ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: אנטי-רוגלות 

הנבחרות: אנטי-רוגלות

 
מומלצי המערכת |
 
אורי גושן

מה עושים נגד סוסים טרויאנים ורוגלות? אורי גושן עם כל התוכנות שיחסלו אותן בשבילכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

זה לא שלי

מברשת השיניים של ניקול מניו-יורק
 מברשת השיניים של ניקול מניו-יורק   
"אלוהים אדירים!", צווחה אימי המזועזעת כאשר פתחה את תקיית המועדפים שלה בדפדפן האינטרנט אקספלורר. משום מקום, כמובן, צצה לה ספריית אתרים מפוקפקים ששמחו להראות לה בין היתר, מה ניקול מניו-יורק יכולה לעשות עם מברשת השיניים שלה. לצערה של אימי, ניקול לא ממש ניסתה למנוע עששת.

תופעת הפרסומות, האתרים המפוקפקים, רכיבי הריגול ושאר המציקין שנוטים להשתלט על המחשב בדיוק כשאינכם מסתכלים, הם מתכון בטוח לעצבים, האטה במהירות הגלישה ברשת ומהירות העבודה של המחשב. הפעם ננסה לסקור את תוכנות האנטי-רוגלה שאמורות לסייע במלחמה עיקשת זו.
 

Ad-Aware SE Personal

 
הוותיקה, המדוברת והמפורסמת מכולן, מצטיירת גם כמי שתיפטר לכם מכל תוכנות הריגול במחשב. אז הנה חידוש מרענן: לא בדיוק. היא אמנם בעלת ממשק יפהפה, מערכת נוחה שמודיעה לנו כאשר מסד הנתונים של התוכנה דורש עדכון ואפשרויות התאמה רבות, אך היא לא תמיד תמצא את הרכיבים הקריטיים באמת. עם זאת, היא חינמית וידידותית ביותר.

לתוכנה ישנן חמישה כפתורים עיקריים בחלון הראשי. הראשון מציג את סטטוס המערכת וסריקות אחרונות שבוצעו, השני מאפשר את התחלתה של סריקה חכמה, מקיפה או מותאמת אישית, השלישי אחראי לספק הגנה שוטפת (בגירסה בתשלום), הרביעי מציג תוספות (Ad-ones) אותן ניתן להתקין בחינם מאתר הבית וכפתור אחרון מציג מסמכי עזרה מפורטים ונוחים.

מומלץ לתת לתוכנה את החופש שלה במהלך הסריקה, שכן היא מאטה את המחשב ודורשת משאבים רבים יחסית. לאחר הסריקה, יופיעו בפניכם כל הרכיבים שנמצאו, ולרוב יהיו אלה כמה עשרות. רובן יהיו עוגיות, פרסומות, סרגלי כלים, ערכים זרים ברג'יסטרי ועוד מני מזיקין. ניתן לקבל על הרכיבים הללו מידע באמצעות לחצן העכבר הימני, לבחור בדיוק אילו רכיבים להסיר או להעביר להסגר, לסמן מאילו רכיבים (כגון עוגיות) ניתן להתעלם בסריקות הבאות ועוד.

שורה תחתונה: מומלץ להוריד ולהשתמש על בסיס קבוע למרות שיש תוכנות טובות יותר
מחיר: חינם
להורדה
 

Spybot - Search & Destroy

 
הספיי-בוט הוא ללא ספק הגירסה החיוורת יותר של אדאוור, אך אין הדבר מצביע על ביצועים נחותים יותר. להיפך. התוכנה מציעה שני מצבי שימוש: רגיל (למשתמשים מתחילים) ומתקדם (למשתמשים מנוסים יותר). במצב הפשוט, פעולת הסריקה של המחשב נעשית בקלות במהירות רבה (יחסית לתוכנות אחרות ואפילו לגירסה הקודמת של עצמה) והתוצאות מתקבלות תחת עץ מסודר המציג את שמות הרוגלות, מיקומן בכונן הקשיח ומאפשר הסרה מהירה שלהן. בנוסף, ניתן "לחסן" את דפדפן האינטרנט אקספלורר מפני אתרים מסוכנים וכן לשחזר פעולת הסרה של רכיבי רוגלות שפגמו בתוכנות כלשהן.

