ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדריך: כך תאיצו את אימיול 
 
 
ניצן וידנפלד

אימיול מקרטעת לכם כמו סובארו ישנה? הגיע הזמן לבצע בה שדרוג רציני, ולתת לה לעוף כמו שצריך. המדריך המלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר נתנו לביטורנט שלנו זריקת מרץ. היום, בשעה טובה, נשלח גם את האימיול לסדנת שיפורים קשוחה. הוא יזכה למהירות מסחררת. אימיול – יש. מדריך – יש. קדימה לעבודה.

היום אנחנו נשחרר לאימיול שלנו את הצ'אקרות, או במילים אחרות:
* נגדיר את האימיול בצורה הטובה ביותר
* נחפש את ההורדות שלנו במקומות הנכונים
* נכיר את גירסאות האימיול המיוחדות
 

שלב ראשון - סדנת שידרוג

רשת ה-eDonkey2000, המשמשת את תוכנת אימיול, היא רשת שיתוף הקבצים הגדולה ביותר באינטרנט. היינו מצפים, אם כן, שההגדרה של האימיול תהיה פשוטה וקלה, כיאה לתוכנה שמשמשת שלושה מיליון בני אדם בעולם בכל רגע. משהו בסגנון "הקלקה כפולה ואז Enter". היינו גם מצפים שהפיקיות יבינו כבר את הרמז ("אה פואה"). שני הדברים לא עומדים להתרחש בקרוב. לפיכך, בכדי להפיק את מקסימום המהירות מהאימיול בכל זאת, אנו נאלץ ללמד אותו מספר טריקים.
 
 
לכל רשת יש את השיטות שלה לגרום לאנשים לשתף קבצים. באימיול ישנה היררכיה - כל משתמש מקבל מספר סידורי - ID - כשהוא מתחבר למערכת. על אלה בעלי המספרים הנמוכים נאסר ליזום קשר עם בעלי המספרים הגבוהים, אלא אם האחרונים פנו אליהם קודם (לא, אין צורך ב"הקשב"). איך משיגים ID גבוה? זה לא מסובך במיוחד - עלינו רק לאפשר למשתמשים אחרים ברשת להתחבר אל המחשב שלנו.

תוכנת האימיול מזכירה לנו ברגע החיבור לרשת האם קיבלנו מספר סידורי גבוה (High ID) או נמוך (Low ID), בחלקו הימני התחתון של מסך ה-Servers (שרתים).
 
 
 
בכדי לאפשר לאחרים להתחבר אל האימיול שלנו, עלינו להגדיר את הפורט (הכניסה) המתאים, ולאפשר דרכו גישה בפיירוול שלנו. הפורטים המשמשים את אימיול ממוספרים מסורתית ב-4662 ו-4711. כפי שאנחנו כבר יודעים (משום שקראנו את המדריך הקודם בסדרה, שעסק בביטורנט), זה לא רעיון טוב להשתמש בפורטים הידועים, וגם במקרה של האימיול אנחנו נתחכם ונגדיר לו מספר פורט מקורי. ניגש לתפריט Preferences (העדפות), ונבחר בכרטיסיית Connection (חיבור). בשדה Clientport (פורט קליינט) נרשום את המספר שבחרנו, 7019.
 
אם מופעל במחשב שלנו הפיירוול הפנימי של Windows, אנחנו לא צריכים לרוץ ולהגדיר את הפורט, מישהו כבר חשב על זה בשבילנו. כל שיהיה עלינו לעשות הוא להקיש על הכפתור הנמצא מתחת לשדה הפורט שבתפריט האימיול. במקרה שהפיירוול שלנו הוא מתוצרת אחרת, יהיה עלינו לפתוח את הכניסה באופן ידני.
 
השרת שאליו אנחנו מחוברים מחשב את מהירות ההורדה שנקבל, בין השאר על ידי נתוני החיבור שאנחנו מספקים לו. זה לא המקום לשקר: אם נספר לשרת שיכולת ההורדה שלנו גדולה מהאמיתית, הוא יצפה גם ליכולת העלאה מופרזת (לא נוכל, לדוגמה, להגדיר מהירות הורדה של מגה לשנייה, ומהירות שליחה של 1k. לא מאמינים לי? נסו בעצמכם). זה הזמן לומר את האמת, ולהקיש אותה בשדות Download (הורדה) ו-Upload (העלאה) בראש החלון.
 
בכדי שלא לחנוק את מהירות ההורדה שלנו (מי שלא זוכר מדוע מוזמן לקרוא את מדריך הביטורנט בשנית), נגביל את מהירות השליחה ל-80% מהמקסימום. נסמן את Upload limit (מגבלת העלאה), ונזיז את הסמן שמתחת עד לקבלת ההגבלה הרצויה. את מהירות ההורדה אנחנו לא נגביל כמובן.
 
חוק ידוע בעולם ההורדות הוא שככל שיותר אנשים שולחים לנו את הקובץ הרצוי, כך נקבל אותו מהר יותר. אבל האימיול מגביל את מספר המקורות לקובץ ואת מספר האנשים שאנחנו יכולים להתחבר אליהם לשם הורדה. מדוע? משום שמערכות ישנות (Windows 98 או ME למשל), וראוטרים מתוצרת גרועה לא מסוגלים לטפל בכמות כזו של חיבורים. אם מערכת ההפעלה שלנו היא XP, אין טעם בהגבלה הזאת, ולכן נקיש בשדות Max sources/file (מקורות לקובץ) ו-Connection limits (מגבלות חיבור) את המספר 2500. כעת ההגבלה על כמות החיבורים עומדת על 2500 - מספר גבוה מספיק בכדי שלא לפגום במהירות ההורדה שלנו. אם לאחר השינוי הראוטר שלנו בבית מתחיל לעשות בעיות (להתנתק או להאט את התעבורה), נקטין את ההגבלה בקפיצות של 500 עד שהראוטר יתייצב.
 
