ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המתנה של ברק: הרב עובדיה  

המתנה של ברק: הרב עובדיה

 
 
אייל פרדיס

אם יש לאהוד ברק איזשהו סיכוי לצמצם את הפער מול אריק שרון, הוא טמון בהסטת מוקד הקמפיין שלו למאבק בש"ס. רק כך הוא יוכל להחזיר לשורותיו חלק מתומכיו שאיבדו בו את האמון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתנה משמים. הרב עובדיה תומך בשרון (רויטרס)
 מתנה משמים. הרב עובדיה תומך בשרון (רויטרס)   


אם יש לאהוד ברק איזשהו סיכוי לצמצם את הפער מול אריק שרון, הרי שקוראים לו עובדיה יוסף.

עד עכשיו תלו בלשכת ברק תקווה בסיכוי להסכם עם הפלסטינים לפני הבחירות. אבל גם אם גלעד שר ידלג עד מאה ללשכה הסגלגלה בבית הלבן - הסכם שלום הוא לא מסוגל להביא תוך 12 יום. אפילו האיש הכי דומה לאלוהים, הבוס שלו, מבין שתוך 12 יום אי אפשר להביא הסכם שלום, שישפר את מצבו במערכת הבחירות. המצב של ראש הממשלה ממשיך להיראות רע ביותר בסקרים, והלחץ על ברק מבית לפרוש מהמרוץ הולך וגובר. בקיצור, מעט פחות מחודש לפני הבחירות, ומעט מאוד אנשים היו רוצים להיות היכן שאהוד ברק נמצא היום.

והנה נחתה על ברק אתמול (ראשון) מתנה מאלוהים: הרב עובדיה. אם יש משהו שיכול לעורר את אנשי השמאל הרדומים ולהחזיר חלק ממאוכזבי ברק לשורות מחנהו - הרי זו מלחמת חורמה בש"ס בחודש שנשאר. האייטולות חברו לשרון, תיקים הובטחו להם, כספים הובטחו להם, הממשלה הזו נפלה כי ברק לא נכנע להם. זה צריך להיות המסר של ברק מעכשיו ועד הסוף, אין לו ברירה אחרת.
 

אסטרטגיית הקמפיין הקודמת של היועצים האמריקאים של ברק, אלה שלא כל כך ששים להגיע לכאן שוב, היתה לגרום לברק להכתיב את מהלך הקמפיין. הם אמרו לו להתמקד בשאלת לבנון. לך על קלף מנצח, אמרו לו. ברק הלך - והוביל את הקמפיין בדיוק להיכן שהוא רצה.

עכשיו יועציו של המנהיג האילם מובילים את הכל להיכן שנוח להם - להר הבית. אבל אם ברק רוצה לזכות בניצחון בזמן המועט שעוד נותר לו עד הבחירות, הוא חייב לעשות שינוי מיידי בסדר היום של הקמפיין שלו, רחוק ככל שניתן מהר הבית.

תקיפה קטלנית ורועשת של ש"ס לא יכולה הרי לגרום לו נזק. הם כבר החליטו על שרון, ואת הקול של מצביעי ש"ס ברק בלאו הכי לא ייאבד. אך מצד שני, הוא יכול לעורר עכשיו, באמצעות ההתקפה הזו, את תומכיו מימים ימימה, שאולי הפעם יאמינו לו שמדובר בהתקפה אמיתית.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by