ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנבחרות: נגני מוסיקה 
 
 
אורי גושן

רוצים לרענן את נגן המוסיקה שלכם? ואולי לראות וידאו הרבה יותר בקלאסה? להלן התוכנות הכי טובות שיעשו את העבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נמאס לכם מנגן המדיה הקבוע שלכם? אפילו המוסיקה נשמעת בנאלית? הגיע הזמן להחליף נגן, ותופתעו - יש יופי של אופציות בשוק. בכתבה הבאה נציג לכם את חמשת התוכנות הכי טובות שקיימות היום ברשת ועוסקות רובן ככולן בניגון מוסיקה ווידאו. גם אם הם לא ישפרו את המוסיקה שאתם שומעים, הם בהחלט עשוים לגרום לה להרגיש אחרת.

הורדה נעימה!
 

Media Player 10

 
הברירה הטבעית בכל מחשב עליו מותקנת מערכת ההפעלה "חלונות" היא (מה לעשות) ה- Media Player. טוב? רע? תלוי את מי שואלים ותלוי לאילו צרכים. הממשק שלה אמנם נוח, אך עשוי להיות מעט מבלבל: במצב בו החלון בגודלו המקסימלי, ישנן 2 סטים של לחצני שליטה אחד מעל השני שלא ברור מה הצורך בהם. אמנם הם מבצעים את אותה הפעולה (סגירה, הקטנה או הגדלה של החלון), אך תמיד יהיו מספר שניות של היסוס לפני שתלחצו עליהם.

נגן המדיה של חלונות נראה ככלי יעיל, נוח וידידותי לנגינת קבצי מדיה. הוא נפתח במהירות, מנגן את מרבית קבצי המדיה ללא בעיה, הוא כולל אפשרות להעתקת שירים מתקליטורי שמע (Ripping), כלי לצריבת שירים על דיסק, תחנות רדיו מקוונות, מדריך מדיה מקוון (למי שאוהב חדשות בידור), סקינים שונים, אפשרות לסריקת המחשב לאיתור קבצי מדיה, סנכרון לנגנים ניידים ועוד. עם זאת, התמיכה שלה בפורמטים פחות פופלאריים לוקה בחסר, ולעיתים רבות גם לאחר חיפוש היא לא תמצא אותם. כמו כן, לא ניתן להקטינה למגש המערכת, היא צורכת משאבי מערכת רבים יחסית, ואם רציתם לסנכרן את השירים שלכם ל- iPod, כדאי שתוותרו מראש – פשוט אי אפשר.

שורה תחתונה: היא נוחה מאוד בתור ארגונית מדיה, אך אם חיפשתם נגן קומפקטי שלא תרגישו בפעילותו – יש טובים יותר.
מחיר: חינם
להורדה
 

Winamp 5

 
התוכנה הקלאסית, וללא ספק אחת הטובות שיש לניגון קבצי מדיה. אם המדיה פלייר של חלונות הוא, כביכול, ארגונית שהיא גם נגן, הרי שהווינאמפ הוא בדיוק להיפך – נגן שיש בו גם ארגונית. ואם זה מה שאתם מחפשים, ווינאמפ לשרותכם. הוא תומך בפורמטים הפופולאריים ביותר (אך המבחר אינו מרשים במיוחד), ניתן למזערו למגש המערכת שם הוא יפעל מבלי שתרגישו אותו בכלל, ותוכלו להאזין ולצפות באמצעותו במבחר תחנות רדיו ווידאו מקוונות מכל העולם. עוד אפשרות נוספת וחביבה במיוחד, תאפשר לכם להאזין למוסיקה מתוך ארכיון\ספרייה\מאגר פרטי של החברה הכוללת שירים של אמנים מוכרים ומפורסמים, לצפות בוידאו-קליפים מלאים שלהם ואפילו לערוך חיפוש ברשימה.

