ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרב על הרשת: שרון נגד שרון 

הקרב על הרשת: שרון נגד שרון

 
 
אורי רודריגז-גרסיא

סטודנט ישראלי בשם שרון פרנס רכש כתובות דומיין המכילות את שמו של מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון. עכשיו הוא דורש סכומים עצומים מתנועת הליכוד, ואם לא ייענו להצעות - הוא מתכנן לפתוח אתר באנגלית בכתובות האלה. הליכוד: "זו סחטנות, מדובר במטורף"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב בבראוזר הקרוב אליכם. אריאל שרון.נט
 בקרוב בבראוזר הקרוב אליכם. אריאל שרון.נט   
לכאורה, זהו המתכון הרגיל לדרמת בחירות. בין המרכיבים: כסף, האשמות הדדיות בסחיטה ואיומים, אמוציות, ה"איש הטוב" וה"איש הרע" - תלוי את מי מהצדדים תשאל. אולם בשנה האחרונה, נוסף שדה קרב חדש לזירת הבחירות בישראל: האינטרנט. וכמו תמיד כשקרבות מעולם האוף-ליין מגיעים לרשת, זה הופך מייד לסיפור מוזר עד מצחיק. וכך גם במקרה שלפנינו:

שרון פרנס הוא סטודנט ישראלי ממוצא אמריקני הלומד בלונדון. פרנס, בעל חוש מפותח לאינטרנט אותו ירש מבית אבא (בכיר ב-AOL והמתווך בעיסקת AOL-ICQ), עוסק בתחום כתחביב שאולי יניב רווחים יום אחד, כעשרות צעירים ברחבי העולם. מתוך ראיית הנולד, חוש מסחרי מפותח או ציונות ולוקאל-פטריוטיות (לטענתו), הוא רוכש את שמות הדומיין של המועמד לראשות הממשלה אריאל שרון: arielsharon.org, arielsharon.net וצירופים נוספים. לטענת שרון, הוא עצמו ציוני נלהב, משייך עצמו לצד הימני של המפה, ואף נקרא על שמו של אריאל שרון.

בערוב הבחירות האחרונות, כשכבר היה ברור שאריאל שרון מתמודד על ראשות הממשלה מטעם הליכוד, החליט שרון ג`וניור לעשות מעשה. הוא התחיל לאסוף חומר באנגלית על אריאל שרון, על הליכוד ועל הבחירות הקרבות - על מנת להכניסם באתר שיקושר לכל שמות הדומיין שברשותו. בד בבד הוא פנה למטה ההסברה של הליכוד, והציע להם לרכוש את הדומיינים על תכולתם באנגלית, תמורת סכום אותו הוא הגדיר "סמלי". וכאן מתחילה הסאגה.
 
לפי מנהלת מחלקת האינטרנט בליכוד, גאולה מגן, דרש שרון הצעיר מהליכוד סכום השווה לכ-100 אלף דולר בפאונדים אנגליים. שרון ג`וניור טוען שהסכום קרוב יותר לכעשרת אלפים דולר, אולי קצת יותר. בליכוד נלחצו, והעבירו לשרון הצעיר מסר ברור: אתה סחטן, נטפל בך.

שרון ג`וניור נעלב. "הם יכולים לשאת ולתת על מאות קמ"ר של אדמה אבל לא יכולים לדבר איתי על דומיין אחד? הם מאיימים עלי?", הוא שואל בפליאה. לטענתו, דווקא אהבת הליכוד ושרון היא שדחפה אותו להקים את האתרים על שם אריאל שרון. "אין להם כלל חומר באנגלית, גם החומר שלהם בעברית מאוד דל", הוא מוסיף, "אולי הייתי מסתפק לפחות בקצת קרדיט, קצת הערכה, אולם עכשיו כבר מאוחר מדי".

ליאור חורב, יו"ר מטה ההסברה בליכוד: "אנחנו לא מוכנים בשום פנים ואופן לשלם יותר מ-300 דולר לרכישת דומיין. אלה הם כספי ציבור, אנחנו לא נהיה נתונים לסחטנות מכל סוג שהוא".

שרון ג`וניור מחליט עכשיו להוריד אף הוא את הכפפות: "אם דיברנו קודם על סכום מסוים ( בסביבות 10000 דולר - א.ר.ג.), עכשיו לאור השתלשלות העניינים - אדרוש הרבה יותר".

גאולה מגן, מנהלת תחום האינטרנט בליכוד: "מדובר במטורף".

נכון להיום (שלישי), נחוש שרון ג`וניור בדעתו לפתוח את אתרי אריק שרון על אפם וחמתם של אנשי מחלקת ההסברה בליכוד. לדבריו, הוא בדק (באנגליה) את חוקיות העניין, ואף השיג מפרסמים לאתר. "אולי אני ישים שם גם לינק לאתר הליכוד", הוא מהרהר בקול, "אולי לא". לדבריו, יפתחו האתרים לכל המאוחר עד לסוף השבוע הזה, כנראה שכבר מחר. חורב בתגובה: "האינטרנט הוא מדיה חופשית, שיפתח את האתרים. אם יביא לנו נזק או לא יבהיר שאתר זה אינו מייצג אותנו, נדע לטפל בעניין בצורה משפטית".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by