נסיים עם התפריט הנוכחי בכך שניגש אל שדה ה-Network (רשת) ונוודא ששתי התיבות מסומנות. כך יתאפשר לנו חיבור לרשת ה-eDonkey2000 ולרשת ה-Kademlia כשזו תצא משלב הבטא. כעת תפריט ה-Connection (חיבור) שלכם אמור להראות כמו זה שבתמונה (בהתאם למהירות החיבור שלכם כמובן).
 
 
למרות שכבר הסרנו את ההגבלה על כמות החיבורים המתאפשרים בו-זמנית, האימיול שלנו עדיין יתבייש להתחבר לכולם בבת אחת. הוא ימתין בין חיבור לחיבור, משום שמערכות הפעלה ישנות לא היו מסוגלות להתמודד עם משימה גדולה כל כך. אנחנו (אם מותקנת אצלנו מערכת XP) נסביר לאימיול שאין צורך להתבייש. נעבור אל החלונית Extended Settings (הגדרות מורחבות), נקיש על האפשרות הראשונה - Max new connections (מקסימום חיבורים חדשים) - ונזין את הערך 1000. כעת האימיול שלנו ינסה להתחבר לעד 1000 מקורות בפרק זמן של 5 שניות.

ביכולתנו לצ'פר אנשים ששולחים לנו קבצים, על ידי קידומם בתור להורדה מאיתנו. זהו רעיון טוב משום שאותם אנשים יקדמו גם אותנו בתור שלהם באותו אופן בדיוק. לכן נסמן גם את Use credit system (השתמש במערכת הקרדיטים).
 
כעת נקיש על OK. האימיול שלנו עבר בהצלחה את סדנת השידרוגים.
 

שלב שני - מחפשים/מוצאים

 
השיטה האינטואיטיבית ביותר למציאת קובץ שאנחנו מעוניינים בו היא כמובן לחפש אותו. זאת נעשה על ידי מעבר לתפריט Search (חיפוש). ברירת המחדל של אימיול היא לחפש בשרת שאנחנו מחוברים אליו בלבד. אנחנו כמובן מעוניינים שבקשת החיפוש שלנו תישלח לכל השרתים. תהליך החיפוש אמנם יימשך מעט יותר, אבל את ההבדל נראה בכמות התוצאות שנקבל. לכן בשדה Method (שיטת חיפוש) נבחר Global Server (גלובלי בשרת). אל תדאגו, ההגדרה נשמרת, גם לחיפוש הבא.
 
עוד שיטה למציאת קבצים היא קבלת לינק אימיול מאתרי לינקים. אתרים אלה מאגדים קישורים לרשת ה-eDonkey2000, שמצביעים על קובץ ספציפי שאותו אנחנו מחפשים (גם אם ישנם מספר קבצים בעלי אותו שם). השיטה זהה לחלוטין לשיטה שבה משתמש הביטורנט. רשימה מעודכנת של אתרי לינקים פועלים תמצאו כאן, ואסור לשכוח כמובן את אתרי הלינקים הישראלים: WarezFAW, Lionetwork ו-lala.
 

שלב שלישי - כל אחד והאימיול שלו

מכיוון שפרוייקט האימיול מבוסס על קוד פתוח, מפתחים מכל העולם משפרים אותו ומוציאים גרסאות משלהם. גרסאות אלה נקראות מודים (Mods). כל מוד מכיל יתרונות משלו, כשהמשותף לכולם הוא הממשק - כך שגם אם אנחנו מעוניינים לנסות מספר רב של מודים, לא נצטרך ללמוד לתפעל כל אחד מהם בנפרד.
 
החיסרון שבמודים הוא שהם נוטים להיות לא יציבים ומלאי באגים, משום שהם מפותחים על ידי קהילות קטנות שלא מסוגלות לבדוק אותם לעומק. למי שמרגיש שהוא מוכן לנסות משהו חדש, נמליץ על אחד המודים הישראלים לאימיול - המוד של אתר WarezFAW (שניתן להשיגו כאן). מה כל כך מיוחד בו?

המפתח, המכונה Analyzer, מסביר שהמוד שלו מותאם במיוחד למוריד הישראלי. המוד מזהה את ספקית האינטרנט הישראלית שלנו, ומנסה להוריד את הקובץ המבוקש מהשרתים שלה לפני שהוא פונה אל המשתמשים בחו"ל, שמטבע הדברים יכולים לספק לנו מהירות קטנה בהרבה. מלבד זאת הוא כולל עידכונים אוטומטיים וחיפוש מובנה באתר WarezFAW.
 
המוד של Analyzer הוא מוד חוקי: הקוד שלו פורסם והוא לא מרמה בתורי ההורדה ובמהירויות שהוא מדווח עליהן לשרתים. קיימים גם מודים לא חוקיים שכן מבצעים את הפעולות הללו. אנחנו כמובן לא ניגע באלמנט הזה, גם משום שאנחנו נגד רמאויות (שיכולות לגרום לכך שאיש לא יוכל להוריד מהרשת), וגם משום שהמודים הלא חוקיים נחסמים בשרתים זמן קצר לאחר יציאתם.
 
ושוב חשוב להדגיש: הורדות של חומר מוגן הן לא חוקיות! לא חסרות הורדות חוקיות להעסיק את האימיול שלכם. מישהו צריך לשמור על החוק בישראל, לעזאזל!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by