ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ליקוי מאורות 

ליקוי מאורות

 
 
יוני  שדמי

מבולבל? מפחדת? מתרגש? אל פחד. ליקוי השמש - האתרים שיסבירו הכל.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הו לא! הדרקון הגדול שבשמיים אוכל את השמש!
 הו לא! הדרקון הגדול שבשמיים אוכל את השמש!   
בשביל תופעת טבע סטנדרטית וחסרת כל משמעות קוסמית אמיתית, שגם לא גורמת מי יודע מה נזק כלכלי (ההפך הגמור) או אנושי (עיוורון זמני למי שיתעקש להביט בשמש בעיניים חשופות), לליקוי השמש הבא עלינו לטובה יש יופי של יחסי ציבור. כתבות בעיתונים, תוכניות טלוויזיה מיוחדות, וכמקובל במקומותינו לאחרונה, ימבה אתרי אינטרנט. הרי סקירה של האתרים שכל חובב ליקויים וחשכה בכלל חייב להצטייד בהם לקראת התאריך החגיגי:


לאקליפסאי המתחיל - אתר חביב למדי, עם עיצוב נוח ופשוט שמרכז את כל המידע הפסבדו-שימושי שצופה הליקוי צריך: איך כדאי לראות את הליקוי, מדוע הוא מתרחש בכלל, מה אלוהים מנסה להגיד לנו, ומגוון אגדות עם מפוחדות במקצת (." והו-צ`י הצביע אל השמיים וצעק: "הו לא! הדרקון הגדול שבשמיים אוכל את השמש!").

למיטיבי לכת - בנאס"א, כתמיד מכסים כל רבע שיעול שמתרחש בגלקסיה שלנו ובשכנותיה בקפדנות פדנטית כמעט: דוקומונטציה מפורטת, הררי מסמכים טקסטואלים, מפות כוכבים, חישובי מסלול בהיפר-מתמטיקה, טבלאות סטטיסטיות, תמונות, סרטי וידיאו, חישובי מרחק\זמן גלקטיים, דיונים פילוסופיים, ועוד כהנה וכהנה צבירי מידע שימושיים יותר או פחות.
 
כמו פנס? השמש והירח.
 כמו פנס? השמש והירח.   
הצעיר - גם לילדים שבינינו מגיע לבלוס כמויות אדירות של מידע והייפ על ההאפלה הכפויה שתשטוף בקרוב את אירופה. כתבים צעירים חולקים עם העולם את הגיגיהם העמוקים באשר למשמעויות הקוסמיות של הליקוי, כמה תמונות מטושטשות של ליקויי-שמש, הסבר היסטורי ורבע שורה על הסיבה המדעית לכל המהומה הזו, ולא הרבה יותר.

העברי - והחבר`ה המצויינים בסנונית מגיעים כתמיד לעזרנו, עם יופי של אתר גדוש בתוכן ומולטימדיה עליזה, כהרגלם בקודש. בטון הסימפטי אך דידקטי במקצת ("השמש היא כמו פנס. הפנס עושה אור.") שלמדנו להכיר ולאהוב, מרביצה הסנונית החביבה תורה בגולשים: איך השמש מתחבאת באיתנו בכזו טבעיות, למה היא עושה את זה, מי מרוויח, מי מפסיד, מתי אנחנו נזכה לליקוי ראוי לשמו, ואפילו שתי מילים על סטאלין.

בשידור חי - בלי ספק, האתר הכי סקסי בחבורה. בערוץ דיסקברי הקימו אתר צבעוני שמפזז בעליזות על המסך, סופר בחוסר סבלנות את השעות (עוד 19 שעות 16 דקות ו22 שניות, נכון לכתיבת שורות אלה), מציע סיפורים אנושיים מרגשים הקשורים לליקוי, ובעיקר: מבטיח שידור חי של האירוע. יופי חי.
 
האירופי - הם, כמו תמיד, שיחקו אותה. הדרך הכי טובה לראות את הליקוי היא להסתובב באירופה הקרירה, שכידוע מציעה עוד אטרקציות לתייר המזרח-תיכוני המיוזע. בינתיים, כמו כדי להרגיז, סוכנות החלל שלהם (מסתבר שיש דבר כזה), מציעה שלל סרטים ואנימציות, לאלו שאינם כה ברי מזל ויאלצו לראות את הליקוי בטלוויזיה או ברשת.

המוזר - בלי ספק, האתר הכי מעניין, מקורי, ושווה בכללי שליקוי החמה הזה הצמיח. בחציו סיפור מתח על תעלומת רצח סבוכה ובחלקו אתר כמו-תיעודי, "שתי דקות" (הזמן נטו שבו הירח יכסה את השמש), הוא "לכל הפחות, פרוייקט שונה מאוד", כפי שמגדיר זאת אחד מיוצריו. הקשר לליקוי די עמום - העלילה המטושטשת עוסקת בחבורה עליזה של כוהני דת פוסט-מודרניים שמתכוננים לחלל באסרטיביות בסטונהג` בזמן הליקוי, ואולי גם לשחוט איזו בתולה או שתיים אם הם כבר בסביבה - אבל האתר בכל זאת שווה ביקור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by