ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמות שיתוף הקבצים: דבר ההגנה 
 
 
רויטרס

חברות ה-P2P הגישו לבית המשפט העליון בארה"ב את מסמכי ההגנה במה שנחשב כמשפט החשוב ביותר בנושא שיתוף הקבצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאמצי חברות התקליטים ואולפני הסרטים להלחם בתופעת ההעתקה המקוונת של סרטים ומוזיקה עשויה לגרום לכך שלהוליווד תהיה בעצם הזכות להטיל וטו על טכנולוגיות חדשות ולחנוק הכנסת חידושים, כך אמרו אתמול לבית המשפט העליון חברות שיתוף הקבצים ותומכיהן.

אם חברות ה-P2P כגון גרוקסטר ומורפיאוס יחשבו כאחראיות בדין לגבי פעילויות המשתמשים שלהן המורידים קבצים ללא רשות, תעשיית הבידור תכתיב הלכה למעשה לחברות הטכנולוגיה כיצד לעצב מוצרים שעוסקים בתכנים שלה, כך נאמר בעת הגשת המסמכים במה שנחשב כמקרה המשפטי החשוב ביותר בסוגיית שיתוף הקבצים.

לבעלי זכויות היוצרים יש היסטוריה ארוכה של ניסיונות לרמוס טכנולוגיות חדשניות החל ממכבשי הדפוס, דרך מכשירי הווידאו הביתיים ועד לצורבי התקליטורים, כולן טכנולוגיות שהן החשיבו כמאיימות, טוענות חברות ה-P2P.

"כמה פעמים זעקה תעשיית הבידור: זאב, זאב?" אמר מנכ"ל Streamcast Networks מייקל וייס, שחברתו מפיקה את תוכנת ה-P2P מורפיאוס.

תומכי תעשיית הבידור מסרו בשיחת וועידה כי הם אינם מתנגדים לחדשנות, אלא רק לחברות שמתכננות להרוויח מהעתקה בלתי חוקית של התכנים המוגנים של חברות התקליטים ואולפני הסרטים.

"אנו תומכים בכל דבר שיגרום ליותר אנשים לראות את הסרטים שלנו, כל עוד הם תומכים בזכויות יוצרים. המודל של גרוקסטר אינו מקדם זכויות קנייניות, הוא מקדם גניבה", אמר דן גליקמן, נשיא התאחדות אולפני הקולנוע האמריקאית (ה-MPAA).

בית המשפט העליון צפוי לשמוע את שלב הטיעונים בעל-פה במקרה ב-29 במרץ, ולתת את פסק הדין עד חודש יוני.

ערכאות נמוכות יותר פסקו כבר כי יצרני תוכנות ה-P2P אינם צריכים להיחשב כאחראים בדין, כיוון שכמו במקרה של מכשירי הווידאו, הם מאפשרים הפרה של זכויות יוצרים אך יכולים גם לשמש למטרות לגיטימיות לחלוטין.

מיליוני אנשים משתמשים מדי יום בתוכנות שיתוף הקבצים השונות כדי להעתיק תכנים ישירות האחד ממחשבו של חברו. חברות התקליטים ואולפני הסרטים מאמינים כי הפרקטיקה הזו גורמת להם להפסדים גדולים במכירות והן מבקשות שבית המשפט יראה את חברות ה-P2P כאחראיות להפרת זכויות יוצרים.

תעשיית הבידור תובעת גם אנשים פרטיים על הפצת תכנים ללא אישור על גבי רשתות ה-P2P.

תוכנות ה-P2P משמשות את משרד התחבורה האמריקאי כדי לתקשר עם סניפים מרוחקים שלו, ומוזיקאים המעודדים את המעריצים שלהם לשת הקלטות של הופעות חיות, אומרים תומכי ה-P2P. בקרב תומכיה של גרוקסטר נמצאות יצרניות מוצרי צריכה ביתיים, קבוצות סחר של תעשיות הטכנולוגיה, קבוצות להגנת הצרכן, קרנות הון-סיכון וספקיות אינטרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by