ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חופש העיתונות ברשת עומד למשפט 
 
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט בקליפורניה נדרש להחליט מה יותר חשוב: חופש העיתונות המקוונת או זכותן של חברות על המידע שלהן?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עורכי הדין של חברת אפל ושל שלושת אתרי אוהדי המקינטוש נפגשו ביום שישי בבית המשפט בסן-חוזה, קליפורניה, במה שעשוי להוות משפט שיבסס תקדים חשוב לעתיד עיתונות הרשת. דיווח של אתר CNET.

אפל מבקשת להוציא צו זימון לספקי האי-מייל של בעלי שלושה אתרי חובבי המקינטוש שפרסמו מידע המתעד מוצרים עתידיים של אפל. החברה טוענת כי מדובר במידע גנוב ומבקשת לפצוח בהליכים משפטיים כנגד העובדים שהדליפו את המידע. טענתה, היא צריכה את מקורות המידע של האתרים כדי לזהות את העובדים המדליפים.

השופט ג'יימס קליינברג ממדינת קליפורניה כבר הוציא פסיקה טנטטיבית ביום חמישי בערב שמעניקה לאפל אור ירוק לרדוף אחר המידע האמור מספקיות האינטרנט של שלושת האתרים, אולם השופט לא הוציא הכרעה סופית בעניין בשימוע שביום שישי, ואמר כי ישתדל להגיע להכרעה בנושא מהר ככל שיוכל.

עורכי הדין של ארגון החזית האלקטרונית (ה-EFF), המייצגת מספר אתרים חובבי מק במקרה, אמרה כי להרשות לאפל להכריח את האתרים לחשוף את מקורותיהם, או להכריח את ספקי האימייל של האתרים להסגיר את רשומות האימייל שלהם, תהיה פעולה בעלת השפעה הרסנית עמוקה על יכולתם של עיתונאים לכסות את עולם העסקים.

"אפל טוענת כי פרסום סודות מקצועיים מהווה חריגה מזכויותיהם של העיתונאים", אמר עורך הדין קורט אופסהל מה-EFF. "אם סודות מסחריים הינם יוצאי דופן, הרי שעיתונאי עסקים צריך להיות מודאג בכל פעם שהוא או היא מקבלים טיפ בתיבת האימייל שלהם".

חוץ מניסיונה של אפל להותיר את פרסומיה תחת כנפיה שלה, ושלה בלבד, האלמנטים היותר חשובים במקרה המשפטי דנן עוסקים בזכות של עיתונאים לפרסם מידע פרטי על עסקים, ומהי עיתונאות בכלל בעידן המדיה הדיגיטלית.

עורכי הדין של ה-EFF מציינים כי לושת האתרים בהם אמורים הדברים PowerPage, ThinkSecret ו-Aplle Insider, נהנים שלושתם מקהל קוראים נרחב וניתנו להם כתבי אמנה עיתונאיים בעבר. לעומתם גורסים עורכי הדין של אפל כי עורכיהם של האתרים הם "כאילו" עיתונאים, ומטילים ספק האם לאתרים הללו צריכה להינתן ההגנה המסורתית שניתנת לעיתונאים.

"לא הייתה פה שום עיתונאות", אמר פרקליטה של חברת אפל, ג'ורג' ריילי, בבית המשפט. "הם פשוט הציגו לראווה מידע גנוב שאותו הם פרסמו מילה במילה".

השימוע ביום שישי היווה רק הליך ראשוני במקרה. אפל מנסה לזהות את האנשים שהדליפו את המידע במקור ואומרת כי הוצאת צו הזימון לאתרים ולספקי האינטרנט שלהם היא הדרך היחידה להשיג את המידע. נכון לעכשיו האתרים עצמם לא נתבעו על הפרסום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by