האפשרויות המתקדמות יותר מציעות התאמה אישית של מאפייני הסריקה, התעלמות מעוגיות, רוגלות מסויימות או סיומות קבצים, קביעת מועדים קבועים לסריקה או התחלתה בעת אתחול המחשב. עוד תמצאו בה השמדת קבצים ללא יכולת שחזורן, הפעלת ה"חיסון" במגש המערכת (Resident), קביעת התוכנות שיופעלו עם אתחול המחשב, ניהול אפשרויות ההסרה של תוכנות מותקנות ועוד. אגב, בשני המצבים תוכלו לשנות את שפת הממשק לעברית או לכל שפה אחרת.

למרות הכול, גם תוכנה זו לא מגלה את כל רכיבי הריגול הקיימים במחשב, אך היא כוללת מספר רב יחסית של כלים שימושיים משלימה את החסר לתוכנות אחרות - ולהיפך.

שורה תחתונה: מומלץ להוריד ולהשתמש כתוספת למערך ההגנה שלכם.
מחיר: חינם
להורדה
 
 

Spyware Doctor

 
גם הוא אומנם נראה יפה מבחינה גרפית, אך זה לא מה שצריך לעניין אתכם. יתרונותיה הבולטים (אך לצערינו הכמעט בודדים) של התוכנה הן הגישה הקלה לאפשרות הסריקה, מהירותה והצגת התוצאות בצורה גרפית נוחה וברורה (תחת עץ המסווג אותן על פי רמת האיום והסכנה של הרכיבים למחשב). מרבית התוצאות שהתקבלו היו סרגלי כלים, חוטפי דפדפנים רכיבי פרסומות וסרגלי כלים נדחפים.

מאחר ומדובר בגירסה חופשית של התוכנה, אפשרויות רבות נוטרלו ולא ניתן להפעילן כגון "חיסון" המחשב מפני סכנות מוכרות, הגנת המחשב מפני חדירת רוגלות בזמן אמת ועדכון אוטומטי של התוכנה (קיימת אפשרות לעדכן באופן ידני). עם זאת, ניתן לאפשר העברת הרכיבים להסגר טרם הסרתן, לבטל פעולות הסרה קודמות ולהריץ סריקה אוטומטית בעת אתחול המחשב.

אם אתם רוצים עוד לבנה בחומת ההגנה שלכם, אתם מוזמנים להיעזר בתוכנה זו. היא לרוב תמצא רכיבים שתוכנות אחרות גם ימצאו, ולעיתים גם כאלו שלא. היא טובה בפני עצמה בכל הקשור לסריקה והסרה בלבד של רוגלות, אך לא מעבר לכך (כגון הגנה שוטפת, כלים נוספים או אפשרויות מרובות)

שורה תחתונה: תוספת לא רעה למערך ההגנה, אם כי ניתן לוותר לטובת תוכנות אחרות.
מחיר: חינם לגירסה זו, 29.95$ לגירסה המלאה.
להורדה
 

Spy Sweeper

 
תוכנה זו לצערינו, רחוקה מלהיות מושלמת. לא ניתן להשתמש בה מעבר ל- 30 יום (אלא אם כן תשלמו עבורה), צריכת משאבי המערכת שלה גבוהה למדי ומהירות הסריקה איטית יחסית למתחרות. מצד שני - יש לה יכולות איתור וזיהוי גבוהות במיוחד, ולאחר הסרת הרכיבים שנמצאו תוכלו להיות שקטים שרוב הרושעות אכן לא יחזרו.

