ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תקן לי ואתקן לך 
 
 
מיטל שרון

היום בו המחשב של מיטל שרון שבק חיים היה גם יום של התגלות גדולה. עכשיו רק נותר לשאול: מי ירים ראשון את הכפפה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה קרה ביום חול אחד בערך בשעה 16:00 אחר הצהריים. הגעתי הביתה והזזתי את העכבר, כדי להודיע למחשב שלי שחזרתי, ואני מוכנה לשעות העבודה הצפויות לשנינו. אלא שבמקום הכחחחח המשמח של התחממות המסך שבעזרתו הוא מקבל את פניי בדרך כלל, השתררה בחדר דממה מעיקה. ניגשתי, ושוב הזזתי. נאדה.

"שוב בלעת כדור שיער ונחנקת?" שאלתי אותו בנונשלנטיות כדי לא להסגיר את החרדה שהתגנבה לליבי. לחצתי על כפתור הריסטארט והזכרתי לעצמי שהמיתוס אומר שאסור לתת לכלבים להריח את הפחד. ואז זה הגיע, הצליל הרע מכולם: צפצופים. הם לא אמורים להיות שם. ובאמת מיד אחריהם נפרש חושך גדול ורחב במיוחד על המסך, והוא דמם.

טוב, משהו קרה למחשב, אמרתי לעצמי בקול, כדי להרגיע את עצמי. דבר ראשון בכיתי. אחר כך אמרתי לעצמי, טוב, אני אעשה דברים אחרים בינתיים, אולי בפעם הבאה שאני אנסה להדליק אותו זה כבר יהיה בסדר. אבל בינינו, איזה דברים אחרים אני כבר יכולה לעשות? אין מסנג'ר, אין אימייל, אין וורד, אין עבודה, אין לימודים, ואפילו אין את המוצץ הידוע למבוגרים - שולה המוקשים.

מיד הודעתי לכל חבריי שעולמי חרב עליי ושהם צריכים לרחם עליי. כן, יש גם אופציה אחרת. אפשר, למשל, לנסות ולבדוק מה לא בסדר במחשב. נזכרתי בכל חברי "חיים ברשת" שוודאי יודעים מה צריך לעשות במקרים כאלו. אבל אני לא באמת כמוהם, הממשק היחיד שלי עם המחשב הוא באמצעות המקלדת, וגם אז רצוי שהוא ידבר אתי בוורדית.
 
ישבתי וחשבתי לי מחשבות נוגות על השתלטות המחשב על החיים שלי. ניסיתי לשחזר במדויק את הרגע שבו הוא הפך לאוויר לנשימה. ניסיתי להרחיק לכדי מחשבות פילוסופיות על חיי האדם במערה. אולם ללא הועיל. ולכן ניסיתי לחשוב מה כל כך רע בזה שהמחשב התקלקל. מלבד בזבוז השעות היקר, חשבתי לי, מדובר בשיחת טלפון אחת לדוד הטכנאי, שיבוא במהרה ויתקן. 300 שקל וזה מאחורייך, ניסיתי לעודד את עצמי. 300 שקל (או 2,310 אם אתה ממש ממש פראייר) הם לא עניין של מה בכך, אבל ידעתי שלא זה העניין.

העניין הוא בדוד הטכנאי. הוא יבוא לפה עם המזוודה הקטנה שמלאה בדיסקים. הוא ייכנס בצעד בהול של רופא בחדר מיון. קודם כל יוציא את מברג הפיליפס מהכיס ויניח אותו על השולחן, במעין חילוף רגוע של האקדח של צ'כוב, שיירה תיכף, במערכה השלישית. אחר כך הוא ישתה מכוס המים שאניח לפניו, ירים מעט את מכנסיו ויתכופף כדי לדבר עם המחשב שלי בגובה העיניים. מיד לאחר מכן יודיע לי את הבשורה ויסביר לי מה קרה. במקרה הטוב, הוא ידבר אליי כאילו אני ילדה מפגרת, וינסה בכל מאודו לא להשתמש במונחים טכניים שעלולים לבלבל אותי. במקרה הרע, הוא ישפוך עליי ערימה של מונחים טכניים, שרק יבלבלו אותי. בכל מקרה, הוא ייגש לתיקון התקלה, תוך כדי להג בלתי פוסק על החיים ועל מה צריך לעשות לפלסטינים ויפצח בסדרת שאלות על חיי, על המחשב שלי ועל החדר שלי. כי כאלו הם טכנאי המחשבים, הם כמו נהגי מוניות, רק שאתה מביא אותם מרצונך לבית שלך.

ואז הגיעה הודעת הטקסט הגואלת: אל תקראי לטכנאי, אני בא לנסות ולתקן. אחד מחבריי החליט פתאום להיות ישו, ולהושיע את העם. וזה עבד. הוא בא (לא לפני ששאל אם יש לי מברג פיליפס בבית), פירק, חיזק, החזיר והבריג ואמר לי: סך הכל זז לך הכרטיס מסך. שקלתי לנשק את כפות רגליו, אבל חורף וקר, אז החלטתי במקום, להכין לו ארוחת ערב מפוארת.

ואז גמלה בליבי ההחלטה להצטרף לויקיפדים. לויקי שאני אקים יקראו ויקי-חיים, ואני אסביר. לכל אחד מאיתנו יש דברים שהוא טוב בהם, ודברים שהוא פחות טוב בהם. אלא שהחיים, איך לומר, לא בדיוק מתחשבים בכך, ודורשים מאתנו להסתדר עם הכל. אני שונאת, לצורך העניין, טכנאות מחשבים, אבל אין לי שוב בעיה עם שרברבות. אני לא מבינה כלום במכונאות רכב, אבל אני מעולה בקניית בגדים. ולכן צריך להקים קהילת קח-תן, אבל במובן הרחב שלה. כל אחד יקבל כרטיס בו הוא יצהיר מה הוא יודע לעשות, אבל לא במובן של קורות חיים, אלא באמת מה הוא יודע לעשות, בחיים. הכרטיסים יהיו בויקי-חיים, וכל אחד יוכל לבחור לעצמו את האדם שיסייע לו בשעת צרה, והמסייע יעשה זאת בשמחה, בלי גאוותנות או הצטנעות מזויפת. אחר כך הניצול יוכל להכניס בכרטיס הערות, ברכות, תודות והצעות לשיפור. וכך, אפשר יהיה לפתור את כל הדברים הקטנים והמעיקים שאנחנו דוחים שוב ושוב רק כדי לגלות שהם לא נעלמים. ולמגיב האלמוני שתיכף יכתוב פה שיש כבר דבר כזה, מזמן, ושזה לא הצליח, אז רק שתדע לך שברור שיש. באינטרנט יש הכל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by