ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
היסטוריה: בלוגר ראשון בבית הלבן 
 
 
מערכת חיים ברשת

גארט גראף זכה לאישור הבית הלבן להסתפח לתא הכתבים של הבית הלבן הרבה בזכות העיתונות הרגילה ולא מעט ויטמין P

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד ניצחון לבלוגרים: גארט גראף הוא הבלוגר הראשון בהיסטוריה הקצרה של המדיום שזכה לאשרת כניסה לעיתונאים מן הבית הלבן. גראף קיבל את האישור לשם ביצוע תפקידו כעורך FishbowlDC, בלוג המתפרסם באתר Mediabistro.com. דיווח של הניו-יורק טיימס.

את הרעיון לנסות לזכות באישור הנכסף קיבל גראף מפרשת גוקרט, בה זכה עיתונאי של אתר אינטרנט רפובליקני בכרטיס כניסה לבית הלבן. הפרשה ההיא העלתה לסדר היום את השאלות מיהו עיתונאי ומהם הקריטריונים להיכלל במועדון העיתונאים של הבית הלבן.

טענת הבית הלבן כי די פשוט להשיג את האישור הדליקה את גראף והוא גמר אומר לבדוק אותה. הוא יצא לדרך ואף תיעד את קורותיו בבלוגו. כצעד ראשון הרים גראף את השפופרת (או משהו דומה...) והחל לחייג. 20 שיחות לא קידמו אותו בסנטימטר. גראף החל לצבור קהל תומכים גם בקרב בלוגים גדולים ממנו והתנועה בבלוגו צמחה פי עשרה, אבל גם עובדה זו לא עזרה לו ממש.

הישועה החלה לעשות סימנים של "אני באה" רק לאחר שלמאמציו הצטרפה מי אם לא – העיתונות הקונבנציונלית. "ב- USA Today החלו להרים טלפונים ביום חמישי וה-CNN הזכיר את המקרה בתוכנת 'בתוכיי הפוליטיקה'. אפילו נשיא איגוד עיתונאי הבית הלבן העלה את הסוגייה בפני לשכת העיתונות של הבית הלבן", סיפר גראף שהודה בפירוש כי רק הודות למאמצים אלה כלל שמו לב אליו.

לדובר הבית הלבן, סקוט מק'ללאן, היתה תגובה שהאירה את הדברים באור קצת אחר. לטענתו, למעשה לא מדובר רק בהחלטה של הבית הלבן. הוא סיפר כי הוא נפגש עם ראשי תא העיתונאים של הבית הלבן והם אלה אשר החליטו לאפשר לגראף להצטרף לשורותיהם. "מדובר בחדר התידרוך של העיתונאים ומי שיצטרך לשרטט גבולות חדשים, זה האיגוד שלהם", הסביר מק'לאלן.

לאחר שקיבל את האישור אמר גראף כי הוא מופתע מן הסיוע שקיבל מהעיתונאים "האמיתיים" בפרט לנוכח האיבה בין הבלוגרים לעיתונאי הזרם המרכזי.

אם זאת, יש לזכור שציון הדרך הזה בתרבות הבלוגים, הושג דווקא הודות לאדם שאינו בלוגר קלאסי. גראף עצמו הוא עיתונאי לשעבר ונצר למשפחת עיתונאים ותיקה. עובדה זו לא מעיבה על השמחה של פרופ' ג'יי רוזן מאוניברסיטת ניו-יורק ומומחה לבלוגים. לדבריו האודיסאה של גראף חשובה משני טעמים. האחד, הוא הוכיח כי השגת אישור העיתונאי קשה מאשר טענו קודם לכן בבית הלבן. שנית, גראף הרחיב את ההגדרה של 'מהי עיתונות', בדיוק כפי שעשו הטלוויזיה והרדיו לפניו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by