ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להוציא את הפוליטיקה מהבלוגים! 
 
 והרי החדשות: ``רפובליקנים זה רע, דמוקרטים זה טוב``   
 
מערכת חיים ברשת

הקרב הבא במלחמה על השאלה מיהו בלוגר: האם על אתרי בלוגים יחולו כללים החלים על גופים פוליטיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ימים ספורים לאחר פסק הדין בפרשת אפל שקבע כי הבלוגרים לא יהנו מחיסיון עיתונאי, נראה שהמאבק על השאלה מיהו עיתונאי רק הולך ומתחמם. הפעם מבקשים מחוקקים ופובליציסטים דמוקרטים לוודא שחופש העיתונות של הבלוגרים לא ייפגע בכך שהם יוגדרו כגופים פוליטיים. אלה וגם אלה שלחו מכתבים לוועדת הבחירות המרכזית וביקשו להבטיח שעל אתרים כמו Wonkette.com ו-Freerepublic.com, הממלאים תפקיד חשוב בדיון הציבורי, לא יחולו הכללים של מימון מסעי בחירות. דיווח של אתר CNET.

הרקע לסיבוב הנוכחי במאבק הוא האפשרות שוועדת הבחירות תהפוך החלטה מ-2002 על פיה פעילות אינטרנטית לא נחשבת "פעילות פוליטית מתואמת". בשנה שעברה קבע בית המשפט כי ההחלטה רחבה מידי ושלח את ועדת הבחירות לעשות שוב חושבים. ההחלטה החדשה צפויה להתקבל עד סוף החודש. אם אכן תתהפך ההחלטה, משמעות הדבר היא שעל פעילות באינטרנט יתחילו לחול החוקים שמסדירים מימון קמפיינים פוליטים.

גורמים המתנגדים לשינוי הדגישו בעיקר את האובדן לשיח הציבורי שתגרום העברה של הבלוגים מהצד המדווח לצד המעורב. בהודעה שפירסמה קואליציית האונליין, גוף המורכב מבלוגרים וגורמים פעילים ברשת, נטען כי "קרטליזציה של הבלוגים תעקר את ההשפעה של קולות חדשים בחיים הפוליטיים ותהווה שירות רע למיליוני מצביעים הניזונים מפרשנות פוליטית מקורית ומעשירה ברשת".

לדעתם הצטרפו כבר 14 חברי בית הנבחרים שברכו על הגיוון בהשקפות שמייצרת תרבות הבלוגים. בקבוצה חברים אגב, 13 נציגים דמוקרטים ורפובליקני אחד.

מנגד טוענים בוועדת הבחירות כי הבלוגים הפוליטיים להם העניין נוגע הם למעשה גופים עם אוריינטציה פוליטית לא מבוטלת. בתור שכאלה, מזהירים בוועדה, הם עלולים לחטוף קנסות במידה שיעבדו צמוד מידי לקמפיינים פוליטיים. ב"צמוד מיד" הם מתכוונים, למשל, לפירסום ללא עריכה של הודעות לעיתונות שמוציאים מטות הקמפיינים. דובר ועדת הבחירות ניסה עם זאת להרגיע מעט וטען שבסך הכל הוועדה נהגה עד כה בריסון בכל הקשור להסדרת פעילות מקוונת. לכן, לטענתו, אין כל סיבה להניח שהמגמה הבסיסית תשתנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by