ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הספאמר של ישראל מגיב 
 
 
אורי ברקוביץ`

מלך הספאם מסביר למה מותר לו לשלוח זואר זבל באמצעות הוטמייל: זה כמו שקונדיטור יאסור על ליצנים לזרוק עוגות קצפת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הספאמר אמיר גנס שנתבע על ידי מיקרוסופט, ו-MSN ישראל על הפצת דואר זבל משיב אש. בכתב ההגנה שהגיש לבית המשפט דוחה גנס את הטענות נגדו אחת אחת, ושולח חיצים לכל עבר, אל מיקרוסופט, העומד בראשה, הסניף הישראלי ושירות דואר אותו הוא מספק - הוטמייל.

את דבריו פותח גנס בהכרזה כי התביעה נגדו היא טורדנית, קנטרנית, הזויה וחסרת עילה. לטענתו כל מטרתה היא לנסות לסלקו משוק הפירסום באינטרנט באמצעות הליך משפטי יקר וממושך. את שירות הוטמייל בו השתמש על מנת לפרסם את לקוחותיו הוא מכנה "בין השירותים הנחותים ביותר הקיימים באינטרנט". לטענת גנס בנוסף לרצון להדוף את מתחריה, מונעת מיקרוסופט מתסכולים בשל כשלים טכניים במוצריה. על פי גירסת גנס את התיסכולים הללו היא פותרת "באמצעות שחרור מאסיבי ותמידי של עדכוני תוכנה בלתי יעילים ובאמצעות תביעות משפטיות".

בתביעה שהוגשה על ידי מיקרוסופט לבית המשפט המחוזי בתל-אביב לפני כחודש נטען כי גנס והחברה שבבעלותו הם הספאמרים הראשיים והמובילים בישראל. יתירה וחמור מכך, נטען בתביעה כי במספר מקרים שלח הנתבע מיילים תוך התחזות כי מקורם בהוטמייל ישראל, על מנת לגרום למקבלי המיילים לחשוב כי הם מגיעים ממקור בטוח. כמו כן, נתבע מגנס להפסיק לשלוח ספאם למנויי הוטמייל בארץ ובעולם, לחדול מלהעביר לצד שלישי אמצעים להפצת דואר זבל ולפצות על נזקים שנגרמו לשירות הוטמייל, בסך של 5 דולר לכל מייל שנשלח. אז העריכו במיקרוסופט כי הנתבעים הפיצו לפחות 10 מיליון הודעות דואר זבל באמצעות הוטמייל, ומכאן שעליהם לפצותם ב-50 מיליון דולר. עם זאת הועמדה התביעה על סך 2.5 מיליון שקל בלבד לאור סיכויי הגבייה מהנתבעים וכנראה גם מתוך רצון לחסוך את אגרת בית המשפט הגבוהה שהתובעת היתה נאלצת לשלם לו ביקשה לתבוע את הסכום המלא.
 

"לא עומדים בעומס? תרחיבו את התשתית"

גנס, שכאמור לא מיוצג על ידי עורך דין, מנסה לאורך כל כתב התביעה לשלול מן הבסיס את כל הנחות היסוד של מיקרוסופט. הוא מתחיל בראש ובראשונה לשלול את הגדרתו כספאמר. הוא גוזר גזרה שווה בין פעילותו העיסקית לבין שירות של דיוור ישיר שמציעה מיקרוסופט עצה באתר הבית של MSN ישראל. כמו כן הוא מתפלפל בהגדרות המילה ספאם וטוען בעצם כי על פי ההגדרות של מיקרוסופט, גם מכתב הנשלח לאזרח מבית המשפט הוא ספאם כיוון שהאזרח "לא מעוניין בו".

לטענה כי דואר הזבל גורם לסתימת הרשת משיב גנס בפשטות בטענה: "דואר אלקטרוני מסחרי אכן מחייב הערכות טכנולוגית ופיתוח תשתיות מתאימות". הוא משווה את רשת האינטרנט להתפתחות תשתית הכבישים והרכבות במאה שעברה. לא עומדים בעומס? שואל למעשה גנס, ועונה: אז תרחיבו את התשתית.

כמי שהוכתר כמלך הספאם הישראלי, מודע גנס לתדמית השלילית של דואר הזבל באשר הוא. מקורה של זו, לדעת גנס, בעובדה שלמפרסמים לגיטימיים בדואר אלקטרוני נדבק הדימוי של משלחי וירוסים, ונוכלי רשת המבצעים הונאות בכרטיסי אשראי. על הטענה כי ספאמרים הם טפילים הוא משיב כי הוא כלל אינו מעמיס על המחשבים המארחים, במיוחד אם משווים גודל ממוצע של דואר זבל ל"שירותים אחרים שמעניקות התובעות כגון הורדת סרטים ומוסיקה".

אבל הנימוק המשעשע ביותר של גנס הוא זה ההודף את טענת הוטמייל על פגיעה בשמה הטוב, וכך הוא כותב: "התובעות מספקות שירות ומוצר של דואר אלקטרוני תחת המותג HOTMAIL. לאחר שאדם כלשהו משתמש במוצר ובשירות זה לשם תכתובת כלשהי... באות אליו התובעות בטענות שונות ומשונות על ביצוע עוולה מסחרית כלפיהן בגלל השימוש שהתירו. למה הדבר משול? לקונדיטור האופה עוגות קצפת, ואוסר לזרוק אותן על פרצופם של ליצנים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by