הכיף הגדול והעיקרי בווינאמפ הוא אפשרוית ההתאמה הרבה שלה, ולה למעשה קיימת ספריית התוספות הגדולה ביותר מכל שאר הנגנים האחרים: ניתן לשנות את המעטפת שלה, להתקין אפשרויות ויזואליזציה רבות ומרהיבות (visualization), להפעיל פלאג-אינס רבים לשיפור איכות השמע, התצורה, השליטה והתפעול של הנגן – וכל אלו זמינים בחינם מאתר הבית של התוכנה, מסודרים ומקוטלגים על פי נושאים ונגישים לכולם. מאחר והיא כוללת כל כך הרבה אפשרויות שונות, לעיתם קל מאוד "ללכת לאיבוד" עד שמוצאים את מה שמחפשים, אך שימוש שוטף בה יפתור את הבעיה והשליטה תתבצע בקלות.

השורה התחתונה: שילוב מצוין של נגן וארגונית מדיה המאפשרת גם האזנה לשידורי אודיו\וידאו מקוונים ואפשרויות התאמה נרחבות ביותר.
מחיר: חינם
להורדה
 
 

Jetaudio Basic 6

 
JetAudio יכול ללא ספק להיות הנגן החדש שלכם. הוא לא תופס זיכרון רב, יודע לנגן את כל סוגי המדיה הפופולאריים (כולל QT, RM, OGG) והממשק שלו גדול, ברור ונוח ביותר. בנוסף, בגירסה החינמית שלו כלולים גם צורב פנימי, ממיר לשינוי פורמט הקבצים, רשמקול המסוגל להקליט את כל סוגי הקלטים במחשב (מיקרופון, AUX, CD וכד'), כלי למציאת והצגת מילים לשירים ואפילו כלי להעתקת שירים מתקליטור והפיכתם לקבצי מוסיקה (פעולת Ripping). כל הכלים הללו מופיעים בחלון הראשי של התוכנה, ואין צורך בתפריטים על גבי תפריטים על מנת לגשת אליהם. כלי נוסף, יאפשר לכם לשדר (כן, כן) את המוסיקה שלכם לאוויר, ולאפשר לאחרים להתחבר לשידור שלכם, להעביר לכם בקשות לשירים ולערוך איתכם צ'אט.

בנוסף, ניתן לשנות את מהירות ההשמעה ולהשתמש במסנני קול מיוחדים, להוסיף אפקט תהודה וקרוס-פיידים (שילוב של סוף שיר אחד עם תחילתו של השיר הבא), להפוך את השעון המובנה לטיימר או שעון מעורר, לשנות את מעטפת התוכנה (סקינים), לטעון תצוגות גראפיות(visualization) ועוד. טעינת קבצי המדיה לתוך רשימת השירים (הפלייליסט) נעשית בקלות רבה, וניתן אפילו לשלוט על הקבצים המתנגנים ישירות מתוך הרשימה כאילו היה זה הנגן עצמו. אפשרות ההצגה של השירים ניתנת כמובן להתאמה, וניתן לערוך חיפוש ברשימה ואפילו למצוא שמות בעברית. עם זאת, חסרונו הבולט בהקשר זה הוא זמן טעינת השירים במידה ויש לכם מאות או אפילו אלפים. כאן (וגם מבחינת פלאג-אינס ותוספות), ווינאמפ לוקח אותו בסיבוב.

שורה תחתונה: אחד מנגני המדיה החינמיים הטובים שיש, המספקים כלים שאחרים גובים עבורם תשלום. בתור נגן (מוסיקה ווידאו) – הוא בהחלט אחד המומלצים.
מחיר: חינם
להורדה
 