התוכנה הצליחה לאתר עוגיות מעקב, חוטפי דפדפנים, סרגלי כלים ועזרי דפדפנים המציגים פרסומות. לאחר סימון הרכיבים הרצויים ושליחתם להסגר, תוכלו למחוק אותם סופית או לשחזרם במידה ותוכנה כלשהי מפסיקה לתפקד. גם אפשרויות ההגנה בזמן אמת של התוכנה הראו תוצאות לא רעות כאשר מנעו את הפעלתם של רכיבים מסויימים, אתרו כאלה שהחליטו לפעול בעת אתחול המחשב, תוכנות שניסו להתקין את עצמן ללא ידיעה ועוד.

אם תחליטו להשתמש ב- 30 ימי הנסיון שהתוכנה מציעה (או לרכוש אותה לאחר מכן) תוכלו להיעזר בעוד כמה כלים שימושיים למדי הכוללים הגנה בזמן אמת מפני אתרי פרסומות מוכרים, עוגיות מעקב, חוטפי דפדפנים, פגיעה ברשימת המועדפים ועוד. אך אם אינכם מעוניינים בהדגמה בלבד, תאלצו לחזור לתוכנות האחרות, החינמיות.

השורה התחתונה: אחוזי גילוי גבוהים והגנה טובה בזמן אמת, אך במחיר של משאבים גבוהים ותשלום כספי.
מחיר: 29.95$
להורדה
 

Microsoft AntiSpyware

 
למרות שמדובר בתוכנת בטא שטרם יצאה בגירסה מלאה ויציבה, נראה כי היא אחד מהכלים הטובים למלחמה נגד תוכנות הריגול. כבר בעת ההתקנה היא מלווה את המשתמש בשלבים הראשונים של ניקוי והגנת המחשב מפני רוגלות, והיא עושה זאת בצורה קלה וידידותית במיוחד.

גם לה ישנה אפשרות לסריקה חכמה או מקיפה, הגנה בזמן אמת מפני שינויי מערכת או התקנת רכיבים לא רצויים ועדכון אוטומטי של רכיבי התוכנה על בסיס קבוע. אחת האפשרויות היעילות שאינן קיימות בשאר התוכנות, היא האפשרות לגשת לתוצאות הסריקה האחרונה (גם אם סגרתם ופתחתם שוב את תוכנה) ולהסיר את הרכיבים שהתגלו - אם הדבר לא נעשה קודם לכן. לרוב, תוצאות הסריקה יעלו פריטים שלא התגלו על ידי תוכנות אחרות (חינמיות או בתשלום) ויספקו מידע מקיף אודותם.

כלים נוספים הקיימים בתוכנה יאפשרו לכם לנקות עקבות גלישה ושימוש בתוכנות, לשחזר את הגדרות הדפדפן המקוריות (כמו אתר בית ש"נחטף", מנוע חיפוש וכד'), להיעזר בקהילה הנקראית Spy-net המדווחת בזמן אמת על סכנות חדשות ועוד.

שורה תחתונה: מאפשרת הגנה מקיפה בזמן אמת, יכולת גילוי גבוהה וממשק נוח בחינם. מומלץ לשימוש כתוספת לשאר התוכנות.
מחיר: חינם
להורדה (שימו לב, מדובר עדיין בגירסת בטא - הפעילו שיקול דעת)
 

אבל יש כל כך הרבה תוכנות, מה עושים?

לא נוכל להגיד לכם כי תוכנה אחת תחולל פלא במחשב שלכם, ותפתור אתכם אחת ולתמיד ממני המציקים הללו. עם זאת, שילוב של מספר תוכנות במקביל (למשל אד-אוור, ספייבוט והאנטי-ספייוור של מיקרוסופט), עדכון מסדי הנתונים שלהן וביצוע סריקות על בסיס קבוע (למשל, בכל לילה) הן המתכון הבטוח ביותר לשקט הנפשי שלכם.

נסו את התוכנות הללו בעצמכם, הסירו את הרכיבים שהתגלו (אך בזהירות), והחליטו בסופו של דבר מי התוכנה שעושה עם המחשב שלכם חסד. אתם מוזמנים לשלוח לנו את המתכון שלכם לניקוי המחשב ואת תוכנות האנטי-רוגלות שאתם אוהבים במיוחד.

ניקוי נעים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by