ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע: מסנג'ר בסטייל 

תוכנות השבוע: מסנג'ר בסטייל

 
 
אורי גושן

תוכנת החיפוש של גוגל - עכשיו בגירסא מלאה, פרגנו למסנג'ר שלכם בפיצ'רים מגניבים, התוכנה שתעשה לכם חשק לצייר ומשחק קווסט מצחיק אש

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לדבר בסטייל

 
CustoMess

רובנו משתמשים במסנג'ר של מיקרוסופט בלי יותר מדי עניין. שולחים הודעה פה, מוסיפים סמיילי שם, ותוקעים את התמונה מהבר-מצווה שלנו בריבוע הקטן והדחוס-משהו של חלון השיחה. למי שאוהב להשקיע, קיימות אפשרויות רבות לשיפור חווית הצ'יטוט שלכם, והתוכנה הבאה היא בהחלט אחת המעניינות שבהן.

שער פלאש אינטראקטיבי זה יספק לכם את הדרך הנוחה והקלה ביותר להוריד רגשונים (סמיילים), רקעים יפהפיים, תמונות לשימוש בתור התמונה שלכם וגם סמלים בצורת גופנים מאויירים. חלון התוכנה מחולק לשני חלקים, כאשר צידו השמאלי מציג את הקטגוריות השונות (כאמור רגשונים, רקעים, תמונות להצגה וכד'), וצידו הימני מכיל את הפריטים מהם תוכלו לבחור.
 
 
לחיצה על פריט כלשהו ברשימה, תפתח חלון קטן בו תישאלו באם ברצונכם להתקין את הערכה. אם ברשותכם מסנג'ר בעברית, השלב הבא יהיה לחיצה על כפתור "התקן" אשר יופיע מיד לאחר מכן. לאחר כמה שניות, הערכה אצלכם במסנג'ר, ואתם יכולים להתחיל ולהשתמש בה באופן מיידי. מאחר ומדובר בשער אינטראקטבי המתעדכן מדי פעם, יש צורך בחיבור לרשת לצורך הפעלתו.

שימו לב: במידה והערכות אינן מתעדכנות, יש לסגור ולפתוח מחדש את חלון המסנג'ר, והבעיה אמורה לבוא על פתרונה.
 

פרטים נוספים

גודל: 118KB

גירסה: 1.15

מחיר: חינם

להורדה
 
 

חיפוש במהירות האור

 
Google Desktop Search

לפני שבוע שוחררה הגירסה המלאה של מנוע החיפוש השולחני של גוגל. כזכור, גירסת הבטא הציגה ביצועים מרשימים למדי אך כללה את האפשרות לחפש מסמכים מסוגים בודדים בלבד, ולא האמינה בסיסמאות. כעת, נוספו פורמטים רבים של קבצים ואפשרות להגביל את החיפוש ולא לכלול מסמכים המוגנים על ידי סיסמא.

כמו כן, תוכלו לחפש קבצי PDF, תמונות בפורמט JPG, GIF, PNG, BMP, וידאו מסוג AVI, MPG, WMV, קבצי מוסיקה כגון MP3, WMA, WAV ועוד. בנוסף, מנוע החיפוש יודע לקרוא תגיות MP3 וניתן לאתר שירים על פי שם השיר או האמן. אם גלשתם ברשת באמצעות דפדפנים כגון נטסקייפ או מוזילה (ופיירפוקס), או קיבלתם מיילים באמצעות תוכנות הדואר של הדפדפנים הללו - גוגל ימצא לכם אותם ויציג לכם את היסטוריית הגלישה.
 
 
מנוע החיפוש השולחני צורך משאבי מערכת נמוכים ביותר, פועל ברקע בזמן שאתם משתמשים במחשב שלכם, וכך לא פוגם בעבודה השוטפת. כאשר המחשב במצב של חוסר פעילות (idle) התוכנה מאנדקסת (עורכת מיפוי) את כל התכנים שהמחשב מכיל, וכך מאפשרת למעשה למצוא את הפריטים הכי נידחים במהירות הגבוה ביותר.

בשורת המשימות תגלו את שדה החיפוש של התוכנה, ותוכלו לבחור באם החיפוש יערך ברשת, או במחשב שלכם. תוצאות החיפוש יתקבלו בתוך הדפדפן שלכם ויראה ממש כמו תוצאות חיפוש שנערך באתר גוגל ברשת. אם תרצו להרחיב את יכולות החיפוש של גוגל במחשב שלכם, תוכלו להתקין פלאג-אינס אשר יאפשרו לה למצוא סוגי קבצים נוספים כגון מידע המצוי בקבצי ZIP, מסמכים שונים (כגון אופן-אופיס) ועוד.
 

פרטים נוספים

גודל: 400KB

גירסה: 1.0

מחיר: חינם

להורדה
 

שקט, מציירים

 
Tux Paint

למרות שהצייר שלפניכם מיועד בעיקר לילדים קטנים, הצלחתי איכשהו להשתחל לקבוצת הגילאים המתאימה על פי הגדרת התוכנה (3 ומעלה) ולהשתמש בה בעצמי. הופתעתי עד כמה יצירתי אני יכול להיות, בהתחשב בעובדה שאפילו הורי לא הסכימו לתלות את ציורי הגן שלי על המקרר.

