ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אלטמן והאינדיאנים 

אלטמן והאינדיאנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הופה, הנה אלגוריה. פול ניומן ב``באפלו ביל והאינדיאנים``
 הופה, הנה אלגוריה. פול ניומן ב``באפלו ביל והאינדיאנים``   


הדעות לגבי רוברט אלטמן עדיין חלוקות בחדרי ליבו של כותב שורות אלה. יש ימים שהוא מתעורר וחושב לעצמו: "רוברט אלטמן!" - ומנגד, יש ימים שהוא מתעורר וחושב לעצמו: "רוברט אלטמן..." - ויש ימים שהוא מתעורר וחושב על דברים אחרים בכלל, אך לא על ימים אלה באנו לדבר, אם כי ללא ספק הם מהווים קבוצה מעניינת יותר מאשר שני הסוגים הקודמים.

"באפלו ביל והאינדיאנים" הוא מסוג הסרטים שאם אתה נותן להם צ`אנס, ויש לך סבלנות, והיד לא עצבנית על השלט, הם בהחלט שייכים לז`אנר "רוברט אלטמן!".

פול ניומן הוא באפלו ביל האגדי, גיבור המערב הפרוע שהפך לאמרגן קרקסים מסחריים ובנאלים, והסרט הוא - הופה! - אלגוריה לדרך בה אמריקה ממסחרת את גיבוריה, הופכת אותם למטבע קשה, משווקת אותם בעולם כולו ודופקת קופה. מזעזע, נכון? מצד שני, רוברט אלטמן עצמו עשה מהמונח "אלגוריה" קריירה מסחרית מצליחה. זה המילכוד האמיתי: אמריקה מרויחה גם כשהיא מוכרת לך גיבורים, גם כשהיא צוחקת עליהם, וגם בסוף כשהיא צוחקת על עצמה.
 
ועדיין, זה סרט יפהפה. פול ניומן נוגע ללב, ברט לנקסטר מבריק בתור סופר מחורבן שהופך את באפלו לגיבור עממי, וג`רלדין צ`פלין נהדרת בתפקיד אנני אוקלי. ברקע אפשר לתפוס את הארווי קייטל הצעיר ואת ג`ואל גריי, והתסריט נכתב על ידי אלטמן ואלן רודולף. ומעניין להשוות ל"ביל היקוק הפראי" של וולטר היל, על אותו נושא, 20 שנה מאוחר יותר (שהוקרן בערוץ 4 בשבת שחלפה, ומן הסתם יזכה לשידור חוזר מתישהו בקרוב).


"באפלו ביל והאינדיאנים", יס 3, שני 20:10
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by