ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נעקוב אחרי הילדים שלכם, בינתיים 
 
 
מערכת חיים ברשת

בית ספר יסודי שעקב אחרי תלמידיו באמצעות שבבי RFID הפסיק את הניסוי לאחר שספקית הטכנולוגיה ביטלה את הפרוייקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הספר היסודי שהודיע כי יחייב את תלמידיו לענוד תגים שיכילו שבבים לזיהוי בתדרי רדיו (RFID) על מנת שיוכלו לעקוב אחר כל תנועה שלהם שם קץ לתוכנית הניסוי, כיוון שהחברה שפיתחה את הטכנולוגיה חזרה בה ופרשה מהתוכנית.

"אני מאוכזב, זה כל מה שאני יכול לומר כרגע", אמר ארני גרהם, מנהל בית הספר היסודי בריטן, בראיון לסוכנות AP. "אני חושב שאכזתי את צוות שלי. אף אחד בבית הספר לא מכיר כל אחד מהתלמידים".

התגים, שפותחו על ידי חברת הטכנולוגיה InCom הוצגו בבית הספר ב-18 בינואר. מועצת בית הספר אמורה הייתה לקיים דיון על המדיניות השנויה במחלוקת שהנהיג המנהל, אולם ביטלה את הדיון לאחר ש-InCom הודיעה כי היא מסיימת את ההסכם בינה לבין בית הספר.

אולם לא כולם סבורים שזה הסוף. דון קנטארל, שהגישה תלונה לאיגוד זכויות האזרח האמריקאי אמרה: "לעת עתה אני שמחה שהילדים לא מתוייגים, לם אני אאבק כדי להרחיק את הדבר הזה מחוץ למערכת החינוך. זה חייב להפסיק כאן".

מערכת ה-RFID הוטמעה בבית הספר מבלי שההורים יודעו כלל, על מנת שהנהלת בית הספר תוכל לשלוט בתופעת ההברזות מהשיעורים, לנסות לצמצם תופעות של וונדליזם ולשפר את בטיחות התלמידים.

כל תלמיד חויב ללבוש כרטיס זיהוי סביב צווארו עם שם, תמונה ומשדר RFID ששידר את מספר הזיהוי שלהם למחשב נייד שהחזיקו המורים כאשר הילד חלף מתחת לאנטנה שהוצבה מעל לדלת הכיתה. בית הספר כבר ביטל את פעולת הסורקים מעל דלתות הכיתות ואינו מעניש תלמידים שלא הולכים עם תגי הזיהוי שלהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by