לאחר שהתקנתי את התוכנה הופתעתי לגלות כפתורים גדולים, ברורים ובעברית. הבר השמאלי מציג את הכלים העומדים לרשותכם, הבר התחתון את פלטת הצבעים, והבר הימני את סוגי המברשות השונים. אחד מהפיצ'רים הבולטים של התוכנה היא הצלילים המושמעים בכל פעם שנבחר כלי ציור, צבע או סוג מברשת. כם כאשר תציירו על משטח העבודה עצמו יושמע הצליל של אותו הכלי, ולמרות שזה יכול להעיק בשלב כלשהו, תמיר אפשר לנטרל אותו בחלון ההגדרות.
 
הציור באדיבות אולגה, בת 5, מפולין
 הציור באדיבות אולגה, בת 5, מפולין   
הכלים איתם תוכלו לעבוד כוללים מברשת ציור בגדלים קבועים ובצורות משתנות, ציור קווים ישרים וצורות גיאומטריות, הוספת טקסט חופשי (קיימת תמיכה בעברית רק ללינוקס), חותמות (הטבעת ציורים קבועים על משטח הציור), אפקטים מיוחדים הנקראים "קסמים" (ציור "קשת בענן", טשטוש, ניצוצות, צביעת שטחים ועוד) ואפילו אפשרות לבטל או לבצע מחדש פעולות אחרונות, לשמור ולטעון תמונות ולהדפיסן.

מאחר והתוכנה מיועדת בעיקר לילדים, היא כוללת אפשרות לשנוי הגדרות שיהפכו את השימוש בה לפשוט יותר, או לנטרל אפשרויות שעשויות לגרום לנזק (על ידי ילדים). למשל, החזקת סמן העכבר בתוך חלון התוכנה (כדי שלא "יתעסקו" עם שולחן העבודה), נטרול כפתורים שונים (יציאה, הדפסה), שינוי הספרייה בה נשמרים הציורים ועוד. בנוסף, אם תרצו לשנות את שפת הממשק תוכלו לעשות זאת גם כן מתוך חלון ההגדרות (קובץ הפעלה נפרד) ולבחור באחת מעשרות השפות הנתמכות (צרפתית, גרמנית, פולנית, רוסית, אנגלית, עברית....)

טיפ: תוכלו להוסיף "חותמות", כלים ואפקטים על ידי הוספת קבצי תמונה בפורמט PNG לתת-הספריות המתאימות של התוכנה. תוכלו להשיג תמונות מסוג זה בחינם, ובהמוניהם - כאן.
 

פרטים נוספים

גודל: 3.28MB

גירסה: 0.9.14

מחיר: חינם

להורדה
 

מחמור, לגיבור

 
Dink Smallwood

דינק הוא איכר בגיל הטיפש-עשרה, חצוף ושובב אך בעל אנרגיה ומוטיבציה רבה לגדול ולהתפתח. הוא נשלח על ידי אימו להאכיל את החזירים בדיר, ומשם מתגלגל למשימות נוספות המתרחשות ברחבי האי בו הוא גר. הוא ישוטט ביערות, מערות, נחלים ושבילים מסתוריים, יצבור כוח, ילמד קסמים וילחם באויבים. הגרפיקה במשחק חביבה ביותר, אך במיוחד בולטת הנימה ההומוריסטית שלו. בכל שלב בו תפגשו דמות כלשהי, תהיה לכם אפשרויות דיאלוג משעשעות כמו "להתחיל עם בחורה", להתרגז על אמא בלי סיבה", להגיד לאשה הזקנה שאיבדה את הברווז שלה שהיא "יכולה לדחוף אותו ל...", ועוד.

למרות שהמשחק שוחרר לראשונה בשנת 1997, אין כמו אווירת רטרו-קווסט כדי להחזיר עטרה ליושנה, במיוחד כשמדובר במשחק משעשע, הומוריסטי וממכר כל כך. בנוסף, מי שהספיק לסיים את המשחק יוכל להעשיר את עולמו (וגם את עולמו של דינק) על ידי הורדת מפות משחק נוספות שנוצרו על ידי קהלית השחקנים ברחבי העולם, הנקראות D-Modes. אם זה לא מספיק ויש לכם מספיק זמן פנוי על הידיים, תוכלו אפילו להכין עולמות משלכם ולהעלות אותם לרשת לשימוש הציבור הרחב.
 

פרטים נוספים

גודל: 16.3MB

הגבלות: אין

מחיר: חינם

להורדה
 

ועכשיו, אתם

רוצים להמליץ לנו על תוכנות או משחקים?

כתבו לנו ל: software@nana.co.il

יש לכם שאלות?

בקרו בפורום התוכנות

נתקלתם בבעיה?

נסו את ערוץ התמיכה הטכנית
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by