Media player Classic

 
מי שמינימליזם היא לא מילה גסה עבורו, ימצא את נגן המדיה הקלאסי שימושי במיוחד (אגב, אין לו שום קשר למיקרוסופט). העקרון שלו פשוט מאוד: לוחצים על קובץ, הנגן נפתח, הסרט או השיר מתנגנים ללא הפרעה והכול נעשה במהירות האפשרית. הוא פשוט ביותר להתקנה ולשימוש, אינו צורך משאבי מערכת או נפח גבוהים, והוא מסוגל להתמודד עם כל סוגי הפורמטים הפופולאריים ביותר, בינהם קבצים מסוג DivX, קבצי Real Media, Quick Time, OGG, רשימות שירים (Play list) ועוד. הוא עולה על הנגן הקלאסי (המקורי) של חלונות בתחומים רבים מאחר וניתן להתאימו על פי צרכי המשתמש ולשנות הגדרות רבות ואפשרויות שונות. הוא כולל תמיכה בהצגת כתוביות בזמן צפייה ב- DVD, שימוש בקיצורי דרך, בחירת סוגי המקודדים והמפענחים, אפשרות ליצירת רשימות שירים ושמירת מועדפים, הגברת או האטת קצב הניגון ועוד.

עם זאת, אתם יכולים לשכוח מויזואליזציה, סקינים או פלאג-אינס להתאמה אישית מירבית. התוכנה אינה "כייפית" כמו שאר התוכנות ואינה כוללת ספריית מדיה מקוונת, כלים לצריבה, הקלטה או ריפינג, לא ניתן למזער אותה למגש המערכת ואפשרויות הניהול של רשימת הניגון מוגבלת מאוד (ניתן, למשל, לטעון רק קבצים בודדים ולא ספריות שלמות). אך מה לעשות – התוצאות מדברות בעד עצמן, ומהירותה היא ללא ספק יתרונה הבולט על פני האחרות. אם אתם נוטים לשוטט ברחבי הכונן הקשיח שלכם, לגלות שיר, קליפ, או סרט באורך מלא ופשוט לנגן אותו – התוכנה הזו היא האחת עבורכם.

שורה תחתונה: מומלץ לבעלי משאבי מערכת מוגבלים ולמי שאין צורך בכל ה"צעצועים" שהתוכנות האחרות (והכבדות יותר) מציעות.
מחיר: חינם
להורדה
 

XMPlay

 
עוד נגן אלטרנטיבי ולא מוכר יחסית, יכול להיות בקלות הנגן הבא שלכם. הוא אינו מתיימר להיות ווינאמפ והוא גם לא תומך בקבצי וידאו, אך נתוני הפתיחה הבסיסיים שלו לא רעים בכלל: גודלו פצפון (כ- 320KB בלבד), הוא אפילו לא דורש התקנה (פשוט פתחו את הקובץ המכווץ והפעילו את התוכנה), הוא תומך בכל הפורמטים הפופולאריים ביותר (למוסיקה) ומיועד בעיקר לקרוא קבצי Modules בפורמט MO3 / IT / XM / S3M / MTM / MOD. הוא כולל גם אקולייזר בסיסי אך יעיל, אפשרות להשמעת מדיה זורמת (Streaming Media), טעינת קבצים בודדים או ספריות שלמות לרשימת השירים ועוד.

מבחינה ויזואלית הוא לא נופל מהמתחרות. מבחר הסקינים אותם ניתן להוריד מאתר החברה בהחלט מרשים, וניתן להוריד תוספות ויזואליזציה שונות לשיפור חווית ההאזנה (כגון G-force, שאגב תומך בכל הנגנים המופיעים בכתבה זו ויודע לזהות אותם בעת ההתקנה). ופלאג-אינס? תוכלו להתקינם על מנת לאפשר תמיכה בפורמטים נוספים או למשל על מנת לקרוא שירים מתוך קבצים מכווצים, וכן לאפשר תוספות צד שלישי כגון הצגת מילים לשירים, שיפור איכות הסאונד (DFX) ועוד.

שורה תחתונה: נגן קומפקטי, מושקע ואיכותי. עם זאת, אינו תומך בקבצי וידאו ואינו כולל כלים מתקדמים כדוגמת המתחרות.
מחיר: חינם
להורדה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by