ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקסם המתוק של הלואו-טק 

הקסם המתוק של הלואו-טק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שעתם הגדולה של החובבים. מתוך כנפי הרעם
 שעתם הגדולה של החובבים. מתוך כנפי הרעם   
הבובות מגוחכות. התפאורה נראית כמו מקט של סטודנט לעיצוב. כפתורי המטוסים שלהם עשויים מפקקים של משחות שיניים (וידוע הסיפור על פרק אחד עתיר כפתורים במיוחד, בו פשט צוות ההפקה על הסופרמרקט המקומי ורוקן אותו מכל משחות השיניים שבו), והר געש מתפרץ מושג על ידי הרתחה של דייסת קוואקר (ועל זה אמר גרי אנדרסון, יוצר הסידרה: "זה סוד ידוע בתעשיה. דייסת קוואקר נראית בדיוק כמו לבה רותחת").

אבל זה בדיוק מה שעושה את "כנפי הרעם" לחווית צפיה כל כך מרנינה: ההרגשה שהם ממציאים את הכל מול עיניך, בשעה שאתה רואה את זה. שרגע לפני לא היה שם כלום, ועכשיו זו ככר פיקדילי עם ה"בנק אוף אינגלנד" במרכזה. קסם האשליה הלואו-טקית.

נכון שהיום אפשר על מחשב ביתי חזק אחד להוציא את כיכר פיקדילי שתיראה יותר אמיתית מהכיכר שבמציאות. אבל זה בדיוק המקום שבו הקסם הולך לאיבוד; זה כבר נראה כל כך מציאותי, שאין שום משמעות לעובדה שזה "ספיישל אפקט". שאתה יודע שאם יש לך מספיק כסף לשלם לאנשי מחשבים עם משקפיים דקיקות ובעיות גב כרוניות, אתה יכול לקבל על המסך הכל. אבל הכל. תשלם, ותקבל.
 

אבל כאן, אצל גרי אנדרסון הגאון, זוהי שעתם הגדולה של החובבים. של אלה שבאמת נהנים מכל רגע של העבודה, שכל בחירה שלהם מלאה השראה - וכן, פקקים של משחות שיניים נראים נפלא בתור כפתורים של חלליות מהמאה הבאה.

ואתה שוקע לתוך הכורסה, ומתמכר. להשקעה המטורפת בכל סצינה (כשהם רוצים לצלם בית קפה בפריז, לסצינה שולית של דקה וחצי, הם בונים רחוב פריזאי שלם); להומור שמאחורי העלילות המופרכות והכאילו-רציניות (טין-טין האקזוטית זורקת יותר מרמיזה מינית אחת לעברו של אלן, הנער שבחבורה); ומעבר לכל, לתחושה שמישהו פה באמת, באמת נהנה.

"כנפי הרעם". שישי, 12.1, יס פלוס 20:50 (ובשידורים חוזרים)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by