ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמת לוזר בלוזר 

מלחמת לוזר בלוזר

 
 
אייל פרדיס

אם אכן מתבשל לנגד עינינו תרגיל להחלפת אהוד ברק בשמעון פרס, הרי שפרס יכול רק להפסיד ממנו: אם ברק יפסיד בבחירות, יאשים בהפסד את חרושת השמועות על מועמדות פרס. אם ינצח - לא ישכח זאת לפרס. ובינתיים, שניהם ניזוקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חתרן בלתי נלאה או חתן פרס נובל? שמעון פרס
 חתרן בלתי נלאה או חתן פרס נובל? שמעון פרס   שמעון פרס עלול לעזוב את הבמה הפוליטית תוך כדי שהוא מאבד רבות מנקודות הזכות שצבר במהלכים ההיסטוריים שהוביל. אם בשנים האחרונות נדמה היה כי פרס של תהליך השלום ופרס נובל מחק את תדמית ה"חתרן הבלתי נלאה", נדמה לפתע כי פרס הישן וחוזר לחיים.

התזמון המדויק של מקהלת המצדדים בהרצתו לראשות הממשלה, כמו גם השיתוק שאחז במנצח עד שהורה להם בחצי פה להפסיק, מלמדים אותנו כי כנראה שעומד להתרחש לנגד עיננו תרגיל נוסף, ופרס יכול רק להינזק ממנו. אם יפסיד ברק - הוא יאמר שהשמועות על מועמדותו של פרס היו הגורם לכישלון. אם ינצח - לא יסלח לפרס על שלא השתיק את אנשיו והעביר אותו מסכת של עינויים בימיו הקשים ביותר.
 
בראש של פרס ככל הנראה מתנגנות שתי מילים מהעבר הרחוק שלו: "דין התנועה". אלא שפרס שכח כבר שאין כבר תנועה. פעם היה די בצו הגיוס הזה כדי להשתיק את כולם, היום צריך לשכנע את העמותות, ורק אחר כך את החברים.

לדיבורים על הצבתו של פרס כמועמד העבודה לראשות הממשלה, השפעה מכרעת על אי צמצום הפער בין ברק לשרון בסקרים. רבים יעדיפו עמדת המתנה (גם בסקרים) עד שתתבהר התמונה - ואז יחליטו. אם פרס היה רוצה לעזור באמת לברק, די היה בכך שהיה ממקם את עצמו בישובים הערביים בהם הוא אהוד, ומוודא שאחוז ההצבעה שם יגדל.

אבל בינתיים, פרס מושך עוד כמה דקות של הנאה מול ברק המזיע - ויהיה לזה מחיר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by