ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט תחסום קודים להפעלת חלונות 
 
 
אילנה תמיר ודורון טילמן

אם שקלתם לפרמט את המחשב, אולי כדאי לעשות זאת עכשיו, כי החל מה-28 לפברואר יהיה הרבה יותר קשה להתקין חלונות XP

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כחלק ממלחמת בפיראטיות, מיקרוסופט החליטה לסלק נקודת תורפה שהיתה קיימת במערכת ההגנה שלה מפני שימוש בעותקים פיראטים של חלונות XP. החל מהתאריך 28 לפברואר, משתמשים רבים אשר יהיו מעוניינים להתקין על מחשבם את מערכת ההפעלה חלונות XP ולבצע הפעלה של התוכנה מול מיקרוסופט (לבצע אקטיבציה), בין אם משום שפירמטו את המחשב או מכל סיבה אחרת, יתקשו לעשות זאת, כך מדווח אתר BetNews.

אותם משתמשים ידרשו להתקשר טלפונית למוקד השירות של מיקרוסופט. משתמשים בעלי עותק חוקי יוכלו לבצע את האקטיבציה רק לאחר שיוכיחו לנציגי השירות שהעותק שברשותם הוא חוקי. משתמשים בעלי עותק בלתי חוקי, לא יוכלו, מן הסתם, לעבור את המבחן הזה.
 

הסיבה לחסימה - קודים גנובים מספקיות צד שלישי

חלק גדול ממיליוני העותקים של חלונות XP אותם מוכרת מיקרוסופט, נמכר לא באופן ישיר דרך היצרנית, אלא דרך ספקיות צד שלישי, אשר מוכרות את מערכת ההפעלה בחבילה אחת יחד עם המחשב החדש (ספקיות OEM). אולם חוליה זו בשרשרת האספקה מהווה עבור מיקרוסופט גם נקודת תורפה, היות והיא משמשת כמכרה זהב עבור גנבים של קודים להפעלה.

עד כה, ספקיות ה-OEM לא השתמשו בעת התקנת התוכנה על המחשבים החדשים, בקוד הרשום על המדבקה על מנת לבצע אקטיבציה מול מיקרוסופט. היה להן קוד ייעודי משלהן למטרה זו.

הדבר גרם לכך שמחשבים הנמכרים על ידן, יוצאים לשוק בצירוף מדבקת קוד הפעלה אשר מעולם לא נעשה בו שימוש. לא יעשה בה גם שימוש אלא רק כאשר משתמש הקצה יהיה מעוניין להתקין מחדש את מערכת ההפעלה.

מדבקות כאלו שטרם נעשה שימוש במספר הרשום על גביהן, הן נכס עבור מי שרוצה לבצע אקטיבציה של עותק פיראטי. באינטרנט אפשר למצוא קודים בלתי משומשים כאלו למכביר. אפילו אפשר לגשת לחנות מחשבים המקומית ולהעתיק מהמחשבים הנמצאים על המדף את המספר שרשום על המדבקה.

אולם לא עוד. מיקרוסופט החליטה לחסום, החל מיום שני הקרוב, את כל קודי ההפעלה אותם היא מסרה ל-20 ספקיות OEM בינלאומיות גדולות. מיקרוסופט לא הסגירה מי הן אותן ספקיות.

משמעות הדבר היא, שכל מי שקנה מחשב דרך אחת מ-20 ספקיות אלו, וירצה להשתמש לבצע בעצמו אקטיבציה של התוכנה, לא יוכל לעשות זאת בקלות כמו קודם. רק אם הוא יוכיח טלפונית לנציגי השירות של מיקרוסופט כי בידיו עותק חוקי, תיפתח החסימה והוא יוכל להתקין מחדש את מערכת ההפעלה על המחשב.

משתמשים פיראטים אשר משתמשים בקוד סידורי שמקורו באחת מ-20 הספקיות האלו, יחסמו ולא יוכלו לבצע אקטיבציה.
 

בנתיים לא לכל המשתמשים

בשלב זה החסימה לא כוללת את כל המשתמשים אשר קנו את מערכת ההפעלה שלהם בחבילה אחת יחד עם המחשב. משתמשים אשר קנו את החבילה מהחנות השכונתית או מספקית קטנה אשר לא כלולה ברשימת ה-20 לא יושפעו עדיין מהפעולות של מיקרוסופט.

עם זאת, מיקרוסופט הודיעה כי היא מתכוונת, בסופו של דבר, להחיל את ההגבלות האלו על כל המחשבים אשר עברו אקטיבציה במעבדות של ספקיות OEM, גדולות וקטנות כאחת, החל מהרבעון הבא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by