות בכבוד והערכה. אכזבה אחת קטנה: משום מה לא תוכלו לשחק ביחד באינטרנט אלא רק אחד נגד השני, וחבל.

מוותרים על חווית האינטרנט המעולה? גם משחקים נגד חברים בבית יכולים להיות כיף גדול, ממש כשם שהיו תמיד. אפשר לשחק אחד כנגד השני, וגם לשחק יחדיו באותה הקבוצה כנגד המחשב. שישה שחקנים יכולים לשחק יחדיו בשתי הקבוצות בו-זמנית בעזרת מפצל השלטים של סוני ('מולטי-טאפ'), חוויה מסעירה וגם נדירה, יחסית למספר הבתים בארץ בהם תמצאו את הציוד הדרוש למשחק המטורף הזה.

את איכויות ההפקה כמעט ואין צורך להזכיר. זהו, אחרי הכל, משחק של 'אלקטרוניק ארטס'. את השיפור העצום בגרפיקה יחסית למשחקים הקודמים ממש קשה להסבר. בכנות, לא האמנתי שמשחק כל כך יפה יכול לרוץ בצורה כה חלקה בקונסולת הפלייסטיישן 2. המראה החדש הופך את NBA Street V3 ליותר ריאליסטי ופחות צבעוני וקרטוני מהמשחקים הקודמים, אולם השינוי רק מוסיף למשחק ולאווירה.

פס הקול מוצלח, המשחק 'ממקסס' בין הרצועות השונות תוך כדי משחק באופן משכנע, אולם המגוון קצת מוגבל וחוזר על עצמו בסופו של דבר. וכמובן, יש את הקריין. אנשים שאני מכיר דווקא אוהבים את השטויות שלו, אבל אני לא מסוגל לסבול אפילו רגע במחיצת הערותיו. במשחקים שלי, הוא בעיקר שותק.
 

היכנסו לעניינים, היכנסו לקצב

האם נותר משהו שאנשי 'אלקטרוניק ארטס' יוכלו לשפר עבור הגרסה הרביעית, שתגיע בוודאי בשלב זה או אחר, אולי כבר לפלייסטיישן 3? לא הרבה, למען האמת. במתכונתו הנוכחית, NBA Street V3 הוא משחק כדורסל כמעט מושלם, הישג נדיר שאסור לפספס. חובבי הסדרה הותיקים וחובבי כדורסל לא זקוקים לעוד מילה אחת נוספת. זה המשחק שלכם, רוצו לחנויות עכשיו.

לא רק לאוהבי הספורט מציע NBA Street V3 אתגר מיוחד. אופי המשחק, מהירותו וקצביותו, כל אלו הופכים אותו למשחק ארקייד נהדר לכל אחד כמעט. בין אם אתם חובבי מרוצים או פעולה, אסטרטגיה או מכות - המלצתי חד משמעית: אם יש לכם כסף, קחו את NBA Street V3 לניסיון בהקדם האפשרי, גם אם הוא לא נראה לכם מעניין בכלל. היכנסו לעניינים, היכנסו לקצב. אתם עוד תודו לי אחר כך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by